Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit teszel környezetvédelemért...

Mit teszel környezetvédelemért? Ha valaki nem tesz semmit, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 22:34
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Ez a much app csak külföldøn működik nem?
2021. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

31# Magyar fejlesztés, tehát inkább csak itthon, de lehet már külföldön is ügyködnek.


Próbáld ki.

2021. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Nem találom, mi a neve? Google playen fent van?
2021. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
2021. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Fent vannak IOSen és a google playstoreban is.

(Én IOS barátnőm Android felhasználó és mindkettőnknek fel van telepítve az applikáció)

2021. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Munch, nem much. Tényleg nagyon jó!
2021. jún. 13. 15:07
 37/42 anonim ***** válasza:

Helló!


Én is azokkal értek egyet, akik a környezetvédelmet dominánsan állami feladatként látják.

Persze lehet szelektíven gyűjteni a szemetet, elektromos autóval járni - bár kérdés, hogy ez környezetkímélő-e -, lehet szemetet szedni a folyó árterében. Ez is valami. Olyan, mint a Heawy Metál koncerten az óraketyegés. Nem ad sokat a leves ízéhez.

Olyat kell tenni, amit már kezdegetnek - pl.:az EU - betilt egy fajta műanyagrendszert, egy növényvédőszert, előír egy autó károsanyag kibocsájtási normát, ...

Ez esetben sokkal hatékonyabban lehet küzdeni, mint a felszedegetett PET palackokkal.

Tetszik, hogy a városunkban ingyenesen szállítják el a szelektív hulladékot. Az egyéb háztartási hulladékot jó pénzért viszik. :) Egyből meggondolják az emberek, hova való a papír, a PET palack, az üveg, ...

2021. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, hogy nem a pet palackok a fő szennyező források, de azért ha szelektíven gyűjtjük őket, vagy felszedjük az utcán, az sem árthat.
2021. jún. 15. 12:39
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

37: Szerintem a kormány keze meg van kötve többszörösen is, és ebben a dologban elsősorban az átlag fogyasztó kezében van a gyeplő.


Pl. a hús- és tejipar az egyik legnagyobb környezetkárosító ipar manapság, mégis óriási állami támogatásokban részesül. (pet palack meg eldobható műanyag ehhez képest semmi)

Mégis ha csak megvonnák a támogatást (korlátozásról még nem is beszélünk), hirtelen a hús és tejtermékek ára kb 2x-esére emelkedne, a nép meg azonnal a kormány ellen fordulna! Tehát egyértelműen először a fogyasztói szokások megváltoztatásával kell kezdeni.


Másik példa: kb 5 éve vettem egy új kocsit. Direkt a legkisebb motorral felszerelt, legkisebb fogyasztású kocsit vettem, egyértelműen volt pénzem nagyobb motorra mert a totál full extrás változatot választottam, kpra. Az eladó kérdezte hogy mi a fenéért nem akarok jobb motort vagy dízelt? (ez még a dízel botrány előtt volt) Amikor mondtam hogy környezetvédelmi okokból döntöttem így, nem akarta elhinni! Azt mondta ilyen vevővel még soha nem találkozott akinek ez bármit befolyásolt volna a döntésében.


Hát ezen nagyon elszomorodtam. Hiszen az autógyártó aszerint fogja módosítani a palettáját hogy milyen autót vesznek! A fogyasztók döntik el hogy mi lesz legyártva.


És itt jön be a kormány tehetetlensége: a kormányok köztudottan ipari lobbik alapján szabályoznak. (vagy nevezzük nevén a dolgot és ne eufemizáljunk: lefizetik őket a nagy cégek)


A nagy cégek egyetlen dolgot akarnak: profitot, és ezért bármit képesek megtenni, pl a kormányok befolyásolását hogy számukra kedvező szabályozást hozzanak ill. mindenféle adókedvezményeket kapjanak.

De a profitjuk mitől függ elsősorban? TŐLÜNK, a fogyasztóktól! Minden vásárlásunk egy szavazat! A nehezen megkeresett pénzünkből élnek! Ha nem vagyunk hajlandók megvenni a környezetszennyezéssel járó szaros termékeiket, akkor nincs más választásuk mint környezetbarát termékeket termelni, különben tönkremennek.


A tudatos vásárló az aki igazán hatalommal rendelkezik ezekben! A kormány nem fog csak úgy rákkeltő növényvédőszereket a kedvünkért betiltani! Csak olyat amit már nem lehet rejtegetni, csak olyat ami már annyira köztudott, hogy elvesztenék a választásokat ha nem tennék meg. Ez viszont ritka, a gyakoribb az hogy egy konkurrens növényvédőszer cég háborúzik egy másikkal és az fizette a tanulmányt ami bemocskolja a másik cuccát. Ilyenkor tud csak a kormány tiltogatni. Nagyon naív aki azt hiszi hogy a minisztériumokban szent emberek csak azon vannak hogy a drága népnek jó legyen. Sajnos volt szerencsém pont a környezetvédelmi minisztériumban dolgozni. Kb a bagázs egyik fele lesz.r mindent, csak jusson túl a napon az utált papírtologató munkahelyén, a másik fele meg csak a karrierjével, imázsával, előrejutásával és a személyes előnyeivel foglalkozik. A frissen végzettek szemében látni még az elhivatottság és küldetéstudat halvány lángját, de egy-két év tapasztalat után hamar kialszik az is ahogy meglátják hogy is működik valójában az egész.



Szóval jó lenne ha sürgősen elfelejtené mindenki hogy az apuci-kormány majd jól megoldja a dolgokat helyettünk. Mindenkinek saját magának kell a lehető legtöbbet megtennie azért hogy a világot jó irányba fordítsa.

Mi is nagyon sokmindennek utánajártunk, sok jó dologról lemondtunk, sokszor felárat fizettünk mert hiszünk benne hogy igenis számít az a kis porszem fogyasztásunk abban hogy a nagy egész is változzon.

2021. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon jól összefoglaltál mindent. Tudtam már, hogy a húsipar a legszennyzőbb, de ez, amit utána írtál az árak növekedéséről, meg sem fordult a fejemben.

Elszomorít engem is, hogy így állnak az emberek a témához még a környezetvédelmi minisztériumban is. Összekaphatná már magát a világ.

Én egyébként biciklivel járok mindenhová, piacon veszem a zöldséget-gyümölcsöt, vagy csomagolásmentes boltba járok. Vegán vagyok, felszedem az utcán az eldobott szemetet (nem az összeset, de sokat), és textil zsebkendőt és biztonsági borotvát használok (ami nem csak nagyon menőn néz ki, de élvezet használni! Tíz penge 400 forint, és egy évig elég).

Nemrég olvastam egy autóról, ami hidrogénhajtású, és így víz keletkezik, az üzemanyagból. Semmit nem szennyez, de 30 millió forint körül van. Remélem, ez is változni fog idővel.

2021. jún. 15. 16:13
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!