Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem igazságtalansá...

Szerintetek nem igazságtalanság az, hogy a Szépek már eleve nagy előnnyel rendelkeznek az életben a Csúnyákkal szemben? Szépek ne válaszoljanak, úgy sem érthetik ezt.

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 12:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Még Arisztotelész is így vélekedett, ha jól emlékszem.
2016. szept. 9. 12:10
 2/25 anonim ***** válasza:
46%
Ezzel harcolok egész életemben. Aki szép azt automatikusan mindenki jófejnek, kedvesnek tartja. Aki olyan ronda férfiként mint én azt elkerülik hiába vidám, humoros. Minden emberi kapcsolatomért sokat kellett dolgoznom. Küzdenek kellett hogy bemutassam a belsö értékeimet. Egy szép emberre meg csak úgy tapad mindenki, bármilyen tapló is.
2016. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%
De igazságtalan az élet veletek. Én mondhatom magam helyesnek, s ha még egyszer születnék szintén így szeretnék kinézni. És valóban, ha társaságba megyek, kedvességet, elfogadást tapasztalok. Szimpatizálnak velem az emberek. De a kinézetéről senki nem tehet. Talán lehet rajta javítani bizonyos mértékig, ha előnytelenebb.
2016. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
Igen
2016. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Járjuk körül egy kicsit alaposabban a kérdést!

Tényleg attól, mert valaki Szép, már összességében elmondható, hogy előnnyel indul?

Gondolkodjunk egy kicsit... Attól, hogy valaki Szép, még nem fogják felvenni az egyetemre. Attól, hogy valaki Szép, még nem lesz jobb sportoló. Sőt, Gazdagabb sem lesz ettől. De még csak jobb munkát sem fog kapni pusztán azért, mert Szép. (Kivéve néhány speciális esetet, bár hogy mennyire dicsőség a főnök ágyasának lenni titkárnő címén, azon megint lehetne vitázni.)

Igazából az élet nagyon kevés területén van valódi előnyük a Szépeknek. Nyilván könnyebben találnak társat, bár itt előjön az örök igazság, miszerint a szépség szubjektív dolog, továbbá szintén előjön a minőség vagy mennyiség kérdésköre.

Az, hogy valaki Szép vagy Csúnya, az egy adottság, ugyanúgy, mint az, hogy valaki Ügyes vagy Ügyetlen, Gyors vagy Lassú. Vannak olyan területek, ahol ez jelentős előny, máshol meg egyáltalán nem az.

Én sokkal igazságtalanabbnak tartom - és ez tényleg óriási előnyt vagy hátrányt tud jelenteni -, hogy egy ember sorsát nagyban behatárolja az, hogy hová születik. Ha a helyi pénzmosó fia vagy, akkor anélkül lesz 20 éves korodra egzisztenciád, hogy a kisujjadat mozdítottad volna. Míg ha Mélyszegénységbe születsz esélyed nincs ugyanazt a pályát bejárni, mint egy Gazdag, vagy Középosztálybeli embernek.


Egyébként miért kell a jelzőket Nagy kezdőbetűvel írni?

2016. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
#5-el értek egyet. Mindegy, hogy valaki csúnya-e vagy szép. Ha jó helyre születik, már nyert ügye van. Van olyan lány ismerősöm, aki egyáltalán nem szép. Huszonéves koráig szürke egér volt. Aztán örökölt, pénze lett. Egyből szintet lépett. Most megy majd férjhez pénzes pasihoz.
2016. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek adok én is igazat. Inkább a gazdagoknak van előnyük az életben a szegényekkel szemben.

Ha nincs pénzed és csak arról szól az életed, hogy dolgozol és számlákat fizetsz, az nem élet...mindegy, hogy szép vagy csúnya vagy.

2016. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
19%

De a gazdagság magától értetődő.


A szépeknek pl. lehet önbizalmuk. Mert ha ronda embernek van, megkérdezik, hogy "mire fel?". És ők is azt értik ez alatt, hogy csúnya külsővel nem érdemel annyi önbizalmat, mint aki szép.

2016. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez az összes adottságra igaz. Pl. mindenféle tehetség is ilyen, akár szellemi, fizikai téren, kommunikációban, tanulási képességben, sportban, betegségekre való hajlamban, stb., stb. Vagy a családi háttér. Nem vagyok egy szép ember (sőt...), de ha plusz képességeket kellene választanom, nem biztos, hogy a szépséget valasztanám.
2016. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én viszonylag jóképű srácnak számítok. Viszont 7 éves koromban egy autóbalesetben meghalt édesapám, az öcsém pedig súlyos beteg, kevés pénzünk van, rengeteget dolgozom az egyetem mellett is. Nincsenek nagyon barátaim, depresszióval küzdök és számos más problémám van...mégsem panaszkodom azon hogy igazságtalan az élet. De azért örülnék ha az lenne a legnagyobb bajom, hogy csúnyának születtem.
2016. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!