Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Helytelen maszkviselés bünteté...

Helytelen maszkviselés büntetés a lakóhelyem közelében?

Figyelt kérdés
A következő történt: hazafelé sétálok esős időben két bevásárlószatyorral, már csak 150 méterre voltam az otthonomtól és mivel senkit se volt már a járdán ezért lehúztam a maszkot az államra. A rossz idő miatt, csak egy csapat közmunkás volt a kereszteződésben akik mellett korábban már elhaladtam (akkor még maszkban), de rajtuk még maszk sem volt persze. Satufékezést hallok és két rendőr meg egy kalasnyikovos katona (nem vicc!) pattan ki a rendőrautóból. -Álljon meg- felszólítás (pedig ledermedtem a meglepődöttségtől). Az igazoltató rendőr egyből szóvá tette, hogy a maszk helytelen viselése miatt állítottak meg, erre kiborultam és a munkások felé mutogattam, hogy miért nem őket büntetik, valószínűleg nem egy háztartásban élnek. Tudom, hogy nem ez a helyes magatartás, de az sem ahogy rajtam ütöttek, mintha valami bűnöző lennék. A rendőrök azt mondták "csak engem vettek észre", de persze nyilván úgy gondolták velem könnyebb lesz. 30 ezres büntetést állapítottak meg, de mivel nem fogadtam el így azt mondták amikor csekken megérkezik több is lehet rajta. Mit csináljak most? Lehet ez ellen fellebbezni vagy panaszt tenni?

2021. ápr. 19. 14:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

"...de mivel nem fogadtam el így azt mondták amikor csekken megérkezik több is lehet rajta."


Most elfogadtad, vagy nem?


Ha tényleg azt mondtad, hogy nem ismered el, nem vagy hajlandó kifizetni, akkor a rendőr széttépi a csekket és fejlelentést ír. Ha kihozza neked a papírt erről a postás, na ott már lehet fellebbezni, vagyis panasszal élni (alapos indokással).


De ha a HB-ról szóló igazolást te aláírtad (vagyis tudomásul vetted a szabálysértést, elfogadtad a szankció mértékét és értékét, akkor az azt jelenti, hogy nincs panaszod, nincs problémád).

DE! Ha magával a rendőri intézkedéssel neked gondod, bajod van, akkor 30 napon belül panasszal élhetsz a legközelebbi rendőrkapitányságon (vagy igazából bármelyiken), illetve 1 éven belül az "ombudsmannál".

Ezt nem mondta el a rendőr?


Olyan pedig nincs, hogy "30 ezres büntetést állapítottak meg, de mivel nem fogadtam el így azt mondták amikor csekken megérkezik több is lehet rajta." Ez a történet itt kicsit büdös nekem.

2021. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem írtam alá semmilyen papírt.

Azt mondták 5-150e lehet a bírság összege, nekem most 30e. Mondták, hogy csekken kevesebb és több is lehet rajta amikor megérkezik (de ez nekem inkább ijesztgetésnek hangzott, mivel kevesebb nem lesz rajta).

Nem magammal kerültem ellentmondásba itt, csak már így is egy kisregényt írtam le és féltem senki se olvassa el, ha hosszú. Tudom, hogy csak az én verzióm olvasható itt, és minden éremnek két oldala van, de nem szeretnék semmit sem elferdíteni. Tudom, hogy ezzel szabályt sértettem, de az eljárás és a kiszabott összeg véleményem szerint akkor is túlzó.

2021. ápr. 19. 15:02
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem fix bírságról van szó, szóval ez az összeg úgymond a rendőrtől is függ.


Akár figyelmeztetéssel is elengedhet, de vannak olyanok, akik csakazért is egyből büntetnek. Aztán van olyan kapitányság is, ahol meg van adva, hogy 1 nap ennyi büntit össze kell szedni. Itt nem feltétlen a rendőr a gonosz és a galád, a biztosúr hátterét nem ismerem.


Már amikor rámutattál másra, hogy "dehát őket miért nem, de különben is miért engem?" ezzzz nem túl előnyös magatartás, de ezt már te is beláttad.

Ha téged szúrtak ki, akkor veled foglalkoznak.

Lásd piaci eset: "akkor pakolok össze, ha a többi árus is szedi a sátorfáját" - egy rendőr nyilván nem fogja kipaterolni mind a 3000 nm-nyi piacteret.

Téged vettek észre, veled intézkednek. Ez van.

