Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy munkaadóank miért ne...

Egy munkaadóank miért ne lenne köze hozzá, hogy a nő, aki jelentkezik hozzá terhes-e?

Figyelt kérdés

Ha felvétel után gyesre megy, már nem rúghatja ki, és oda kell adnia a fizetését 3, 6, 9 évig. A nő persze eközben dolgozHAT, de ez a döntés teljességgel rá van bízva. Ha úgy dönt, hogy nem (gyakori eset), akkor fel kell vennie a helyére mást ugyanannyi pénzért, mert a munkát el kell végezni. Ezt követően a szülés után az elavult tudásával vissza kell vennie a nőt, akit még nem is rúghat ki egy bizonyos ideig. Ha ez idő lejártával mégis kirúgja, akkor beperelheti a nő, aki nagy eséllyel nyerni fog ellene.

Egy kettős mércét látok itt is.

A nők sokszor felháborodnak meg mennek ki tudja milyen jogorvoslatért, ha rákérdez netán a potenciális munkaadó a terhességre. Egy albérletnél viszont érdekes módon fordítva merül fel ugyanez, ott a tulajdonosnak állítólag igenis köze van hozzá, hogy bővülni fog-e a család - ha a terhességről nem számol be a bérlő, akkor mindenki a tulaj mellé áll.

Holott mind egy munkaadót, mind egy bérbeadót ugyanolyan érzékenyen érint a helyzet.

De maradva a munkaadónál, neki miért ne lenne köze ahhoz, hogy terhes-e az adott nő, hiszen ez az ő zsebét érinti nem is akárhogy?



2021. máj. 16. 18:02
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Amiről viszont én írok:


"Előfordulhat, hogy a kismama olyan munkakörben dolgozik (pl. folyamatos stresszel járó ügyfélszolgálati munkakör), amelyben a munkafeltételek nem egyeztethetőek össze a várandós állapottal. Ilyen esetben a munkáltató köteles egy másik, állapotának megfelelő munkakört felajánlani a munkavállaló részére a munkakörhöz járó bérezéssel együtt – amely nem lehet alacsonyabb a kismama „eredeti” munkakörével járó alapbérénél. Ha nincs ilyen munkakör, akkor a munkáltató köteles felmenteni a kismamát a munkavégzés alól: ezalatt a munkavállalónak munkavégzés hiányában is jár a munkakörének megfelelő alapbér."


[link]

2021. máj. 17. 01:45
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen próbaidőről van szó. Ezzel kezdtem.


Mert szerinted az normális lenne, hogy miután közli a munkáltatóval, hogy "Terhes vagyok", akkor a munkáltató azzal válaszolna, hogy "Akkor ki vagy rúgva"??


A 3,6,9 éves fizetésről még mindig nem beszéltél.

2021. máj. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
70%
#21: Én még nem találkoztam olyan nővel, aki 3,6, vagy 9 évig volt terhes. Ha te igen, akkor valóban releváns ez a szöveg.
2021. máj. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

23: ne akadj fenn ezen, hogy hány év, mert a munkaadó ígyis-úgyis rosszul jár, ez a lényeg.

A normális az lenne, hogy a munkaadónak ne álljon érdekében megtudni, hogy akar-e szülni a nő, mert súlyos anyagi veszteség nem érhetné.

2021. máj. 17. 02:10
 25/35 A kérdező kommentje:
De ha be akarod bizonyítani, hogy hol nem éri a munkáltatót ebben a sztoriban veszreség, várom a megfejtésedet.
2021. máj. 17. 02:11
 26/35 anonim ***** válasza:
66%
Tehát hazudtál a kérdésedben. A belengetett 3-9 évből lett max pár hónap. Ahelyett hogy elismernéd, hogy hülyeséget írtál(tévedni emberi dolog) inkább tovább süllyedsz. Te magad is leírtad a 15-ös válaszban, hogy mégiscsak járjon valami.
2021. máj. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

26: nem hazudtam, hülyeséget írtam a 3-9 évvel, valóban. Besimerem.

A probléma viszont nem kevésbé valós, mivel ez a szám simán lehet 1-3 év.

De kérdeztem valamit, várom a válaszodat, ne sunyogd el:

hol nem éri a munkáltatót ebben a sztoriban veszteség?

2021. máj. 17. 02:34
 28/35 anonim ***** válasza:
59%

Ki mondta, hogy nem éri veszteség?

De mégsem olyan hűdenagy, amit te itt elő akarsz adni.

Ez az 1-3 év megint hogy jön ki?

2021. máj. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%

De nem kap fizetést évekig. Amit írsz, az pár hónap és egyébként ezzel nagyon ritkán élnek, ha valami oka van annak, hogy nem tud dolgozni, táppénzre mennek általában.

Gondolom férfi vagy.

Erre a problémára az lenne a tokeletes megoldás, ha a férfiak ugyanolyan arányban, ugyanolyan valoszinuseggel mennének GYED-re így nem lehetne tudni, hogy az anya, vagy az apa marad e majd ki a munkából egy időre az adott családban és nem is maradna ki egyik sem olyan sok időre, mert megosztanák egymás közt.

Vannak országok, ahol ez így van és ha egy 30 körüli férfi, vagy egy 30 körüli nő interjúzik, a munkáltató pont ugyanakkora kockazatot vállal.

Akkor nem kerülhetnének fel ilyen diszkriminatív és meltanytalan gondolatok az emberekben.

Az a nő egyébként a penz nagy részét abban az időszakban nem a cégtől, hanem az államtól kapja, ami, ha belegondolsz, hogy az általa és a társa által vállalt, érzelmi és anyagi raforditassal felvallalt gyerek a jövő adó és tb fizetoje, aki majd működteti a társadalmat, mikor te öreg, leszel, vagy ne adj Isten beteg, akkor fel sem merülhet a kérdés, hogy mertemlik a tamogatast. Ez a társadalmi érdek.

A munkáltató egyébként visszavenni valóban köteles, egy hónap után kirughatja. Sokan élnek is vele...

2021. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Mert semmi köze más egészségügyi leleteihez és állapotához, azért.

A terhesség egészségi állapot, egyedül a nőnek (a férjének) és az orvosának van köze hozzá.

2021. máj. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!