Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pénz tényleg nem boldogít?

A pénz tényleg nem boldogít?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet látni/olvasni, hogy gazdag emberek depisek, függők lesznek(drog, pia, bármi).

Pl Whitney Houston, Robin Williams, Britneynek is volt egy korszaka mikor nagyon lecsúszott, még gyámság alá is vették talán.

A környezetemben is van egy tehetős pár, mindenük megvan, átlagon bőven felül élnek(budai luxusházban élnek+van kiadva legalább 7 fővárosi ingatlanjuk), mégis folyton marják egymást. A feleség pszichiáterhez jár, gyógyszereket szed.

Sokszor mondom magamban milyen jó lenne nyerni a lottón, de elgondolkodtam, hogy hosszabbtávon tényleg boldogabb lennék? Vagy csak ameddig tart az újdonság varázsa? Mit gondoltok? Tapasztalat?



2021. ápr. 18. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem, de kényelmesebb Audiban sírni mint biciklin.
2021. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem értettem az ilyen élhetetlen balfékeket.

Mert unatkozik a sok gyökér, nincs annyi esze, hogy lefoglalja magát, ha már nem kell dolgozni járni éhbérért.

Amúgy a csórók közt is nagy arányban vannak függők, depressziósok. Csak nekik nincs is lehetőségük élvezni az életet.

2021. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Az egyensúlyt kell megtalálni. Ha a nyakadba szakad többszáz millió forint, akkor azt ügyesen be kell fektetni, pénzügyi tanácsadóval konzultálni, valamennyit adományozni sem árt belőle és egy színvonalas, de nem pénzszóró életmódot megteremtened magadnak. Élj nagylábon, utazz, vedd meg a minőségi ételeket, járj sportklubbokba, legyen egy tucatnyi magánorvosra pénzed, és a mentális jólétedre is figyelj oda. Ha elbulizod az összes pénzed, vagy boldog-boldogtalannak elújságolod és lesz egy rakat "érdekbarátod", akkor valóban a pénz sem nagy segítség az életedben.
2021. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem boldogít önmagában, de ha van pénzed, mindent meg tudsz tenni és még tudsz fizetni azért, hogy boldog lehess.
2021. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Engem nem a pénz tesz boldoggá, hanem hogy az állataimnak a pénznek köszönhetően a megfelelő ellátást tudom nyújtani
2021. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

A kettes választ mintha én írtam volna.

Nyomorékoskodnak.

Menjen el egy világkörüli túrára, ha nem bír magával.

2021. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
A pénz nem boldogít, de amire használhatod, az igen. Ha pl van egy hobbid, amihez általàban pénz is kell különböző felszerelésekhez, és azért nem tudsz magasabb szintre lépni, mert nincs pénzed jobb cuccokra, akkor ugye jól jönne. Az a baj, akiknek van, sokan nem tudják, mi tenné őket boldoggá, vagyis mire lenne érdemes költeni.
2021. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Egy darabig boldogít, majd hozzászoksz szépen és már nem ad újat az életedhez. Ez kicsiben is így van, sok ember jobban él az évek alatt, mint korábban mégsem boldogítja már őket. A minőségi élethez pénz kell az teljesen igaz, de más problémái még ugyanúgy lehetnek az embernek a pénztelenségen kívül is.
2021. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

ez a penz nem boldogit duma komolyan mondom a legnagyobb hulyeseg amit eletemben hallottam... persze lehet szentfazekoskodni, de mindenki tudja hogy sokkal boldogabb lenne ha gazdag lenne es szinte barmit megvehetne amit csak szeretne. sokkal jobb, egyszerubb, kenyelmesebb es igy igen, sokkal BOLDOGABB elete lehetne. a tehetosebb emberek atlagban sokkal boldogbbak mint a szegenyebbek, ami nem is csoda. felreertes ne essek, kevesbe tehetosen is lehet valaki boldog! de gazdagon sokkal nagyobb ra az esely. nyilvan csoron elni nem akkora boldogsag.


tudom hogy le leszek pontozva, de (szerintem) igy van

2021. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nem, de amit veszel belőle?!


Amúgy meg aki gazdag családba született annak nem nagy kunszt hogy van pénze.


Viszont aki szegénységből, pl. egy sikeres vállalkozással hozta össze a vagyonát, az szerintem azért tud boldogítani egy kicsit.

2021. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!