Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az egyetemeken van már gender szak, és olyan kötelező tárgyak, amelyek keretein belül a gendertudományokkal foglalkozhatnak a hallgatók?

Figyelt kérdés

Nem célom egy véres vita kirobbantása, pusztán arra lennék kíváncsi, hogy ti mit gondoltok a gendertudományokról, a gender mozgalmakról, és arról, hogy egyes egyetemeken ezeket már oktatják is.

Nekem őszintén elég vegyes érzéseim és gondolataim vannak ezzel kapcsolatban, ezért lennék kíváncsi a ti véleményetekre is.



2021. máj. 1. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

Nincs "genderszak" (azaz társadalmi nemek tanulmánya). Nincs ilyen szak akkreditálva jelenleg.


Nekem van ilyen órám (legalábbis részben ezzel is foglalkozunk), szabadon vettem fel. Hát igen, borzasztó dolog például olyanokkal is foglalkozni, hogy a családokban hogy változtak a nemi szerepek (pl. hogy napjainkban a házimunka hogy oszlik meg a családokon belül, a nők ipari munkábaállásának milyen hatásai vannak a családon belüli hatalmi viszonyokra). Borzasztó. (irónia)


Nyilván mással is foglalkozik, de ez szerintem egy hasznos részterület.

2021. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és azt is, hogy kulturált véleményeket kaptam.

Végülis olvasva a válaszokat belátom én is, hogy nem haszontalan tárgy, és a társadalmi nemek tanulmányozása érdekes terület, viszont egyelőre még azt nem látom, hogy a gyakorlatban az ezeken az órákon szerzett ismereteket hol lehet kamatoztatni. Inkább általános műveltség szempontjából lehet érdemes elmélyedni ebben a tudományban szerintem.


A hetes írt egy érdekes dolgot, ami bár le lett pontozva, azt hiszem van igazságtartalma:

"A genderszak egy ideológia által hajtott áltudomány."


Úgy gondolom, hogy tagadhatatlan, hogy létezik egy erőszakos, kirekesztő "genderideológia", ha úgy tetszik. Például ezen ideológia követői kísérleteket is végeztek gyerekeken, szándékosan lányként neveltek fiúkat,hogy bebizonyítsák, miszerint senki nem születik fiúnak vagy lánynak, hanem később válnak azzá. A kamaszokon is végeztek gyógyszeres kísérleteket, hogy elfojtsák az elsődleges neki jellegüket, valamint már politikai programmá is kinőtte magát.

Szóval úgy gondolom, hogy a társadalmi nemek tanulmányozása hasznos lehet, viszont abban igazat adok a 7-es válaszolónak, hogy az elméletek mögött állhat egy nagyon is veszélyes ideológia.

2021. máj. 4. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!