Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire gáz, ha 30 évesen még...

Ennyire gáz, ha 30 évesen még otthon lakom a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Sajnos volt egy-két gúnyos megjegyzés, hogy milyen gáz, hogy még a mamahotelben vagyok, ahelyett, hogy albiba mennék, vagy felvennék hitelt. Pályakezdő tanár vagyok, imádom a munkám, de sajnos ebből soha az életben nem tudnék ingatlant venni, egész életemre meg nem szeretnék eladósodni, így inkább én is besegítek otthon, ahol tudok, ha éppen valamit kell a házon javítani, az ablakcserét is megfinanszíroztam, szerencsére jó kapcsolatot ápolunk otthon, persze vannak konfliktusok, amit megbeszélünk, de még mindig jobb így. Tényleg olyan gáz viszont a mai világban otthon élni 30 éves tanárként? 30/F
2021. júl. 9. 14:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, tudod mit, lesz..rom. Ide jöttél panaszkodni, de konkrétumokat képtelen vagy felsorolni, hogy mire és mennyit költesz havi szinten, mennyit tudsz havi szinten félre tenni, volt-e előtte munkád és tudtál-e félre tenni annak idején. Az ablakcsere egyszeri kiadás, besegítesz otthon? Igen, adsz nekik havi szinten 40-50 ezer forintot? Ruhát se minden héten, hónapban veszel. És mivel a szüleiddel élsz, ezért gondolom a rezsinek és az ételnek a rád eső részét te fizeted, vagy tévedek?


Korrepetálásból is tudnál plusz pénzt összeszedni, de erre se reagáltál semmit.

2021. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Inkább maradok otthon, minthogy egy lepukkant panel romért kifizessek 40 milliót. Tisztasor, hogy nem lesz családom, akkor végképp luxusnak tartanék egy saját ingatlant plusz háztartási gépekkel fenntartani, ökológiai lábnyomról nem beszélve. Mondjuk magánügy, de, ha érdekel a rezsibe adok 50 ezret, a kocsi átlagban 30 ezer, javításokkal együtt, élelmiszer 30 ezret, plusz a korszerűsítésbe is adok 2-3 havonta 30 ezret. Igen, nem a legsilányabb élelmiszereket veszem meg, nem parizeren élek. Látható, hogy ebből nehezen lehet bármilyen lakást összehozni. A hitelbe meg hadd ne bízzak, ugyanez ment a devizahiteleknél is. Korrepetálok is igen, de ez nem állandó.
2021. júl. 9. 16:25
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

Én még csak egy valamit nem értek, hogy a szüleid hogy várhatják el, hogy ennyit adj be nekik, miközben tisztában vannak gondolom a lakásárakkal és nyilván azért vagy otthon, hogy megtakarításod legyen. Szüleid dolgoznak?

Ha ennyit költesz havi szinten, akkor már csak akkor lesz lakásod, ha örökölsz.

Ha 100 ezret havi szinten félre tudnál tenni, akkor az egy évben 1 millió 2, akkor 3-4 év spórolás után fel tudnál venni egy rendes hitelt, ami persze nem deviza, hanem fix törlesztős és akkor tudnál venni egy lakás hitelre. Egyszer ígyis úgyis el fogsz költözni.

2021. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nem várják el, de én ilyen vagyok, plusz jobban érzem magam egy kertes házban, veteményessel, gyümölcsössel. Egy panelben ez nem adatna meg.
2021. júl. 9. 16:43
 25/27 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes én 35 éves tanár vagyok, és a saját ingattlanomban lakom... na jó, majd 8 év hitel múlva lesz saját... de mégis a fizetésemből lett...

Nem kéne elkölteni a teljes havi pénzt mindig.

2021. júl. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedvesd Kérdező! Én se fizetnék valaki más zsebébe pénzt, ha van hely a szüleimnél és jól kijövünk. Én is ott laknek ha tehetném.

33/N

2021. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!