Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok "leszidva" csak...

Miért vagyok "leszidva" csak azért, mert a kreszvizsgán 5 perc alatt végeztem?

Figyelt kérdés

Az volt az első dolguk a szüleimnek, hogy lecsesszenek, mert 5 perc alatt lettem kész a kreszvizsgán. Jó, nem pont 5, hanem 5:30 valamennyi, de legyen akkor 6. HAT! mások meg 40-50 percekig szenvednek vele.


Végigkattintottam az egészet 74 pontot értem el. Egyet azért rontottam, mert nem tudtam, hogy álló autónál nappal hogyan kell kivilágítani. Már pár órája járok forgalmi órákra és az első megjegyzése a szüleimhez az volt az oktatóknak, hogy "dinamikusan vezetek, nem gondolkodik, tudja!"

Ezalatt azt érti, hogy kereszteződéshez érve nem gondolkodok, hogy jajj most kinek van elsőbbsége, hanem tudom és dinamikusan haladok. Ez sem tetszett a szüleimnek.


E-titán on tanultam, a tananyag végén vannak próbatesztek, azokat is itthon ugyanígy végignyomkodtam és 10ből 7 hibátlan lett. Az elején nyílván gondolkoztam, de mint írtam, még tanulás közben is értettem a logikát benne és így könnyen megy.


Már bocs, de szerintem az 1 perc/feladat túl sok. A valóságban aki 1 percig gondolkozik az halott. végig kellett várni a végét, mert csak akkor adták vissza a személyiekt valamiért és volt aki 50 percig szenvedett rajta, végül 66 pontot ért el. Hátőőő bocsi, de nem érzem magam biztonságban mellette.

Ez rohadtul a minimum, hogy fejből tudom az egész kreszkönyvet.

Most tényleg ez BAJ? Baj, hogy ilyen jól tudom? Baj, hogy értem az egészet, értem benne a logikát és szeretem csinálni? Ez nekem nem kényszer, mint a matek, hogy ehh be kell magolni.


17/f


2021. máj. 24. 14:24
 1/10 A kérdező kommentje:

megjegyzés: a kreszvizsga szerintem túl könnyű. Feleletválasztós kérdések, 3 válasz közül kell kiválasztani a jót, hát de a valóságban ilyen nincs.

A valóságban magadtól kell megadnod a választ. Én is ezt teszem. (tettem) elolvastam a kérdést és mivel azonnal ott van bennem a válasz csak kikeresem a felsoroltak közül és kész.

2021. máj. 24. 14:27
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Csak annyit tudok mondani, hogy amint teheted, költözz el. Hogy miért, azt most túl hosszú lenne kifejteni.
2021. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen megértelek. Szerintem nem az volt a bajuk, hogy jól megy, hanem hogy "túl magabiztos" vagy. Mármint zavarhatja a többi vizsgázó lelki világát, hogy a kis 17 éves gyerek 5 perc alatt kész van, ő meg már sokadjára próbálkozik. Én nem értek egyet azzal, hogy erre figyelni kell, de az én szüleim is biztattak arra, hogy használjam ki minden vizsgámnál az időt, hogy legyek "alázatosan" stb.

Például mikor 14 évesen mentem (nem angol, nem német) nyelvvizsgára, ne beszélgessek azon a nyelven általam választott tájszólással a szóbeli előtti váróban. 9-esen ne alázzak le mindenkit a végzősök faktján. Vagy emelt matek érettségi előtt ne vitassuk meg az OKTV döntő feladatait. Vagy csak dolgozat előtt ne mondjam, hogy nem tanultam semmit (miközben hibátlan lesz) stb. Ne jöjjek el próbaérettségiről egy tanóra után, annak ellenére, hogy ha összekapom magam sikerülhet annyi idő alatt is egészen jóra.


Ha a válaszom második fele számodra bicskanyitogató volt, akkor meg is van a válasz, hogy miért szidhattak le. Remélem csak ez az oka tényleg.

2021. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nekem olyan mintha most közületek bárkinek adnék egy matek tesztet csak egyjegyű összeadásokból. Menne ugye? 55db összeadás egyjegyű számokból és van rá 55 perced. Ha kevesebb, mint 1 perc alatt oldjátok meg akkor túl nagy az önbizalmatok? Vegyetek vissza?
2021. máj. 24. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelek, szerintem ők azt hiszik hogy csak betippelted , nem? Másra nem tudok gondolni. Az oktató majd kiszűri hogy milyen vagy, nem fogja izgatni a szülők véleménye.

Szerintem is rosszabb ha valaki sokat agyal ezen, mert ezt tenyleg hamar le kell reagalni eles helyzetben.

2021. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: háát lehet. Bár nem tudom, 17 éves vagyok, azért eléggé kinőttem a tippelgetős korszakomból. 10. osztályos vagyok, nagyon is törődöm a jövőmmel, mert az érettségin rohadtul nem fogok tudni tippelgetni vagy puskázni. A valós tudásomat kell felmérnek és javítanom, ha kell. Ugyanezt teszem a kreszben is. Itt meg mégfontosabb, mert az életem múlhat rajta. Azonnal kell dönteni, nincs olyan, hogy bocsi 1 percet kérek gondolkodni.

Véletlenül sem nagyképűségből mondom, de nekem ez megy. értem, szeretem, felfogom és csinálom.

2021. máj. 24. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
6, ugy latszik nem ismernek a szuelid..akkor nem akadnanak ki.
2021. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Most írjam, hogy mindenki magából indul ki? Nekik anno biztos nem ment ilyen könnyen. Vagy ha nincs jogsijuk, akkor sem biztos bármiből is olyan jók voltak, hogy csípőből rávágták a kérdésekre a helyes választ. Ha meg mégis, akkor biztos elvárás volt feléjük, hogy elszerénykedjék, titkolják.

Amúgy ne foglalkozz velük, tanulj csak olyan eredményesen, ahogy eddig. Ha jól csinálod, az élet is téged igazol majd a későbbiekben.

2021. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En csak azt tudom, ezekre a kerdesekre tipikusan nem azert konnyu rossz valaszt adni, mert nem ismered a szabalyokat, hanem mert olyan rafinaltan van felteve, hogy vegig kell gondolni, most allitas vagy tagadas-e, es az igen vagy nem jelenti-e azt, amit. Ezert nem jo otlet pitty-putty kitolteni, ha esetleg beteve tudod is.
2021. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Én azt mondom legyél büszke magadra és a szüleidnek is annak kellene lenniük, hogy ami másnak nehezen vagy lassan megy, azt te megoldottad gyorsan és könnyen. Idővel rájössz, hogy a szülők határozottan próbálnak példát mutatni, de közben fogalmuk sincs, hogy a gyerekkel hogy kell bánni bizonyos szituációkban, csak határozottan mondják a magukét. Huszon éves fejjel majd rájössz, hogy csak az számít, hogy te hogy gondolod a dolgokat és amit más gondol az miért egy ökörség, sajnos még ha a saját szüleinkről is van szó. Gratulálok, mindenben csak így tovább.


24/F

2021. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!