Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszokni ezeket a...

Hogy lehet megszokni ezeket a nagyvárosi jelenségeket?

Figyelt kérdés

Kisvárosból költöztem fel ide a fővárosba kb 3 hónapja. Eddig vidéken laktam és ott is egy kellemes kertvárosi részben.


A következő a problémám:

Mindig gyalog és tömegközlekedéssel járok mindenhova a városban és közvetlenül tapasztalom meg azt, hogy nagyon sok frusztrált embert látok, akik másokon vezetik le a feszültségüket.

- Egyszer egy csávó rámordított majd utánam köpött. Nem is szóltam hozzá. Rá se néztem. Őszintén szólva nem értettem mit ordibál.

- Volt egy olyan élményem is, hogy felszálltam a villamosra és ott volt egy srác. Először csak fütyült, majd énekelgetett, aztán valakinek odaordított a villamos végében, valakinek akihez semmi köze nem volt. Majd felszállt egy öregasszony és a tükröződő villamos ablakban láttam, hogy a villamos közepén a srác elkezd bokszolni, meg rugdalózni a levegőbe. Majdnem eltalálta az öregasszonyt.

- Megyek le a metróhoz. Két mozgólécspő van. Az egyik fel, a másik le visz. A felfelé jövő mozgólépcsőn állt két srác. Az egyik áthajolt és kb fél méterre a fejemtől odaordítja, hogy 5 évig voltam valamilyen börtönben. Nem értettem tisztán...

- Most kitaláltam, hogy fejhallgatót viselek és nem hallom meg ezeket, akkor nyugodtabb leszek, de a múltkor a buszmegállóban utánam rúgtak. Nem ért el, mert kb 1 méterre volt, de csak azért vettem észre, mert előtte rám kiáltott és elővigyázatosságból oldalra fordítottam a fejem és láttam.



Most azt találtam ki, hogy biciklivel fogok járni, de mi van ha azt meg ellopják. Volt olyan élményem is, hogy kipróbáltuk ezt a MOL-os bicajt, de a belvárosban valami ott lézengett az úton egy részeg és

ránk kiáltott, hogy "Hova mész teeee?". Szabályosan mentünk a kijelölt bicikli úton, a járda méterekkel arrébb volt... Kinek hiányzik ez?


Valószínűbb, hogy inkább autót veszek és azzal járok majd (ajjj környezetvédelem), de ha egyszer így kevesebb a kontaktom ezekkel az emberekkel...

Csak begurulok a bevásárlóközpont mélygarázsába, vagy az emeleti parkolójába elintézek mindent, majd hazamegyek. A munkahelyemen is van céges parkoló, ha be kell mennem ott letudok parkolni.


Ti hogy kezelitek ezeket az eseteket? Mit lehet tenni? Hogy kell ezekre jól reagálni? (Ugyanitt, ha valaki tudna ajánlani könyvet, videót, blogot az utcai\gettós ember pszichológiájáról, gondolkodásmódjáról

, vagy börtönpszichológiáról stb). Vagy én vagyok túl érzékeny?



#utca #frusztráció #nagyváros #utcai viselkedés
2021. ápr. 29. 13:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

A felsorolt 4 esetből az első kettőben nagy valószínűséggel kábítószer hatása alatt álló emberrel találkoztál. Talán a negyedikben is. A harmadik csak simán észre akarta magát vetetni veled. Gondolom, csinos fiatal nő vagy.

A biciklis esetnél szintén részeg volt a fickó, ennyi a magyarázat.

Nem kell ezt túlkomplikálni: tudatmódosító szerek hatása alatt álló emberek ilyenek. És ezekből Budapesten tényleg sok van.

Az autóról pedig lebeszélnélek. Akkor fogsz igazán találkozni a sötét lelkek sűrűjével. Dudálás, büntetőfékezés, ökölrázás, beszólogatás, vad sávváltások stb. Hogy ezek ne viseljenek meg, ahhoz sokkal erősebb idegek kellenek, mint ami gyaloglásnál vagy buszozásnál szükséges.

2021. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Hol az istenben szoktál te járkálni ilyenkor?? Évek óta élek már a fővárosban, de még csak megközelítőleg sem történtek velem ilyen szélsőséges esetek.
2021. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Miss Endzsi ***** válasza:
69%
Ez ilyen lesz, én csak hétvégente jártam fel, de ezek általános dolgok voltak, és nem fog senki segiteni, ha bajba kerülsz, vigyázz magadra.
2021. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanaz jutott eszembe, mint amit 2-es is írt. Kb. 25 éve közlekedem rendszeresen Pesten és Budán egyaránt, de soha nem volt rossz élményem. Persze, hajléktalanokat lát az ember, meg kb. 3-4 alkalommal loptak tőlem, de soha nem szólt be senki, fizikai bántalmazási kísérletnek meg a közelében sem voltam.
2021. ápr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

"ott lézengett az úton egy részeg és

ránk kiáltott, hogy "Hova mész teeee?"


Ez aztán a trauma :D :D

2021. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Tapasztalatból mondom, hogy ezt nem lehet megszokni.


40 éves vagyok, 38 évig éltem Budapesten, ott is születtem. Mindig is utáltam a tömegközlekedést, pont a leírtak alapján.


Nekem az a véleményem, hogy minden nagyváros rosszabb ilyen szempontból a kisvárosoknál. Mindenki oda tömörül, mindenki ott próbál szerencsét és a nagy számok törvénye alapján minél többet vannak, annál több közöttük a hülye is.


Gyönyörű helyek vannak Budapesten, mindig nagyot dobban a szívem, ha begurulunk az autóval Budára, de már soha többé nem szeretnék ott lakni. Teljes mértékben megértem azokat, akik vidékről a fővárosba érve egy állatkertben érzik magukat.

2021. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom, hogy ilyenek történtek veled. Tény, hogy egyre több ilyen ember van, soha nem lehet tudni, mikor vagy hol botlasz beléjük. Sajnos az autó sem megoldás, Goldmund már leírta, miért, nem akarom őt ismételni. Kívánom, hogy a jövőben ne érjenek ilyen incidensek.

73N

2021. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanígy kifogtam mindig ezeket. Egyszer majdnem megszúrtak.. 10 év Bp.után hazaköltöztem a szülővárosomba,ami vicc,hogy a rossz hírű, sötét Szabolcs.. kicsi város,mégsem konfrontálódtam még senkivel. Hatvànyozottan nyugodtabb az életem és nem kellett gyomorgörccsel indulni hajnalban a buszhoz,mint Pesten az utóbbi pár évben. Es ez idővel még rosszabb lesz,nem akartam ott megvárni.
2021. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

2: én születésem óta itt élek - én sem találkoztam még ilyesmivel..

az utolsó tán még a Füttyös Gyuri volt az Astoria aluljáróban..... De ez legalább 40éve volt... :-D

2021. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Na most látoml hogy még Wikipedia oldala is van... :-D


[link]

2021. ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!