Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti a munkáltató, hogy...

Megteheti a munkáltató, hogy 5 órás munkakörben nem enged ki cigizni kétszer? Szóval nincs kétszer 5 perc szünet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 08:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

kb 8-13-ig vagyok

a többieknek, kik du 16-ig vannak, van szünet, 10-kor és délben, illetve bármikor cigiznek(pl ha állásidő van)


nekem csak 10-kor..

2016. okt. 19. 08:18
 2/18 A kérdező kommentje:
*akik
2016. okt. 19. 08:19
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen! De szerintem mikor elvállalod a munkát, akkor ismertetni kell ezt is, úgyhogy nem érhetne váratlanul. Még több órában is megteheti hogy nincs cigiszünet és kész, és e szerint vállalják el az emberek a munkát, hogy kell e így is vagy nem. Sokan nem is találnak munkásokat e miatt mert mindenkinek kell a cigiszünet.
2016. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kirúgás jár a dohányzásért. Háborgok is emiatt de nincs semmi engedmény..ilyen a főnökség.
2016. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Fel se szabadna venni dohányost meg alkoholistát. Csak a nyűg van velük, rendesen nem tudnak dolgozni.
2016. okt. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti.

Aki monitor előtti munkát végez, annak jár (elméletileg) az óránkénti 10 perc. Amit (elméletileg) arra használ fel, amire akar.

2016. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 5-ös.Én dohányzom,és inni is szoktam igaz piásan nem dolgozok.de egyike vagyok a legjobban teljesítő alkalmazottaknak a munkakörömben,úgyhogy ezt buktad kedves barátom.
2016. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A cégek nem kötelesek cigiszünetet adni a dolgozóknak, mert ez nem olyan életfontosságú, mint WC-re menni vagy enni.

Ha erről nem tájékoztatott a munkaadó, akkor a hatályban lévő jogszabály a szünetekről fent van az interneten. Arról meg már senki nem tehet, hogy nem tájékozódtál erről.

Aki monitor előtt ül az sem arra használhatja fel a szünetét, amire akarja. Pihentetnie kell 10 percre a szemét, de az azt jelenti, hogy papírmunkát végez ahelyett, hogy a monitoron dolgozik.

2016. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy cigiszünet.

Egyéb szünetét használhatja cigizésre is a munkavállaló, de kifejezetten cigiszünet nincsen.

2016. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj!

Négy órában azt sem köteles biztosítani, hogy egyáltalán szüneted legyen! Öt órás munkakörben komolyan kétszer ki akarsz menni cigizni?! Merthogy..?!

Most megdöbbentőt fogok mondani: vannak olyan munkahelyek, ahol TILOS dohányozni. Műszak előtt és után, a cég területén KÍVÜL elszívod a magadét, és abba is tojnak bele, hogy ha te 12 óra után remegsz az adagodért.

A mosdókban is van füstérzékelő, úgyhogy bukó a dolog, a zárt terű munkahelyen esélyed nincs rágyújtani észrevétlenül. Amennyiben valaki ezt megszegi, ki van rúgva. És mivel ezt a munkavállaló elfogadja akkor, amikor a szerződést aláírja, a cég ezt teljesen jogosan megteheti. (Ami egyébként nagyon is helyes, a nemdohányzók védelmében.)


Ha pisilni nem engedne ki, vagy 30 fokban nem ihatsz kétszer, akkor OK, ha pattogsz.

De most itt indokold már kérlek, hogy milyen hátrány ér azzal, ha nem szívhatsz el két cigit öt óra alatt?

2016. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!