Ez a magatartás mégjobban dobott 10-20 ezret a büntire. Ha azt mondod, hogy "jó, rendben, tényleg nem így kell hordani, maguk is a munkájukat végzik", akkor talán figyelmeztetéssel, max 5-10 ezerrel elenged.


Ha nem írtál alá semmit, akkor tuti, hogy feljelentett. Onnan majd később fog jönni a pénzbünti.

2021. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Mellesleg a rendőrnek édesmindegy, hogy most 5 vagy 150 euerre büntet téged. Ugyanannyi papírmunka van vele és a rendőr ebből nem lát egy forintot sem.

(Felejtsük el azt a tévhitet, hogy amire a rendőr büntet, az az ő zsebébe megy :D hahaha). Tudom, te nem írtál ilyet, hogy saját márkára játszik a zsaru, de ha ezt nem írom le, jönni fog egy "okos" ember, aki így hiszi és kezdődik a vita a válasz alatt..

2021. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Tudom, hogy a viselkedésem dobott rajta, de már a fellépésükből leolvasható, hogy itt büntetés lesz.


És akkor most mekkora lesz a pénzbünti, ha fel is jelentett?


Félelemkeltésért nem tehetek feljelentést ellenük? Járványhelyzet van, de a hirtelen fékezés meg a kalasnyikovos katona már akkor is túlzás.

2021. ápr. 19. 15:26
 6/18 A kérdező kommentje:
Mert ugye ha ők is másként indítanak én is másként viselkedtem volna.
2021. ápr. 19. 15:29
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés, ebben már nincs tapasztalatom sajnos, nem szeretnké hülyeséget tanácsolni :(


Max a hangnembe, abba hogy a rendőr nem mondta be a jelvényszámát, nem közölte veled, hogy 30 napon belül panasztételi joggal élhetsz stb stb. ilyen nagyon kukacoskodó dolgokba beleköthetsz, de őszintén? A katona a rendőr mellett lesz, az elöljáró pedig kiáll a rendőr mellett, ebből megint csak a pénzed úszna el, meg a tárgyalásra való járkálással töltött időd.


Hogy fel lehet-e dobni, hogy megijesztett a rendőr? Jó kérdés.


Azt tudom viszont, hogy a katonát nem lehet azért befogni, mert gépkarabély volt nála, hiszen ahogy a rendőrnek szolgálati fegyver, úgy a MH katonájának a gépfegyvere is az egyenruha és a szolgálati eszköz része. Ő nem tudja tokba tenni a zsebe mellé sajnos.

De a fegyver nem azért van hogy megijessze az embereket, vagy lelőjön valakit. Hanem csak cipelnie kell magával egész nap, mert a szolgálati jogszabálya ezt írja le (szívás).

2021. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

Szerintem ez most “tipikusan” olyan eset ahol ha sokat pattogsz a bírság miatt akkor a végén még ha el is éred ,hogy azt nem kell kifizesd a többszöröse már elúszott bíróságon, tárgyalásokon. Arról nem is beszélve ,hogy lehet ,hogy ki kell fizest de többet mint az eredeti.

Szóval én a helyedben talán inkább kifizetném amennyi most van s örülnék ,hogy ennyivel megúsztam, majd legközelebb jobban figyelek/ előzékenyebben reagálok. Még ha szerintem is kissé túlzó egyből ennyire bírságolni, bár igaz ,hogy a reakciód sem segített. Persze utólag könnyű okosnak lennem s játszanom a kisangyalt aki akkor ott biztos jól cselekszik de legközelebb próbáld megbeszélni ,hogy elengedjen legfeljebb egy felszólítással mert ,hogy amúgy normálisan szoktad hordani a maszkot/ betartod az intézkedéseket stb.

2021. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

A figyelmeztetésért\kisebb büntiért alkudozást nem ajánlom, mert hivatalosan már ez is elég egy feljelentéshez.

De azt meg lehet tenni, hogy bocsánatot kérsz, megígéred hogy többet ilyen nem fordul elő, s lehet hogy végül a rendőr lesz enyhébb és ír a csekkre kevesebbet, vagy enged el figyelmeztetéssel.

De alkudni soha. Olaj a tűzre.

2021. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kicsit aggódtam a kérdés kiírásakor, hogy csak agyatlan zombik válaszolnak miért nem hordtam a maszkot, kockáztatom mások életét stb, stb.

Köszönöm szépen a hasznos válaszaitokat. Ha "csak" 30e büntetés jön szimplán csak lenyelem.

2021. ápr. 19. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!