Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki magyarként "megbukik" az...

Aki magyarként "megbukik" az állampolgársági teszten, az valójában nem is magyar?

Figyelt kérdés

Öcsémnek most kellett kitöltenie egyet, illetve az egész osztályának. A tanár előzetesen azt mondta, hogy aki ezt magyarként nem teljesíti sikeresen, annak már csak illemből is illene elhagynia az országot. Öcsémnek (meg még pár osztálytársának) nem lett meg, amire kaptak is egy egyest, és a tanár úgy leszidta őket, hogy az életkedvük is elment. Kíváncsiságképpen én is kitöltöttem, mert öcsém le screenshot-olta a kérdések teszt közben. 50 kérdés volt, 17 lett jó nekem, tehát 34%-ot értem el rajta. 50%-tól sikeres. Akkor ezek szerint mindenkettőnkenk tipliznünk kellene, mert nem vagyunk jók történelemből és nem érdekel minket a politika? Más jellegű kérdés csak 1-2 volt ezen kategóriákon kívül.

Ez tényleg így működik? Attól magyar valaki, hogy a történelemmel és politikával tisztában van?



2021. ápr. 26. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, ezt te is tudod. Nem tudom amugy, milyen ez a teszt, de bekuldhetned ide
2021. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
milyen iskola ez? nagyon durva
2021. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
De utálom az ilyen embereket, mint az említett tanár! Undorító, mérgező stílusa van. A fiatalokon vezeti le a saját frusztráltságát, ahelyett, hogy átadná nekik a tudást, ami szerinte a "magyarsággal" jár. Inkább neki illene elhagynia a tanári pályát!
2021. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Szörnyű látni, milyen tanárok vannak.
2021. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor számoljuk össze, hogy vajon az eddig összesen élt magyar hányszázaléka menne át egy ilyen teszten!

Sőt! Egészen biztos vagyok benne, hogy több híres történelmi személy is elvérezne egy ilyen teszten.

Magyarnak lenni ugyanis baromira nem azon múlik, hogy egy önkényesen összeállított hülye teszten hány százalékot ér el az ember.

Az ilyen "tanárokat" meg az iskolák környékéről is ki kéne tiltani.

2021. ápr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezen mondata megérne egy misét az igazgatónál, illetve a fenntartónál. Ez nem csak etikátlan, de törvénysértő is.
2021. ápr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanar neninek kene illembol elhagyni a tanari palyat, ha mar ilyen dilettans. :)
2021. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért is van olyan szinten az oktatási rendszerünk, amilyenen.

Az, hogy tisztában vagy-e a saját szervezeted, és a környezeted működésével, tök lényegtelen. Hogy ismered-e a világ alapvető összefüggéseit, tök lényegtelen. Hogy képes vagy-e a mindennapi életben előforduló folyamatokat átlátni és elemezni, lényegtelen. A lényeg, hogy benyald, hogy évszázadokkal ezelőtt kinek a kije mit és hogyan csináld. Mert ettől leszel hű, de nagy hazafi, és nem attól, hogy a tudásoddal és teljesítményeddel jobbá teszed ezt a rohadt világot.

2021. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyesmi tesztet kitöltöttem már, viszonylag jó vagyok a témákból, aztán mégis jelenleg zajlik a magyar állampolgárságom leadása. Ez semmit nem számít.


Nagyon rossz ez a tanér. Egyrészt semmi értelmét nem látom ilyen tesztek töltögetésének ahelyett, hogy érdembeli oktatás történne, másrészt a lehető legrosszabban reagálja le a rossz eredményeket. Nem szidni, hanem bátorítani és átbeszélni kellett volna. Ezzel csak félelmet és gyűlöletet váltott ki a diákjaiból.

2021. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"A tanár előzetesen azt mondta, hogy aki ezt magyarként nem teljesíti sikeresen, annak már csak illemből is illene elhagynia az országot"


Sokszor azt gondolom, egyes tanároknak még annyi fizetést sem szabadna adni, mint amennyit kapnak. Nem hogy többet, inkáb kevesebbet.

2021. ápr. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!