Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy film egy...

Mit tegyek, ha egy film egy film nagyon rossz hatással volt rám gyerekként és elrontotta az életemet?

Figyelt kérdés

Nem jó szó rá a trauma, olyannyira széjjel mentem rajta érzelmileg, hogy nem lehet leírni. Annyira befolyásolt, hogy mindentől féltem évekig. A kutyáktól, a nagy darab fiúktól, a szerelemtől, az utcára kimenni, a felnőttektől. Nem akartam sportolni, izmosodni, fiúkkal játszani. Még most is van olyan félelmem 30 évesen alkalmanként, hogy jön egy idegen férfi pl. a barátnőm expasija és jól megver, vagy akárki megver, csak, mert nem tetszek neki vagy véletlenül ráöntöm az italomat a kocsmában. Csoda, hogy van barátnőm most, mert ez eléggé meggátolt benne, hogy számítottam rá, hogy majd jön egy idegen csávó is jól megver engem.


Meg nehéz észrevennem, hogy nem kell nagy darab, izmos csávónak lennem vagy nem kell a legjobbnak lennem, ha bármit el akarok érni.


Pszichológushoz most is járok, de másik filmről beszéltem neki. Erről is kellene, de egyszerűen nehéz megfogalmazni ezt.


24 éves koromig nem is ismertem fel, hogy a filmtől lehet a bajom, csak az, hogy valami baj van velem. Az is közre játszhat, hogy gáznak éreztem, hogy megijedtem a filmtől gyerekkoromban, mert egy mesefilm volt.



2021. júl. 16. 22:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
Alapból ilyen vagy, csak kitaláltál vmit amire ráfoghatod utólag. Ha nem láttad volna a filmet, akkor azt mondanád, hogy a buszsofőr csúnyán nézett rád, vagy a nagynénéd túl erősen ölelgetett 5 éves korodban. Szóval a filmnek semmi köze a mostani borzasztó mentális állapotodhoz.
2021. júl. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek a 11-es válaszolóval. Alapból vannak mentális bajaid, és kell egy ok, amire ráfoghatod, hogy nem te generálod a problémát. A rajzfilm jó ürügy. Érdekes... Ez a rajfilm volt az első moziélményem 5 évesen, azóta is a kedvencem. :)
2021. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

Ha tényleg csak egy mesétől van ez az ostoba belemagyarázás, akkor tegyél ellene.

Keress egy olyan filmet ahol a nyápic/vézna/szerencsétlen kisfiú elkezd sportolni, megerősödik, és végigveri az össze rémképét. :D

Viszont ha "gyárilag" is ilyen vagy, akkor nem kell a filmre fogni.



Különben az a legvalólószínübb, hogy egy ócska trollkodás az egész.

2021. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Miért lenne trollkodás? Azóta nekem is kedvencem lett a mese.


Kicsit túlzásba vittem, hogy 30 évesen még ugyanúgy félek ettől attól, a kutyáktól már nyilván nem félek.


Igazából nem vártam hasznos válaszokat se, de jól esett mindezt leírni.

2021. júl. 17. 11:23
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem a film neked a problémád, beszélj egy pszichiáterrel.
2021. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
4 évesen már megvoltak ezek a félelmeim és a film hozta ki belőlem? Ekkora hülyeséget.
2021. júl. 17. 16:30
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Tehát gyerekkorodban rettegtél, elrontotta az egész életedet, de most 30 évesen ez lett a kedvenced.



És még azt mondod nem trollkodás??? :)

2021. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mi az a trollkodás? Hidd el, hogy nem kamu! Sose fogom elfelejteni, mikor egyedül végignéztem. A képernyő is sötét volt. Az ijesztőnek szánt jelenetek, mint egy horrorfilmben olyanok voltak. És nem a Szörny volt ijesztő, hanem Gaston, meg ahogy verekednek, meg amikor teljesen váratlanul hátba szúrja a Szörnyt, az szinte nekem fájt.
2021. júl. 18. 13:31
 19/20 anonim ***** válasza:

Na tegyük rendbe a dolgot!

Ha sötét volt a képernyő akkor az annyit jelent, hogy be sem volt kapcsolva a TV.

Ez okozott számodra egy egész életre szóló traumát?

He-he.. vicces gyerek lehetsz.

Ja, nem.

2021. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogy tessek?
2021. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!