Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam öregnek 23...

Miért érzem magam öregnek 23 évesen?

Figyelt kérdés
Valahogy nem érzem mintha annyira fiatal lennék. Tizenévesen sokkal fiatalabbnak éreztem magam meg jobb is volt. Most meg...

2021. jún. 13. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Lány vagy?
2021. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Nem

2021. jún. 13. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

De a választ nem tudjuk, pedig engem is érdekelne. Miért érzed magad öregnek 23 évesen?


Talán fájnak az ízületeid? Porckorong kopásod van? Veseelégtelenség? Cukorbetegség? Magas vérnyomás? Az összes egyszerre? Mitől érzed magad öregnek?

2021. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
25 vagyok és én is öregnek érzem magam. Sokszor gondolok arra is, hogy ha újra 18 éves lennék, másképp tennék mindent. Máshogy basznám el az életemet. Talán jobb lenne...
2021. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. nem élted ki magad fiatalabb korodban, pl: nem buliztál stb, nem jártál fesztiválozni vagy akármit csinálni ami hasonló "örömet" okoz.


2.depresszió, vagy egyéb szorongás mentális betegséged van amit az első pont váltott ki, vagy a hirtelen jött felelősség (munka, saját háztartás vezetése stb tudod felnőtt élet gondjai...)

2021. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Mert ez nálunk generációs betegség. Kb egy köpéssel vagyok tőled idősebb, de azt érzem, hogy na, ennyi volt a fiatalság, én már nem bulizok, én már várom a nyugdíjat, mert már amúgy is elismertek szakmán belül :D. Közben akikkel beszélgetek 40-45 évesek, most tanulják a második, harmadik szakmájukat, stb.

Ez azért van még, mert ma már a mai 12-14 évesek, úgy élnek, mint anno a 16-18 évesek. Úgy buliznak, úgy beszélnek. Már 14 évesen, elvárták tőlünk, hogy tudjuk, kb majd a középsuli után milyne egyetemre, szakra akarunk menni. Mindent nagyon erőltetnek, hogy már kis-tiniként tudj mindent a világról, és gondolkozz előre 10-20-40 évvel. Ez nagy nyomás.

Nálam még azért van ez az öregség érzés, mert most a férjemmel ott tartunk anyagi és érzelmi világunkban, ahol mások 40 évesen-talán.

2021. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 évesen érzem ezt. Elszállt a fiatalságom miközben semmire nem jutottam, sőt még ki sem élveztem igazán. Minden téren sikertelen vagyok, barátnőm nem volt sosem, nem keresek jól, szüleimmel élek, még egy nyamvadt jogsim sincs. A társadalom meg azt "várja el" hogy ennyi idősen már feleséged legyen, saját lakásod meg kocsival járj mindenhova. Emiatt érzi magát értéktelennek az ember, tudja hogy lenézik, kibeszélik a háta mögött. De jobban belegondolva lehet akkor is boldogtalan lennék ha lenne barátnőm meg saját lakásom. Szerintem az élet célja hogy boldogok legyünk és mindenkinek mást jelent a boldogság. Nem kellene hülye elvárásokat támasztani meg lenézni azokat akik nem felelnek meg ezeknek...aztán lehet kevesebb depressziós ember lenne és kevesebben éreznék "öregnek" magukat 20on évesen.
2021. jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!