Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor értik meg az emberek,...

Mikor értik meg az emberek, hogy a covid miatti le s bezárások hosszabb távú következményei (elégtelen köz/felsőoktatási feltételek, többtíz/százezer munkanélküli, stressz és ezek okozta betegségek/viták) veszélyesebbek, mint maga a covid?

Figyelt kérdés
Akárhogyan is nézzük, coviddal kapcsolatos halálozások száma másfél év alatt 30ezer Magyarországon, ebben pedig sok olyan eset is van, akik amúgy is meghaltak volna, csak a covid ezt felgyorsította. Éppen ezért ha azt nézzük, hogy hány ember több évét/évtizedét tették és teszik tönkre az intézkedések, érdemes lenne elgondolkodni, hogy inkább hagyjuk, hogy a covid is olyan legyen, mint akármilyen más betegség.
2021. júl. 9. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Miért a megtörtént haláleseteket állítod szembe a korlátozásokkal? A korlátozásokkal a korlátozások nélküli és a valós halálesetszam különbségét kell szembeállítanod, mai nyilván max. becslés lehet. Ha nincsenek korlátozások, akkor még több az ellátatlan beteg, nem csak covidosok.
2021. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

"pedig sok olyan eset is van, akik amúgy is meghaltak volna, csak a covid ezt felgyorsította."


Szerintem ez mindegyik esetre igaz, senki sem él örökkél.

2021. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Micsoda konteósozást meg "embertelen vaaaagy, mert a gazdaságot előbbre tartod" sirámot lehet hallani, ha ezt valaki kimondja... Arról már nem is beszélve, hogy a 30.000-ből azt sem tudjuk, ki az, akiknek a halálához 0 köze volt a covid-nak (pl. fertőzött volt, de elütötte egy autó, úgy halt meg, stb.), vagy a kislány, akit beírtak covid halottnak, holott maga Cecília asszonyság mondta azt, hogy nem is attól halt meg, stb. Egy kérdés alatt pont erről vitatkoztam egy állítólagos e.ü. dolgozóval, aki feszt védte a maga igazát, hogy de, kellett minden lezárás, és igenis indokolt volt az e.ü. teljes fókuszálása a covidra, és mindenki jóformán covid halott, aki az ellátatlanságba halt bele, na meg ugye az oltásellenesek hibája igazából. Hiába szerettem volna megtudni, hogy akkor mi a véleménye a nagymamám haláláról, aki tavaly szeptemberben halt meg úgy, hogy akkor épp semmilyen hullám nem volt (egyszerűen kijelentették, hogy nincs orvos, ergo senki nem jön ki), oltások sem voltak, a megye, ahol élt (Békés) pedig eleve az egyik legkisebb esetszámmal rendelkezett az országban. Ő csak kötötte az ebet a karóhoz, hogy fúj oltásellenesek, igenis indokolt minden, abszolút nem reagált érdemben a nagymamás esetére hiába is cáfoltam minden tévhitét, a végén pedig megtette bűnbaknak azokat, akik tavaly Horvátországban mertek nyaralni. Elköszöntem tőle, ha propagandát akarok hallgatni, akkor bekapcsolom a tv-t.
2021. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!