Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországról szeretnék...

Magyarországról szeretnék postázni egy eléggé drága bringát EU-n kívülre, Nigériába, egy ott élő embernek adom el. Hogy működik ez, milyen költségeket számolnak fel, milyen fontos dolgokkal kell számolni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Árverés.

Régi trükk, tele van vele a net. Keress rá!

(Ha folytatod, kapsz egy kamu banktól egy emailt hogy letétbe helyezték a pénzed és akkor utalják át, amikor érdemileg bizonyítod, hogy feladtad az árut. De pénzt sosem fogsz látni.)

2014. jún. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hehehe, már bocs.

Te még nem hallottál a nigériai csalásokról? Az internetes lehúzás iskolapéldái.

Kár azon törnöd a fejed, hogy miképpen postázod. NE KÜLDD EL!

Ha nem hiszel nekem, keress rá a nigériai csalásokra.

A menetrend ez szokott lenni: apróhirdetési oldalon jelentkezik a "vevő" értékes műszaki vagy egyéb cikkre. Úgy tesz, mint aki átutalja a pénzt, de aztán jön egy email (!) egy ismeretlen "banktól" amiben megnyugtatólag elmondják, hogy a pénz már náluk van, de még kell nekik egy apróság, hogy eljusson hozzád. Ez az apróság pedig az árucikk postai feladását igazoló szelvény, amin rajta van a nyomon követési szám. Ha vagy olyan hülye, hogy ezt elhiszed, akkor feladod a csomagot, elküldöd nekik a feladóvevényről a képet, ők pedig eltűnnek, mintha sosem lettek volna. Az áru kikerült a kezeid közül, úton van a csalókhoz, te pedig rövidebb leszel egy szép nagy postaköltséggel és egy nagy összegű tárggyal, ebben az esetben biciklivel. Kell ez neked?

2014. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úristen, köszönöm szépen, hogy szóltatok, még nem hallottam ilyenről... nem vagyok tapasztalt ezen a téren :(
2014. jún. 12. 00:50
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Most komolyan van még olyan aki az efféle átverésekről nem hallott??


Amúgy meg kérdező: csináld nyugodtan a bizniszt, DE mondd meg a vevődnek hogy akkor és csakis akkor küldesz neki bármit is ha a kezedben van a lóvé. Ha ő nem bízik benned, akkor neked miért kéne bíznod benne? :)

2014. jún. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Józan paraszti ésszel is feltűnhetne, hogy ugyan miért akarna valaki MAGYARORSZÁGRÓL VENNI EGY HASZNÁLT KERÉKPÁRT NIGÉRIÁBA!!!
2014. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Őszödi Ferenc ***** válasza:
35%
Ne hallgass az előző válaszolkókra, küldd nyugodtan a bringát, én még az Iphónomat és a tabletemet is megpróbálnám rásózni a buta nigériaiakra!
2014. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát úgy biztosan nem küldenék semmit el, hogy a pénz nincs a kezemben, azért ennyire hülye nem vagyok... :)

Köszönöm a válaszokat, majd lesz, ahogy lesz, gondolkozok rajta :)

2014. jún. 12. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
LOL, te komolyan gondoltad, hogy valaki Nigériából veszi meg a biciklidet? :D :D :D Ott nem lehet kapni vagy mi?
2014. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!