Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazságtalan ez a mai nőkkel...

Igazságtalan ez a mai nőkkel szemben? (több lent)

Figyelt kérdés
Ma már természetes, hogy a nők is munkát vállalnak, karriert építenek, viszonylag kevesen vannak, akik a háztartásbeli eltartott életet választják. A kérdésem arra irányul, hogy ti is igazságtalannak tartjátok-e, hogy habár a nők is ugyanúgy dolgoznak, mint a férfiak, viszont a házimunkát, gyereknevelést még a mai napig elsősorban női feladatoknak tartja a társadalom?

2021. jún. 1. 16:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
63 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
12%

46 éves vagyok.20 éve van feleségem, itthon él, háztartásbeli.Mos főz takarít, ő ezt választotta.Én dolgozom helyette is, de ha hazamegyek ebédre, az asztalon a meleg leves, másodikkal.Cipőmet is hetente egyszer kitakarítja, lakást kívül belül.

Csinál mindent.Most már ő is tudja így élte le a fél életét, ezután is ez marad, még jobban kell itthon dolgoznia, mert ha elválnánk, neki semmije nem lenne.

Néha mondom neki, dolgozzon keményebben itthon, mert teljesítménye nem elég jó.

2021. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%
A nők akartak dolgozni, miért lenne igazságtalan? Kell egy kis idő amíg atrendezodik a világ semmi sem fog negvaltozni egy pillanat alatt. Az északi országokban már főleg a férfiak maradnak otthon a gyerekkel és beszélgetnek hogy melyik koromviragkrem jó a gyerek s.ggére :D ne légy türelmetlen, egyket generáció lemegy, és már itt is ez lesz.
2021. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Igen, persze.

Szerintem a hagyományos családmodell is lehet igazságos, és a modern is, de ez a köztes semmiképp. VAGY legyen háziasszony a nő, és legyen az ő feladata a háztartás vezetése és a gyereknevelés, VAGY dolgozzon ő is és a háztartás/gyerek is közös feladat. Nem látom be, miért lenne igazságos hogy az egyik fél kétszer annyi terhet cipel.

2021. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
9%
A gyereknevelésen mit értesz? Egy férfi soha nem fog tudni úgy gondoskodni egy gyerekről mint egy nő, szóval ez nem elvárás hanem egy természetes dolog. A mai fiatal nők nem igazán főznek és a házimunkában sem jeleskednek szóval, ez már nem igazán elvárás.
2021. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Hát az, hogy a társadalom mit vár és mit nem vár el tőlem csak azért mert nő vagyok, teljesen hidegen hagy :)

Úgy kerestem párt, hogy azon a felfogáson legyen, hogy mivel én is viszek haza pénzt, úgyanúgy kiveszi a részét az otthoni teendőkben(nem segít!!!!kiveszi a részét.) Ha nem találtam volna ilyen férfit, maradtam volna egyedül,vaaagy próbálkoztam volna a csajoknál.

2021. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%

#4

A szülésen és a szoptatáson kívül pontosan mi az (és persze miért?) amit nem képes elvégezni egy férfi?

2021. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, részben egyetérték veled, remélhetőleg ez hosszú távon változik, de ettől függetlenül jelenleg ez egy igazságtalan helyzet. Igen, a nők akartak dolgozni és kiszakadni az olyan alá-fölérendeltségi helyzetből, mint például amiről az 1. válaszoló ír, de ebből szerintem nem kellene annak következnie, hogy a háztartás és a gyereknevelés továbbra is "női feladatok." Ha mindketten dolgoznak, akkor ezeket is mindkét félnek megosztva kellene végeznie szerintem, a 3. válaszoló ezt nagyon jól összefoglalta, pontosan így értem.

Gyereknevelésen mit értek? Leginkább a gyerekek körüli teendőket, velük való foglalkozást, a gyerek életkorától függetlenül. Szerintem egy férfi igenis tud foglalkozni egy kisbabával/kisgyerekkel/nagyobb gyerekkel amennyiben akar. Ha nem akar, akkor csak szimplán kihúzza magát ezek a feladatok alól, kifogásokat keresve.

2021. jún. 1. 17:19
 8/28 anonim ***** válasza:
26%
6-os Mert a nő és a férfi között biológiai különbségeken kívül, érzelmi, agyműködésbeli, viselkedésbeli különbségek vannak. A nőket a természet erre programozta minden szinten, plusz a gyerek testének egy része, ezért a kapcsolat is mélyebb az anya-gyerek között.
2021. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%

Én nem tartom igazságtalannak. A nőknek ehhez nagyobb érzéke van, pl a sírás alapján is jobban megtudják mondani, hogy mi baja a kicsinek. Egy emberi életről van szó, némi kellemetlenség belefér szerint, akinek nem az ne vállaljon gyereket.

A házimunka megint megoszló, vannak akik szeretnek valamit csinálni. Én pl szeretek sepregetni, felmosni, törölgetni. Ha a párom nem szívesen csinálná én simán átvállalnám, mert nekem nem teher, hanem kikapcsolódás. Van mikor unatkozok és rendbe vágom a lakást és teljesen kikapcsol. Szóval férfi ember léttemre ha kellene ezeket szívesen átvállalnám, ha meg a párom is szeretné akkor esetleg besegítenék.

Alvászavarom van, szóval ha majd lenne gyerekem szívesen felkelnék hozzá éjelente, hiszen nekem nem megterhelő az ha esetleg 3 órát alszok este vagy két naponta csak pár órát alszom, nekem ez a normális. Ha meg a párom menne hozzá ugyan úgy felkelnék és sokáig nem tudnék vissza aludni. Szóval ő jobban tudna pihenni nappal, míg nekem természetemnél fogva is könnyebb lenne este vigyázni a picire. Ha nyílván nem tudom mi kínja van a picinek, akkor kellene a párom, mert én bíztos nem érteném minden nyekkenését. A nők biológiailag is máshogy vannak felépítve, részt vesznek a baba immunrendszerének a fejlődésében is, az anyai ösztönök sokat segítenek a nevelésben és gondozásban is. Sajnos mi erre nem vagyunk képesek.

Nem kell, hogy minden a nő nyakába szakadjon, de ehhez egy értelmes párt kell választani, nem még egy gyereket, akiről teljesen gondoskodni kell.

2021. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%
9-es, drágám, ha a párod is dolgozik, akkor nem besegítenél otthon hanem kivennéd a részecskédet:)
2021. jún. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!