Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha látnátok egy öngyilkosságra...

Ha látnátok egy öngyilkosságra készülő embert, megmentenétek?

Figyelt kérdés
És ha igen miért segítenétek rajta?

2021. ápr. 19. 17:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Meg, mert ha olyan módon csinálja, hogy van lehetőségem megmenteni, akkor ő hagyta ezt a kiskaput, tehát nem elég határozott a szándékaban.
2021. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Simán a lelkére tudnék beszélni, hogy ne csinálja...ebben az is közrejátszik, hogy velem is sok rossz dolog történt, és én is akartam már öngyilkos lenni, de kimásztam belőle. Szóval igen
2021. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha a jelek egyértelműek, hogy öngyilkosságra készül, akkor igen. Az a minimum, hogy hívnám a mentőket.

Az indok: Az öngyilkosok többsége depressziós, ami egy átmeneti állapot. Iyenkor annyira beszűkül a tudatuk, hogy nem tudnak logikusan gondolkozni. Ez az oka annak, hogy az öngyilkosságot megkísérlő személyek jelentős része utólag hálás amiatt, hogy megmentették és belátja, hogy hülyeséget tett.

2021. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha lenne hozzá elég lélekjelenlétem és nem bénulnék meg a sokkhatástól, akkor igen.


Egyszer tőlem tíz centire fulladt majdnem vízbe a saját unokahúgom, mert annyira megijedtem hogy nem tudtam lereagálni a helyzetet. És ez nagyon szomorú... Azóta sem tudom felfogni.

2021. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Nem igazán foglalkozok idegen emberek sorsával, én sem várnék segítséget mástól, megtanultam magam megoldani amit kell.

Állatokon ott segítek ahol tudok, önzetlenül szeretnek és nem csalódni bennük.

2021. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha megmenthetem anélkül, hogy a saját életemet vagy más életét kockáztatnám, akkor megmenteném. Fentebbi indokokkal egyet értek és nem látom értelmét az öngyilkosságnak.
2021. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen, megpróbálnám. Egyszerűen nem tudnám nyugodt szívvel végignézni valaki halálát, igyekeznék megakadályozni.
2021. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát,igen.

Azt látnám hogy öngyilkosságra készül,akkor a lélekére hatnám

2021. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos nem tudnék rajta segíteni. Nem tudok egy olyan okot se, hogy miért érdemes élni.
2021. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Én már mentettem meg egy ilyen embert
2021. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!