Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban egy bolond lennék?

Valóban egy bolond lennék?

Figyelt kérdés
Nem akarok nagy litániát írni, megpróbálom úgy röviden. Anyagi szempontból jó körülmények között élek, itthon élek még a szüleimmel egy közép-dunántúli településen, dolgozom úgy-ahogy, ami tanulás mellett belefér, nincs okom panaszra, anyagi szinten. Számomra viszont nagyon idegen, s főképp barátságtalan ez a rohanó világ, keresem az alternatívát, hogy hogyan törjek ki belőle. Mivel épp az önellátással, növénytermesztéssel kapcsolatban tanulok, így egy eldugott kis kelet-magyarországi településen is el tudnám a jövőmet képzelni. Félreértés ne essék, nem egy putriban, hanem egy olyan helyen, ahol még nem mentek el az ingatlanárak. Beszélve erről a szüleimmel, haverokkal, szinte mindenki egy őrültnek tart, hogy mit akarnék én keleten, onnan mindenki menekül, nem érne semmi inger, stb. Lehet, nem érne annyi inger, bár nagyvárosok tudtommal arra is vannak még :D, de sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet élhetnék, én úgy gondolom, s közben nem adósodnék el egy életre, még ha bizonyos fokon vissza is kellene vennem az igényekből, lehet nem lenne gyors net, nem lenne központi fűtés, nem lenne a legmodernebb körülmény körülöttem. Valóban egy bolond lennék, mert így gondolkozom a jövőmet illetően? 23/F
2021. máj. 24. 03:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy bolond. Meg kell próbálni, ha szeretnéd.


Gyors net pedig itt is van.

2021. máj. 24. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a bolondság nem itt kezdődik. Valóban ritka az ilyen életcél (legalábbis az országnak ezen a területén, tudom mért én is errefelé élek), de végső soron azt kell nézned te hogy szeretnél élni és mi a fontos neked. És ha ez az, és így éreznéd jól magad, akkor én a szüleim véleménye ellenére is megtenném a helyedben.
2021. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülök annak, hogy vannak még gondolkodó, értelmes emberek! :D A gondolatod alátámasztását és indokait jelen korunk elvakult birkái nehezen tudnák befogadni, és értelmezni azt. Ők koszolgáltatottan élnek, sőt, azt hiszik, hogy ez hasznos számukra.


Én a magam részéről csodálom, hogy ilyen fiatalon már ennyire értelmes és tudatos vagy, a kérdésedben foglaltakkal pedig teljes mértékben egyetértek, én magam is hasonló értékrendet vallok.

2021. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!