Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme így az életnek?

Mi értelme így az életnek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, csóró, vidéki, magányos. Februárban vegeztem egyetemmel. Semmi munkat nem találok, mindenhonnan elküldenek, mert nincs tapasztalatom. Ha nem élnének a szüleim, már éhenhaltam volna. Fél éve nem buliztam, csak fekszek itthon és a legnagyobb kaland, ha eljutok boltba bevásárolni...

Nincs pénzem, se barátaim, se semmi.

Gimibe pedig nagy céljaim voltak, tele élettel, boldogsaggal, az volt életem csúcspontja. Azóta egyre roszabb, értelmetlen minden egyes nap, amikor felkelek, mivel "úgy se lesz jobb".

Este elalvas előtt gyakran depis gondolataim vannak, hogy mikor lesz mar ennek vége, miért születtem meg.

Minden nap gondolok az öngyilkosságra, fejbelövés a leghatásosabb, de arra sincs pénzem...van valaki, aki hasonlóan érez?



2021. ápr. 19. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Milyen diplomád van?
2021. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Nincs valaki ismerős, aki betudna ajánlani valahova?
2021. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan érzek. Van pár jó dolog is az életemben, de semmi sem tud már jobb kedvre deríteni. Nekem a 19-21 éves kor volt életem csúcsa, azóta egyre mélyebbre megyek. Egyszer már álltam az öngyilkosság határán, akkor mégis az életet választottam, remélve hogy egyszer még hálás leszek ezért magamnak. Nem vagyok. Semmi értelmét nem látom folytatni.
2021. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Elvileg piacképes diploma, de persze csak ha sok nyelven beszélsz, sok tapasztalattal, vagy van ismerős aki berak.

Nincs, magányos vagyok, szüleim egyszerű emberek, 3 ezres kisvárosban élek.

2021. ápr. 19. 13:40
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Ezért kérdeztem,hogy milyen.

Ha gondolod írd meg privátban, meg azt is hogy kb merre élsz.

2021. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Közgazdasz diploma, Debrecen.

Minden meghírdetett helyre 10en jelentkeznek, és persze hogy nem engem a kisvárosi nyomi pályakezdőt fogják kiválasztani. Senki sincs, aki segítene, én vagyok a szűk családba kb az első rendes diplomás.

2021. ápr. 19. 13:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ez a mocsok járvány szerintem most mindenkit levitt valamennyire az életről. Ilyenkor szerintem mindenkinek megfordul a fejében ilyesmi. Én például minden másnap válni akarok :) Olyankor, ha nagyon gáz, elmegyek futni. És azt is tudom, hogy azért végez az ember egyetemet, mert érdekli az adott terület, nyilván olyan munkát szeretnél, ahol hasznosítani tudod a tudásodat. De ha ez pillanatnyilag nem megy, esetleg nincs olyasmi, ami, ha kevésbé is, de azért érdekel? Ha találsz valamilyen - egyelőre csak valamilyen, bármilyen vállalható - munkát, az lendíthet rajtad. Nyelvtudásod esetleg? Korrepetálás? Egy felsőfokú nyelvvizsgával nyelvtanár még nem lehetsz de a szomszéd kissrácnak segíthetsz :) Vagy, ha műszaki végzettséged van, ugyanez matekbóL? Nem vagyok egy workoholic, de a nekem is majdnem megszűnt most a munkám, majd belediliztem - az egyetlen, ami az ember életének értelmet ad, az a munka - keress valamit. Ha nincsenek barátaid, próbálj olyat találni, ahol emberek között lehetsz. Vigyázz magadra :) Külföld?
2021. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vasút nem érdekelne?

Tudom a MÁV nem a világ közepe,de szerintem nem olyan rossz hely ez.

Jelentkezhetsz adatbázisba is,ha épp nincs semmi neked való.

Van pályakezdő diplomás program,a közgazdász is fel van sorolva.

Debrecenbe közfoglalkoztatási koordinátor és beruházási szakértő pozíció van jelenleg.

Nyilván mindkettő kér gyakorlatot,de akkor is megpróbálnám.

Sosem tudhatod.

Nem diplomás pozíciót is megpróbálhatsz esetleg.

A vasút többnyire elküld képzésre és igaz csak minimálbért ad arra az időszakra,de a semmitől jobb.

Ott meg lesznek új emberek, lehetőség barátokat szerezni.

Neked elsősorban egy kis életkedv kellene először,nem feltétlenül életed állása.

2021. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Az a tapasztalatom, hogy te sokkal inkább attól a nézőponttol szenvedsz, ahonnan te a helyzetedet szemléled, mintsem attól a szituációtól, amiben éppen vagyok. Amennyire én tudom, 2 kiút van: 1.) Próbálkozz keményebben; 2.) Válts szemléletet - nem részletezném a javaslatokat, majd magad megfejted magad... Értem, hogy szenvedsz, és nem kisebbíteni próbálom a problémádat, de hogy szemléltessem, a helyzeted mennyire is az elméd produktuma, gondolj arra, hányan összetennék a kezüket, ha a helyedben lehetnének... Ha 23 évesen még nem is sikerült az összes ambíciódat maradéktalanul beteljesíteni - és remélem érzékeled az iróniát -, biztos találsz valamit, ami örömet okoz, és elütheted az időt vele, amíg a helyzeted nem változik...
2021. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

MÁVot ne ajánljátok mert csak Csókosokat vesznek fel irodai munkára, kalauznak, kocsirendezőnek elmehetnél, de gombokat fizet a fiziakai állománynak.


Kitartást lesz még jobb is, meg fogod találni életed munkáját. Fel a fejjel!

2021. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!