Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy hogy az élete...

Más is érzi úgy hogy az élete csak telik, de nem halad eléggé a dolgokkal?

Figyelt kérdés

Egyre idősödsz, lennének terveid de valahogy mindig jön valami ami csak hátráltat, nem haladsz, és lassan kifutsz az időből. Egyre inkább kezded elengedni a régi terveidet, vágyaidat. Beletörődsz hogy ezekből már csak akkor lesz valami ha csoda történik.

Igen, lehet azt mondani hogy minden ember a saját sorsának a kovácsa, de zongoraórákat sem 40 évesen kezd el venni az ember hanem 10 évesen, vagy még korábban.

Tele vagy elvárásokkal, kötelességekkel de a saját elvárásaiddal nem haladsz. Egyszerűen kezd túl sok lenni minden. Legszívesebben egy lakatlan szigetre költöznék ahol senkivel nem kell foglalkozni.

F34


2021. jún. 3. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Néha van ilyen érzésem, hogy csak a mókuskerék, dolgozom, hogy ne dögöljek éhen de ennyi.
2021. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a dolgot sajnos. Viszont annyi benne az egyedüli pozitívumom, hogy időszakosan jönnek elő ezek az érzések/gondolatok. Olyankor kicsit elvonulok, egyedül vagyok, megpróbálok feltöltődni, hogy utána újult erővel állhassak neki a soron következő dolgoknak.
2021. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Néha előjön nekem is, főleg ha a mai lakásárakat nézem. Folyamatosan spórolok, van lakástakarékom, igyekszem kihasználni ha jön egy lehetőség és váltani jobban kereső állásra de amint úgy érzem, hogy na egyenesben vagyok, hopp, megint megemelkednek az árak és szinte ugyanott vagyok mint 1-2-3 éve. Igyekszem optimista lenni és igazából tudom, hogy mindent megteszek de néha az ilyen dolgok felcsesznek. Olyankor 1-2 napig utálom a világot, aztán helyrerázom magam és csinálom tovább.
2021. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szokott nekem is lenni ilyen, bár hál' Istennek mostanában kevés alkalommal fordul elő, de régen nagyon sokszor.

Ellenben még most is haszontalannak érzem a munkám, maki megcsinálja banánért, pedig irodai. Utolsó senkinek érzem magam, pedig felsővezető egyik jobb keze vagyok, koordinálok nálam magasabb beosztásban lévőket, mert én fésülöm át a nyomorult anyagaikat vezetői döntés előtt. Mégis teljesen pótolható személy vagyok.

Mókuskeréknek érzem amit csinálok, csak a pénz miatt vagyok itt, amúgy ha ugyan ezt megkeresném abban a munkában, amit szívem szerint csinálnék, holnap már nem itt dolgoznék. Itt nem tudok kiteljesedni, alkotni.


Mégis, ettől függetlenül szerintem azoknak a legrosszabb, akik átlag alatti keresetből élnek, pedig ők is akarnak pl. világot látni. :( Sajnálom őket. Én még tudok költeni a hóbortjaimra, de ők...

2021. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is először a lakás árak miatt jött ez.


Azt éreztem eleinte, hogy egyre jobban keresek. 300-400-500 ezer.


Teszem félre a pénzt, egyre kevésbé kell spórolni. Szoba bérlésből eljutottam az önálló albérletig, közben spóroltam mellette. Aztán úgy elindult minden felfelé.


A lakás árak, hiába spóroltam egyre elérhetetlenebbek lettek, még a kisebb, rosszabbak is. Az autók árai, a céges autómat drágábban lehet megvenni most használtan, mint amennyiért a cég vette 3-4 éve.


Nem panaszkodom, nyilván utcára nem kerülök. De tök egyedül, se szülői háttér, se párom nincs, se semmilyen támogatás, így nagyjából azt látom, hogy elértem egy szintet és itt kifújt a dolog. Azon küzdök hogy a szint tartható legyen nagyjából.

2021. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha nagyon összeszeded magad, biztosan eszedbe fog jutni legalább néhány dolog, amiben az utóbbi 1-2 évben magadhoz képest fejlődtél...;) Itt ne gondolj semmi nagyra, kis dolgokba kapaszkodj és tudd magad megdicsérni. Ott rontjuk el, hogy azt nézzük, társadalmilag mit kéne elérnünk, hol kéne tartanunk, x éves korra minek kell meglennie. Ez korunk nagy hibája, többen szenvedünk ebben. A fb/insta csak ront rajta, meg ez a rengeteg lehetőség amerre elindulhatunk fiatalon. Muszáj priorizálni, mindent ugyanis nem lehet...jó, híres zongorista már nem leszel, de még mindig van ezer dolog, amit megtanulhatsz, sőt akár 2x ennyi idősen is. Egyébként zenélni is meg lehet tanulni, semmi akadálya szerintem :D. Lehet, nem te leszel a legjobb, de na. Egy barátnőm 26 évesen kezdett sportolói karrierbe, mindenki mondta, hogy “öreg”. Mostmár versenyről versenyre jár, szerzi a kupákat, illetve edző lett és ez a fő megéhetése 30 éves korára. Ha nem teszel semmit, mert szerinted öreg vagy, az idő akkor is tovább telik, és annál jobban emészted magad. így akkor válassz ki kevesebb dolgot, amit teljesíthetsz x éven belül, és van is kedved hozzá. Tehát tervezd meg pontosan, vagy van a másik véglet ami szintén jó, hogy engedd el az egészet a francba, és élj a pillanatnak, ne a jövőt nézd, hogy jaj mit kell még elérni eddigre vagy addigra, meg ne a múltat, hogy mit szalasztottál el. Nekem is nehéz túljutnom ezen, szakember segít nekem, de mostmàr talán lazábban állok a dolgokhoz en is.
2021. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!