Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire gáz, ha 30 évesen még...

Ennyire gáz, ha 30 évesen még otthon lakom a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Sajnos volt egy-két gúnyos megjegyzés, hogy milyen gáz, hogy még a mamahotelben vagyok, ahelyett, hogy albiba mennék, vagy felvennék hitelt. Pályakezdő tanár vagyok, imádom a munkám, de sajnos ebből soha az életben nem tudnék ingatlant venni, egész életemre meg nem szeretnék eladósodni, így inkább én is besegítek otthon, ahol tudok, ha éppen valamit kell a házon javítani, az ablakcserét is megfinanszíroztam, szerencsére jó kapcsolatot ápolunk otthon, persze vannak konfliktusok, amit megbeszélünk, de még mindig jobb így. Tényleg olyan gáz viszont a mai világban otthon élni 30 éves tanárként? 30/F
2021. júl. 9. 14:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Pl. nekem a gyerekkori barátomék is úgy éltek, hogy a ház elejében a nagyi, ház hátában ők, teljesen elszeparált volt a bejárat is, a kertben is, nem láttam gáznak, két gyereket neveltek fel így, gyönyörű volt a lakrészük.
2021. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%

Tehát 27 évesen kb már dolgoztál, nem? Addig semmit nem dolgoztál, nem volt semmi megtakarításod se?

Adsz haza valamennyit, vagy mindet félre teszed? Milyen tanár vagy? Tartasz különórákat? Azért nagyon nem mindegy, hogy milyen tanár vagy, hisz ugye a tanárok fizetését most rendezték (egyébként a ti szakmátokban állandóan rinyálnak az emberek, és ezt még a kolléganőm mondta, hogy már a jó pár évtizeddel ezelőtt, hogy a tanárok soha nem voltak megelégedve a fizetésükkel. Látom, azóta se változott a helyzet, pedig a ti szakszervezetetek sokkal jobb és gondolom a bruttód nem 215 000 Ft.)


Tegyél félre 3-4 milliót és mivel van állandó állásod még hitelt is kaphatsz, így a saját házad árát tudod majd törleszteni.

"Amint lesz rá lehetőségem nyilván leszakadok," És az mikor is lesz? Teszel azért, hogy ez minél előbb meglegyen?

2021. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A tanári szakok 10 félévesek. :) Lehet újdonság számodra, ezért tisztázzuk.
2021. júl. 9. 15:20
 14/27 anonim ***** válasza:
14%

Ok, azt hittem csak 4 év. Akkor is már 2 éve dolgozol.

Azért a többi kérdésemre is válaszolhatnál, ha már képes voltál kijavítani.

2021. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Földrajz-történelem. A bruttó helyett inkább a nettót nézd, akkor már nem olyan fényes a helyzet, azt kell látni, hogy joggal panaszkodunk, lehet utálni ezért minket, sajnos a jelenlegi kormány hívei előszeretettel fröcskölnek, szidnak minket. S nem számítják bele, hogy mekkora felelősséggel jár ez a hivatás, s nem vége a napnak a 7. óra után, a felesleges adminisztrációkról nem is beszélve. Kell néha ruházkodni, az élelmiszer, személyautó fenntartása se 2 fillér. Kicsit eltértünk az eredeti kérdéstől, de úgy korrekt valóban, ha átbeszéljük a témát.
2021. júl. 9. 15:32
 16/27 A kérdező kommentje:
S nincs vége napnak... ***
2021. júl. 9. 15:33
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

#12-es válaszoló kérdései nagyon jók. :)

Az emberek sokkal jobban szeretik sajnáltatni magukat és együttérzést várni, ahelyett, hogy javítanának a saját helyzetükön. Ha elég otthon a rezsibe egy kicsivel beszállnod és gondoskodni a saját szükségleteidről, akkor ugyan nélkülözve, de félre tudsz tenni idővel eleget arra, hogy legyen önerőd hitelhez, ha pedig nem akarsz hitelt, akkor ne érdekeljen, hogy mások szerencsétlennek tartanak, hogy sosem lesz saját ingatlanod.

2021. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Hol sajnáltattam én magam? Légyszíves, idézd!
2021. júl. 9. 15:40
 19/27 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, a nettódat így se írtad le, pedig az általam említett br. nettója alig 165 ezer Ft. A tiéd ettől mennyivel több?

Az autó luxus, hacsak nem az a munkaeszközöd. Autó nélkül is lehet élni, tehát nem létszükséglet.

Mennyit is adsz haza? Mivel még mindig nem derült ki, hogy adsz haza, vagy nem és csak ímmel-ámmal költesz a fizetésedből.

Aham, persze, joggal panaszkodtok már több évtizede, hogy nem vagytok megbecsülve. Ez nem a mostani kormánynál indult el.

2021. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
De bizony létszükséglet, ha nincs sűrűn tömegközlekedés. Nem derült ki, hogy adok-e haza? Akkor olvasd el mégegyszer.
2021. júl. 9. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!