Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a digitális oktatást?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, jövő januárban végzek, ha minden jól megy. Én is meg a szaktársaim is imádtuk az online oktatást. Amióta ez a rendszer van, sokkal többet tanultam. Egy csomó tölteléktárgyra így nem kell bejárni, lehet helyette hasznosabb dolgokra is fordítani az időt, így sokkal effektívebbé vált a tanulás, mint amíg jelenléti volt. Viszont sok helyről hallani, hogy a diákok általánosságban nem szeretik. Mi ennek az oka? Ez furcsa számomra, mert én nem tudom elképzelni, hogy milyen probléma lehet vele. Legfeljebb csak azt, hogy több munkájuk van a tanulással, mert mondjuk több feladatot kapnak. Ez az oka? Ha nem, akkor micsoda?

2021. máj. 29. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Van aki csak melegedni és hülyülni jár az iskolába.
2021. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Általában az általános iskolások és a középiskolások (és szüleik) szoktak panaszkodni.

A legnagyobb gond azzal,hogy sokkal többet kell a gép előtt ülni,ami nagyon fárasztó.


De ez szubjektív vélemény!

2021. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert a hatékonysága a béka feneke alatt van.


Nyilván ha valaki képezni akarja magát, tanulni akar. Az tud ilyen módon is. Főleg hogy egyetemistaként felnőtt ember vagy, magadért, magad miatt tanulsz.


Ettől függetlenül a többség valljuk be a felszabaduló idejét nem többlet tanulással és nem is hasznosan tölti el.

2021. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Csajozni nem szeretek online,ez az egyik része,ha társasági ember lennék kur..ra nem tetszene ez a megoldás. Régen gimibe is azért szerettem járni mert sok barátom volt+a csajok. Nem nagyon érdekelt a tanulás..
2021. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
A suliban muszáj vagy figyelni. Online csak bejelentkezel és gyakorlatilag azt csinálsz amit akarsz. Sokan nem tanulnak emiatt, így jól lemaradnak. Na meg sokaknak nincs számítógépük, vagy elég számítógépük ahhoz, hogy mindenki egyszerre lépjen be az órákra.
2021. máj. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

A digitális oktatásban a számonkérésekkor sokat lehetett csalni (középiskolai tapasztalataim vannak, de láttám, hogy az egyetemista unokatesóm helyett hogyan vizsgázott le más kameraképes online írásbeli vizsgán és nem bukott le).


Vannak olyan képzések ahol lehetetlen online oktatni. Az orvosin egy anatómia boncolást nem lehet online megtanulni.


Nem azt mondom, hogy rossz a digitális oktatás. El tudnám képzelni, hogy a tantárgyak egy részét online oktatnák de a számonkérések jelenlétiek legyenek.

2021. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert a fiatalok többsége szeret a kortársaival lenni. Sokat. Ha csak nem családos emberként (saját gyerej, nem aou/anyuval együtt élve) végzed el az egyetemet, akkor az online oktatás hatalmas életminőség romlás. Mert az élet nem csak munkából és tanulásból áll. Mondom ezt 47 évesen. Rég jártam egyetemre, de még emlékszem rá
2021. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbálj már kifúrni online egy nyáklapot. Vagy bemérni egy áramkört.
2021. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem lehettem a koliban

Nem találkoztam a szaktársaimmal (lehet mondani, hogy azért megszervezhettük volna, de azért ez rendes 5-6 óra utazás vonattal összesen és elsős vagyok, még nem olyan mélyek a barátságok)

Szeretem élőben hallgatni a tanárokat, mert így hatékonyabban tudok figyelni, motiváltabb vagyok.

Nem tudtam azt edzeni, amit akartam (igen, ez is ide számít lásd online tesis kurzus)


Ami a távoktatás "előnye" lenne:


Nekem nincs messze az egyetem a kilótól, az a 10 perc pedig még jól is esik. Így a bejárás nem gond.

Azt a tárgyat veszem fel, amelyiket akarom, nem mindenre kötelező bejárni, de ha mégis, akkor se nézik, hogy közben mit tanulsz, szóval ezt az érvet egyáltalán nem értem. És különben is nagyon szeretem amit tanulok.

Elérhető jegyzetek eddig is voltak.

Volt óra, amit felvettek élőben is.

Ugyanannyi a feladat. Számonkérések ugyanolyan korrektek mindkét formában.


Maradt kérdésed?

2021. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

-Az egyetemem a saját, online platformját használta végig, ami második félévre megadta magát, megbízhatatlanná vált, de pár héttel később rendbe hozták.

-Teljesen személytelen az egész: a legtöbb szaktársam, sőt pár tanárom is, nem tudom hogy néz ki. Csak párukhoz tudok hangot csatolni. Sokuk bejelölt FB-n, ismerősök is vagyunk, meg párszor segítünk egymásnak, de nagyon sok esetben még így sem tudok hozzájuk sajnos arcot csatolni.

-Sokkal vontatottabb az egész, ha valamit kérdezni szeretnél.

-Élőben sokkal jobban tudok figyelni, itthon sajnos nagyon gyorsan elterelődik a figyelmem és kevésbé vagyok motivált.

-Hiányoznak a többiek és nem pont így terveztem az első évem egyetemen..

-Nem volt meg a napi séta. (itthon-buszpálya, másik város buszpálya-egyetem távról van szó, ~30 perc körül)


Viszont hozzá kell tenni, hogy volt jó oldala is, de az emberi interakcióim szinte teljes hiánya miatt, az már elenyésző. Pedig:

-órákkal később kelhettem

-szabadbban ehettem-ihattam órákon

-teljesen én osztottam be az időm

-nem volt holtidő (buszra várás, utazás)

-minden órát felvettek és bármikor újranézhettem

-sokkal több tanulást segítő anyagot kapunk

2021. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!