Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy örülök más...

Miért van az, hogy örülök más sikertelenségének?

Figyelt kérdés

Pl egy szaktársam megbukott egy tárgyból, és tökre jó kedvem lett tőle, ugyanúgy, mint amikor egy barátnőm elrontotta az érettségijét.

Tudom, hogy ez nem normális, de észrevettem magamon ezt a viselkedést az utóbbi időben. Ti tapasztaltatok ilyent? Mit lehet tenni ellene?


2021. máj. 18. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

"A legjobb öröm, a káröröm, mert örülsz, hogy nem veled történt."


Viccet félretéve, ez csak ismerőssel van, vagy idegeneknél is?

2021. máj. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én észreevettem régebben de ilyenkor mérges voltam magamra. Ez kárörvendés, azoknál jelentkezik akiknek nincs egyéb örömforrásuk. De az pozitív hogy észreveszed magadon, sokan nem.
2021. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kárörvendő vagy. Általában azok ilyenek, akik a saját életükben nem találnak örömet, ezért akkor örülnek, ha úgy érzik másnak rosszabb, mint nekik. Én is akkor voltam ilyen, amikor tiszta nyomorult életem volt. (Szar pasi, szar meló, semmi jövőkép...stb. Szembeköpném az akkori énemet.)

Javaslom az önfejlesztést, és hogy szedd rendbe az életed. Szabadulj meg minden rossztól, ha kell kezdj mindent a nulláról.

Ha nem ez az oka, akkor súlyos jellemhibáról van szó, ez esetben figyelj oda magadra, és akárhányszor ilyen érzéseid vannak, állítsd le magad és tudatosítsd, hogy ez undorító szokás. Reménykedj, hogy kikopik ez a dolog a jellemedből idővel, nagyon nem szimpi.

2021. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lenne a megoldás, hogy megtaláld a saját boldogulásodat, dolgozz meg magadért, az örömödért, keresd meg az életedben azokat a dolgokat, amik jók, amikre büszke lehetsz, és naponta többször idézd fel magadban ezeket!

Nem jó út, ha mások baja neked örömforrást jelent. Innen már csak lefelé vezet az út.

2021. máj. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát mert te vagy Mo. mintaképe, akinek minden sikerül:).
2021. máj. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!