Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megfordult valaha a fejedben...

Megfordult valaha a fejedben az öngyilkosság gondolata?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 15:22
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
87 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gimnázium utolsó 1-2 évében, és még utána kábé egy évig volt egy erősen depresszív korszakom, már eljutottam odáig is, hogy búcsúleveleket írtam.
2021. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
Rendszeresen, de inkább egyszerűen van egy random gondolatom amiben elképzelem, hogy megölöm magam, nem tervezgetem vagy ilyesmi.
2021. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen igen.


Ez eléggé alapvető filozófiai gondolat, szinte mindenkiben megfogalmazódik ez a kérdés élete során, többször is.

2021. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Igen, egyszer meg is próbáltam, de nem sikerült. Viszont azóta is többször visszatért a gondolat.
2021. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Igen, többször eszembe jutott már, mi lenne ha megtenném, mi várna rám a túloldalon, stb. Persze soha nem tenném meg. Mindig eszembe jut, hogy a családom életét tenném tönkre azzal, ha öngyilkos lennék, és ilyenkor bűntudatom támad.
2021. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 KmsRys ***** válasza:
100%
Igen, nem is egyszer. Szerencsére a gondolatokat nem követte tett. Ki tudja, lehet, hogy jó dolgokat tartogat számomra az élet, amikről lemaradnék, ha fiatalon öngyilkos lennék.
2021. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a nővérem így ment el, tehát volt alkalmam megtapasztalni, hogy mit követ el az ilyen a szeretteivel szemben, szóval nem.

(Szerencsémre előtte sem merült fel bennem soha sem.)

2021. ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
Az elmúlt 25 évben mindennap.
2021. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Párnaponta
2021. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

7-es, nekem az öcsém. Olvastam, hogy a hozzátartozókat akkora stresszhatás éri, ami megfelel a koncentrációs táborokban tapasztalt stresszel. És sajnos nem csak olvastam, hanem a saját bőrömön tapasztaltam. Az egész családot tönkrevágja egy életre. Én emiatt nem tudnám megtenni. De gondoltam rá nagyon sokszor az utóbbi időben.

Ami az esetemben nagy veszély, hogy az öngyilkosság olyan módját fogom választani, amikor majd nem megyek el időben orvoshoz, pedig tudom, hogy baj van. Most is van olyan problémám, ami miatt már rég el kellett volna mennem, de meg akartam halni. Úgy vagyok vele, ha ebbe belehalok, nem teszem rá a családra azt a terhet, ami egy öngyilkossággal járna, mert nem fogják tudni, hogy ez az volt. De még van kiért élnem, szóval pár naponta összevakarom magam és szerintem hamarosan elmegyek arra a kivizsgálásra. Szüksége van rám.

2021. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!