Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kerültél már olyan helyzetbe,...

Kerültél már olyan helyzetbe, hogy mindenki hülyének titulált egy számukra elfogadhatatlan meggyőződésed miatt, amiről később kiderült, hogy igaz és ők tévedtek?

Figyelt kérdés

Hogy zajlott le a folyamat? Mi lett utána?

Most én vagyok egy olyan helyzetben, amiben mindenki, de tényleg mindenki meg akarja magyarázni, hogy hülyeséget gondolok. Ez elbizonytalanít, de közben meg egyáltalán nem meggyőzőek, amiket el akarnak hitetni velem. Nem képzelem magamról, hogy mindenkinél okosabb lennék, de akkor is, nem tudok elhinni dolgokat csak azért, mert a többség azt mondja. Őrlődöm, mi legyen.



2021. máj. 3. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell elfogadni, amit a többség mond. Ha nem tudnak jó érveket felhozni, és meggyőzni, akkor higgy magadban! Nem mindig az a jó út, amin a többség jár... Merj más lenni!
2021. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Tippelek, oltáspártiság kontra oltásellenesség?


Amúgy erre a kérdésre nem lehet örök érvényű, általános választ adni. Van, hogy az ember egyedüliként áll ki egy álláspont mellett, és az idő őt igazolja, de van, hogy valóban téved.


Valójában azon is múlik, mennyire hitelesek, időtállók azok a szellemi irányzatok, amelyek hatással vannak rád, és mennyire hitelesek és időtállók azok, amikkel dacolsz.


Amúgy ha a tippem helytálló volt, én azt javaslom, oltasd be magad, semmi bajod nem lesz tőle.

2021. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen. Nagyon leegyszerűsített példa:

Felsőben a matektanár kiosztotta a házit, majd másnap megkérdezett valakit, hogy mennyi lett neki. Ő elmondta. Ekkor megkérte a tanár az osztályt, hogy aki egyetért, az tegye fel a kezét. (Rendszerint a 30-ból 28 ember feltette a kezét.) Majd megkérdezett engem, hogy szerintem mennyi, hogyhogy nem tettem fel a kezem. Megmondtam az én eredményemet. Megkérdezte ki ért vele egyet. Senki nem jelentkezett, vagy max 1 ember. Majd elmondta, hogy az én megoldásom a jó majd azt mondogatta, hogy "a matematika nem demokrácia". Ezzel szemléltetve azt, hogy nem mindig az a jó, amit többen gondolják.

(Igen volt politikai hangulata pár órájának, de egyébként szuper tanár volt)


Komolyabb helyzetben nem nagyon volt ilyen, vagy nem hosszú ideig. Nyugodt érveléssel lehet előrébb jutni, ha erre képesek a többiek is. Mondd nekik, hogy "oké, lehet, hogy igazad van, de kérlek magyarázd meg, mert még nem értem, hogy miért"

2021. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Nálunk általában az van, hogy én megmondom, hogy valamiből baj lesz. Valami nem fog összejönni. Mindenki sopánkodik, hogy mennyire negatív vagyok, pozitívabb hozzáállás milyen fontos lenne, és mennyire nincs igazam..........aztán mindig igazam lesz végül.

(Példa: megmondtam a családnak, hogy be fog költözni a szomszéd házba valami városi, és ki fogja vágni az összes fát a telken. Hü lyének lettem titulálva, ilyet senki se tenne. Pár hónapon belül beköltözött egy városi, és kivágatott minden fát a telken.)

Utána? Semmi nincs utána, az ismerőseim kínosan ügyelnek rá, hogy soha többé ne hozzák szóba a témát.

2021. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amikor letettem a nyugtatókat, amikre függő voltam, és mindenféle elvonási tünetem lett. Az orvosok szerint az eredeti szorongásom újult ki, és szednem kell a gyógyszert, különben soha nem fognak elmúlni a tüneteim. Más orvosok szerint depressziós, pánikbeteg, személyiségzavaros, elmebeteg, stb voltam, még több gyógyszert javasoltak. Ismerőseim, barátaim szerint az orvosokra kellett volna hallgatnom, hiszen ők biztos jobban tudják. Családtagjaim szerint fogadjam el, hogy én ilyen kis hülye, beteg, gyenge idegrendszerű vagyok. Lényegében senki nem hitt nekem, és mindenki elfordult tőlem, mert olyan makacs vagyok és nem fogadok szót. A nyugtatókat sikerült elhagynom, elmúltak a tüneteim, jól vagyok, csak közben mindenkit elveszítettem. De vígasztal a tudat, hogy nekem volt igazam.

Nem mindig az az igazság, amit a többség mond. Még akkor sem, ha az a többség 1000 ember, és te egyedül vagy aki mást gondol. A középkorban máglyán elégették Giordano Brunót, mert azt állította, hogy nem a Föld a világegyetem középpontja, és a napon kívül sok más csillag is van, és azoknak is saját bolygóik. Mindenki hülyének, eretneknek bélyegezte, senki nem hitt neki, pedig igaza volt.

2021. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jókat írtatok!

Nem, nem vagyok oltásellenes. :D Annyira nem merek konkrét lenni, de a lényeg, hogy meg kéne oldanom egy problémát az életemben. Tehát ez nem csak annyiról szól, hogy gondolok valamit, hanem ez alapján cselekedni kéne. Na és ennek a problémának a megoldása mindenki másnak teljesen magától értetődő és nem értik, hogy én mit értetlenkedem. Ami nyomást helyez rám, mert magamban sem vagyok biztos, de abban sem, amit szerintük tennem kéne.

2021. máj. 3. 12:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen. Epidemiológus vagyok, nem oktattak magam . Mindenki hülyének néz.
2021. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem teszed fel a kérdést konkrétan? Kíváncsi lettem.
2021. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem is 1*. Megbeszélésen felvetettem egy megoldást vmire, én voltam h@e, hogy ilyet kitaláltam, majd mégis be lett vezetve.
2021. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
100%
Míg el nem költöztem otthonról, folyamatosan. Ilyen fura kettősségben éltem a szüleimmel, amikor a többi gyerek még játszott, már én intéztem nekik minden hivatalos papírt és ezt el is várták de egyébként úgy beszéltek rólam/velem mintha egy önálló gondolatom se lehetne mert csak gyerek vagyok.
2021. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!