Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lesz öngyilkos valaki ?

Miért lesz öngyilkos valaki ?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasni olyat hogy sok ember öngyilkos lesz... Én nem tudom mi kell ehhez (hála Istennek), de mégis, hogy képes eldobni magától az életet valaki ? Nem gondol bele hogy akár majd később szebb élete is lehetne ?


Sokan mondják hogy gyáva dolog. Hát, én elég bátor vagyok, de ezt nem merném megtenni. Miért lenne gyávaság ? Eleve miért kell gyávának tituálni egy (valószínüleg) szomorú/elkeseredett embert ?


Mi van akkor ha olyan súlyos problémai vannak? Fél segítséget kérni.


Vagy a másik dolog. Nyílván egy öngyilkosságra hajlamos ember azért szomorú, vagy elzárkózik. Ha ezt az emberek látják, miért nem próbálnak meg segíteni? Akárcsak egy mosollyal. Szerintem egy szomorú embernek jót tesz egy mosoly.


Nem értem. Nagyon sajnálom őket, mindig összerezzenek amikor hallom hogy valaki öngyilkos lett...


Meg amikor megtörténik a baj, akkor hirtelen az ismerősök odáig vannak. Ők nem látták esetleg rajta ?


Hogy lehetne az ilyen embereknek segíteni/megelőzni a tragédiát ?



2021. jún. 26. 22:12
1 2
 11/13 anonim válasza:
92%
Nekem az egyik szülőm lett öngyilkos! Nem értettem! De most olyan helyzetbe kerültem,hogy közel voltam hozzá! Sose gondoltam volna,hogy velem is megtörténhet! Első szerelmem 24 év házasság után,megcsalt,kidobott,nem láthatom a gyerekeimet minden nap es még mindig szeretem! Minden napom szenvedés,csak vegetálok! Én megértem ha valaki eldobja az életét! Igazából most értem a "ne ítélj,hogy ne itéltess" szólás lényegét! Kérdésedre válaszolva,ezernyi oka lehet,ez mindenkinek a saját döntése,hogy miként cselekszik!
2021. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11 es. Ezt nagyon nagyon sajnálom :( 24 év az rengeteg idő. Mi történt pontosan ? :/
2021. júl. 8. 21:36
 13/13 anonim válasza:

A depressziós ember tudata beszűkült. Képtelen racionális döntéseket hozni.


Gondolatai-rendszerint- egy szűkülő spirál szerint ugyanazokról a megoldhatatlannak látszó dolgokról gondolkozik, aminek vége az önpusztítás.

A depressziós emberben megszűnik az életösztön és a halál félelem. Vágyik a halál menedékébe.


Ebből az örvényből,csak külső segítséggel lehet kimenekülni.


Az iskolában temérdek felesleges dolgot tanítanak,de az élet megmentésének,a depresszió tüneteinek felismerését nem. Súlyos hiányosság! Bűn.

2022. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!