Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire általános a mai...

Ennyire általános a mai világban, hogy 29-30-30+ évesen még otthon élünk a szülőkkel, akiknek ez nem is okoz gondot?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, sok családban úgy vannak vele, hogy ennyi idősen teljesen normális meg otthon élni, óriás gyereknek lenni és gyerekként kezelni oket. Ez a kornyezetetekben mennyire jellemző?
2020. ápr. 29. 12:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
igen Pistike te f@$za gyerek vagy, mert el tudtál költözni
2020. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 GyakoryKrisztina válasza:
68%

Én még a szüleimmel élek!

16/l

2020. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Tudod a szüleink még könnyebben jutottak lakáshoz annak idején.
2020. ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Majd rájössz, ha te is annyi idős leszel...
2020. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

Az ismerettségi körömben ez teljesen átlagos, 27 évesen nem ritka hogy az ember még épphogy befejezte az egyetemet vagy csak pár éve dolgozik és alig van pénze.

Akiknek a szülők fizetik az albérletet/lakást azok tudnak csak elköltözni

2020. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%

Egyedül elég nehéz házat venni,de nem lehetetlen. Persze ha nem kapsz segítséget a szüleidtől, még nehezebb. Ha van párja az embernek,jó a kapcsolat és eldöntik hogy együtt tovább,akkor hitel.. nyilván nem a legjobb megoldás de már vannak jó feltételek is és mégse másét fizeted (albérlet). Pl.én Pesten éltem,havi 150 ment el albira. Hazaköltöztem falura, a párommal élek,neki van háza havi 60 körül van a hitele. Nem keres túl sokat (Szabolcs megye) de egyedül is tudja/tudta fizetni. Én abba nem adok bele viszont egyém a kaja meg az alapdolgok (mosó,tisztálkodószerek,etc). Így egész jól kijövünk,pedig én sem keresek túl sokat. Mindkettőnknek jó a kapcsolata a családdal,de ebben a korban bárki bármit mond, nem egészséges szülőkkel élni. Ha egyedül lennék addig laktam volna otthon,míg az önerőt le nem tudtam volna tenni,utána én is hitelt vettem volna és sajátot veszek.

31/n

2020. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
19%

hát akkor ez egy nagyon más világ mint amiben én vagy anyám felnőtt :S

Teljesen természetes volt persze a több generációs ház,de ott mindenki dolgozott és nem a gépet nyomogatta egy szobában oszt jó van, mert juj tanulnom kell (hanem mindenki takarított, földön segített munkálkodni, vigyázott a másik gyerekére stb.)

Aki meg nem maradt otthon érdekes össze tudott költözni baráttal, vagy munkásszállón élt és közben félrerakott vagy maga építgette a házát, amíg a szülőknél élt (és besegített közben a háztartásba)

A mai generáció valamiért elvárja hogy minden a feneke alá legyen téve és meg sem próbál elköltözni.

Sőt egyenesen lehetetlennek gondolja ezt, látni is lehet a válaszokból.

2020. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
25%
ja és szülők sem csak úgy kaptak lakást a semmiből sőőőt régen nem volt divat ez a veszek egy lakást mert egyetemista hozzáállás hanem mehettél koleszba és a pénzt is neked kellett megkeresned, mert a szülőknek szó szerint erre nem volt pénze. Szóval ez is hülye elképzelés, hogy szülőknek könnyű mert mindent kézhez kaptak, inkább pont fordítva.
2020. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Kiàrazodtunk az ingatlan piacról,én úgy tervezem 35-36 éves koromig gyüjtök saját lakásra,hogy alig kelljen hitelt felvenni
2020. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

Dédszüleink és nagyszüleink idején teljesen megszokott volt, hogy több generáció él együtt. Aztán a háborúk ellenére olyan világ jött, ahol viszonylag könnyű volt házhoz, de főleg lakáshoz jutni. Hosszú idő után a tendencia megfordult. Most valaki vagy a szüleivel él, ameddig csak tud, és próbál minél többet összespórolni (jó esetben), vagy bérel lakást.

Én például kb. 100km-re élek a szüleimtől. De egyetemistaként tudtam először munkát szerezni, és először azt is csak pár hónapokra, jobbára nyári szünetek idején. Kollégista voltam. Most bérlek egy szobát. Szoftverfejlesztő vagyok - jelenleg még nem túl jó fizető állásban, és mégis szinte elérhetetlen távlatokban van a saját lakás. Ha engednék a távmunkát folyamatosan, lehet, hogy a szüleimmel élnék még, hogy többet tudjak megspórolni, és hamarabb lehessen saját lakásom. Most annyi, hogy külön valamivel kényelmesebben vagyok a nagyváros nyüzsgésében.

2020. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!