Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetnék el korrepetá...

Hogyan kezdhetnék el korrepetálni (nyelv)? Tippek, tanácsok, ötletek?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanulok (angol alapszak) és szeretnék majd lassan némi pénzt is keresni az egyetem mellett, viszont az eddigi tapasztalataim alapján ezt klasszikus diákmunkákkal nem fogom tudni megoldani. A korrepetálásra gondoltam angol nyelvből magyaroknak / magyar nyelvből angolul beszélőknek. Egyrészt ez sokkal rugalmasabb és egyszerűbben bele tudnám illeszteni az időbeosztásomba. Sokan csinálják egyetem mellett. Valamint érdekel is a tanítás és a tanulás folyamata, valamennyire kapcsolódik a tanulmányaimhoz is. Viszont ugye nincsenek módszertani ismereteim és teljesen tapasztalatlan vagyok még a korrepetálásban, nyelvtanításban (még nagyon barátoknak, ismerősöknek sem kellett segítenem). Valamint nincsenek saját anyagaim sem, max. amit korábban én használtam a nyelvtanulás során és amit az ember megtalál az interneten, könyvesboltban stb. vagy kitalál saját maga. Talán annyit tudok felmutatni, hogy az egyik órámra kellett pár nyelvtani feladatsort írnunk és ennyi. Úgyhogy mindenképpen külön felkészülést igényelne, ha bele szeretnék vágni ebbe a projektbe. A nyarat pedig tulajdonképpen erre szeretném szánni, hogy kipróbáljam magam és egyáltalán elinduljak ezen az úton. Ehhez szeretnék pár tanácsot kérni, hogy szerintetek ezt hogyan célszerű elkezdeni, mi a saját tapasztalatotok, ti hogyan kezdtétek stb. Az biztos, hogy eleinte nem kérnék érte pénzt, ingyenesen hirdetném az első órákat vagy csak nagyon minimális összegért cserébe, csak ugye így sem biztos, hogy elég vonzó lenne a nyelvtanulóknak és lenne egyáltalán jelentkező. Azon is gondolkoztam, hogy esetleg jó lenne csak önkéntesként egy szervezeten keresztül korrepetálni, ha tudtok ajánlani ilyet kérlek tegyétek meg :)
2021. máj. 13. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Facebook, ismerősi körben simán hirdetheted magad szerintem
2021. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én spanyol alapszakos vagyok, de folyékonyan beszélek angolul is, úgyhogy abból is vállaltam korrepetálást. Igazából az első dolog, amin el kell gondolkodnod, hogy mit tudsz te ajánlani korrepetálás szempontjából, ami fontos lehet a kliensnek. Másfajta megközelítés, esetleg beszéd centrikus módszerek? Azon felül nagyon jól kell tudnod beszélni a nyelvet, amit oktatsz, én azt mondanám, hogy egy C1-es nyelvvizsga szintű tudásnak kell lennie, hogy akadálytalanul tudj tanítani és ne legyenek olyan kínos pillanatok, hogy kérdez valamit a diákod és nem tudsz rá válaszolni.

Az én technikám az volt, hogy konzultáltam az érdeklődőkkel, megkérdeztem mi a céljuk, mit szeretnének elérni és közben felmértem a nyelvi szintjüket is (például én nagyon kezdőket sosem vállalok, mert egyszerűen nekem tök nyilvánvaló, hogy adott esetben miért azt mondom, amit mondok spanyolul/angolul, de nyilván ez egy kezdőnek teljesen új). Ezek után összeállítam egy órarendet, amiben tematizáltam az órák anyagát, stb. Jó technika ha előre megtervezed az óráidat, mert így lesz egy rendszer ami mentén haladhatsz, de figyelj arra, hogy interaktív legyen és a tanuló igényeit maximálisan kielégítse. Egyébként az jó ha kezdésnek nem kérsz érte pénzt, nálam is ingyenesek az első órák.

Ha van valami specifikusabb kérdésed örömmel válaszolok.:D

2021. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Pont ez az, hogy nem nagyon van mit ajánlanom... mármint teljesen kezdő vagyok benne, soha életemben nem korrepetáltam még senkit és emiatt nincsenek is kialakult, bevált módszereim. Valamint soha nem is tanultam semmi ilyesmit. Szóval én még teljesen a nullán állok, beszélem a nyelvet és ennyi. Jó, nyelvszakosként talán valamivel többet tudok mint aki csak letett mondjuk egy nyelvvizsgát, de pl. módszertani ismereteim, tanítási tapasztalatom stb. egyáltalán nincsen, nem tudom hogyan kell felépíteni egy órát és hasonlók. Úgyhogy engem igazából az sem zavarna, ha nem is fizetnek érte és csak önkéntes alapon is szívesen korrepetálnék egy ideig. Valahogyan mindenki elkezdi és én igazából erre lennék kíváncsi, hogy pl. te hogyan vágtál bele a legelején? Mert azt én is látom, hogy sokan teszik ki a hirdetéseket, hogy ebből és ebből a tárgyból vagy nyelvből vállalnak korrepetálást, x év tapasztalattal, beszéd centrikus órák, nyelvvizsga felkészítés, házhoz is megyek stb. De hogyan kezdi el valaki?
2021. máj. 23. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Igazából én így kezdtem. Mármint meghírdettem, hogy spanyol/angol korrepetálást vállalok, mivel még tapasztalatom nem volt az elején, ezért kiemeltem mit tudnék nyújtani. Például, venezuelai spanyolt beszélek és ezért írtam, hogy a latin-amerikai nyelvjárásokat átfogóan ismerem ezáltal jobban el tudom bennük mélyíteni a tanuló tudását, valamint mivel nagyon sok DELE nyelvvizsga anyagom van és kellő tapasztalatom a nyelvvizsgával, arra is célirányosan tudok készíteni embert.

Mindenképp említsd meg, hogy milyen "eredményeid" vannak az adott nyelvből, amiket fel tudsz mutatni, bizonyítani, etc. Nyelvvizsgák, versenyek, egyetem, hasonlók. Ezek után az első órán megismertem az adott diákot és felmértem mennyire tud, és hogy a kitűzött célhoz mennyi idő és gyakorlás szükséges nagyjából, ezek alapján összeállítottam egy órarendet, ahogy ezt az előző kommentemben is írtam. Én így kezdtem, nekem sincsen semmiféle módszertani ismeretek, mert alapszakos vagyok nem tanáris.

2021. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát tulajdonképpen a saját tapasztalataidra hagyatkoztál? Mármint annak tekintetében, hogy neked mi vált be, hogyan tanultál, milyen anyagokból készültél és ez körülbelül mennyi időt jelentett stb.
2021. máj. 27. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Részben igen, de ahogy mondtam, nagyon fontos átfogóan megismerni minden egyes diákodat, mert ami nálad beválik náluk nem biztos, ezért kell az igényeikhez igazítani az órát. A metódust azt mindenkihez külön kell csiszolgatni, de az már jó kiindulás, ha van alapod. Anyagokból pedig természetesen nem érdemes mást használni mint amit ismersz, ez a könyvektől kezdve a vizuális anyagokon át mindenre is igaz.
2021. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!