Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a digitális oktatást?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, jövő januárban végzek, ha minden jól megy. Én is meg a szaktársaim is imádtuk az online oktatást. Amióta ez a rendszer van, sokkal többet tanultam. Egy csomó tölteléktárgyra így nem kell bejárni, lehet helyette hasznosabb dolgokra is fordítani az időt, így sokkal effektívebbé vált a tanulás, mint amíg jelenléti volt. Viszont sok helyről hallani, hogy a diákok általánosságban nem szeretik. Mi ennek az oka? Ez furcsa számomra, mert én nem tudom elképzelni, hogy milyen probléma lehet vele. Legfeljebb csak azt, hogy több munkájuk van a tanulással, mert mondjuk több feladatot kapnak. Ez az oka? Ha nem, akkor micsoda?

2021. máj. 29. 08:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert burkolónak tanultam, és a két éves képzésből majdnem egy évig online oktatás volt, ami nálunk azt jelentette, hogy nem voltak órák, csak házi, írd ki xy dolgot a netről, és küldd el. Gyakorlat természetesen nulla, mert hogy lehetett volna megoldani? Most rengeteg dolgot nem tudok, pedig elméletileg burkoló vagyok...
2021. máj. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Persze vannak előnyei is (ami szerintem nem sok), de mivel az a kérdés, hogy miért nem szeretik sokan, itt van, hogy én miért nem pl.:

-az eszközeim nem napi 10+ órányi használathoz vannak szokva, heti több alkalommal

-az internet sem bírja néha, pl amikor 3-an videohívásoztunk a házban egyszerre

-a falak vékonyak, minden hallatszik, és kellemetlen pl úgy angol tanfolyamon ülni, hogy a másik oldalon német zajlik (órát tart)

-társak hiánya

-az élő órán muszáj figyelni (főleg gyakorlati órán, de elméletin is azért), itt meg akármi mást csinálhatok mellette

-nem lehetek a koliban (nagyon kibírhatatlan az itthonra kényszerülés)

-programok hiánya (nagyvárosból vissza a kisvárosba, itt általában 8-kor kihal a város legkésőbb...)

-a társak hiánya és az itthoni konfliktusok okozta magamba zuhanás

-nem vagyok rákényszerülve, hogy pl felöltözzek minden nap, így ezerszer könnyebben elhagyom magam

-nem vagyok rákényszerülve, hogy elhagyjam a szobám/lakást, ezáltal kevesebbet mozgok és vagyok levegőn

-nehezebb követni miből, hol, mi a feladat (aminek a mennyisége nőtt az offline-hoz képest)

-mindenki egy kicsit ingerlékenyebb szerintem (oktató és hallgató is)

-az ismerkedést ne is említsük...

-a mostani baráti társaságom kolis (volt), tehát most az országban szét vagyunk szóródva, a régi barátokkal meg nem járunk már annyit össze, nincs meg az a kapocs mint anno

-mivel itthon vagyok, kb nulla magánélet...

-papírügyek intézése miatt, 1 nyamvadt aláírásért el kell utazni a városba ahol az intézmény van..


Most "hirtelen csak" ennyi jutott eszembe. :) Örülök, hogy jön a nyár már, ennyit hozzáteszek azért. :)

2021. máj. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%
Egy középiskolás nem biztos,hogy olyan értelmes, okos, mint az, aki egyetemre jár. Egyszerűen nem értik meg a tantárgyat, a leírtakat, kell a tanár magyarázata.
2021. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!