Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok nárcisztik...

Miért van ilyen sok nárcisztikus ember?

Figyelt kérdés
Akár az interneten (az elmúlt héten három különböző fórumon láttam elfajult vitákat, ahol nárcisztikus jellegű illető azt szajkózta, hogy őt mindenki csak bántja és nem érti meg), akár a való életben (sajna, munkatárs is van ilyen) rendgeteg ilyen emberrel találkozni. De miért? Nem hallgatják meg más véleményét, úgy érzik, őket mindenki bántja, de ők nyugodtan dolgálhatják a jelzőket másokra. Minden megjegyzést bántónak vélnek és gyerekesen viselkednek.

2021. júl. 20. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Azért mert a mai világban a nárcisztikus személyiséggel lehet a legjobban érvényesülni. Az ember pedig a túlélő ösztönei lévén alkalmazkodik a környezetéhez, és e szerint neveli az utódait. Habár a természet törvényei szerint ez alapján még ennél is több nárcisztikusnak kéne lennie, azért ez mégiscsak egy személyiségzavar.
2021. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem rossz neveltetésük volt, nem törődtek velük és felnőtt korukban kompenzálnak azzal, hogy azt hiszik minden miattuk történik
2021. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos a politikai helyzet is megágyaz ennek (szegény dolgozó magyar, mindenki csak a magyar embereket akarja bántani, megmondani mit tegyenek stb stb).

A fiatalok meg véleménybuborékban élnek. Aki kritikát mer megfogalmazni az már gyűlölködő, irigy stb. Ezt látják az influenszerektől is. A felelősséget könnyű áthárítani, minden csak a más hibája.

Konfliktuskezelés = beszólogatás.

Már nincs párbeszéd, nem kell tisztelni a vitapartnert, a vitakultúra visszafejlődött személyeskedő sárdobálássá.

A legnagyobb baj hogy a narcisztikus ember pokollá teszi az őt körülvevők életét de még a sajátját is, közben meg elzárkózik a megoldástól (mert ugye neki nincs baja, kezeltesse magát a snowflake).

2021. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert úgy gondolják, hogy ők tökéletesek. Lásd a Vezírt, akkor milyen társadalmat akarunk, ha az ilyen?
2021. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as, nem csak a fiatalok, nagyon sok önmagát értelmiséginek gondoló, 45 fölötti embernél is ugyanazt tapasztaltam. (És nem csak a magyaroknál, bár tény, hogy a tapasztalatim többségében magyarok voltak az illetők.)

Az egyik ilyenben még én lettem leugatva, amikor megírtam, miért reagélnak az emberek úgy, ahogy.

2021. júl. 20. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a gyermekkorban kellene keresni. Ott alakulnak ki ezek a zavarok. De nem csak a nárcizmus hanem más is. Vagy el van hanyagolja valaki, vagy túl kényeztetik, nem mondanak neki nemet. Nagyon sok minden akkor dől el. Lehetne ezt elemezni, van aki csak önző és kész, mondjuk a nárcizmusnak is vannak fokozatai. Ha érdekel elég sok olvasmány és videó van róla, bár utóbbi inkább angol nyelven.

Az internetes vitáról meg az a véleményem hogy legtöbbször nem lehet kifelyezni pár mondatban higy mit gondolunk. Leírunk 3 mondatot amiből mások eldöntik hogy megismertek. Ők ugyanígy 3 mondatban elkuldenek melegebb éghajlatra. Ezt nem nevezném értelmes vitának semmi értelme, nem is szoktam ilyenbe belemenni. Élőben teljesen más mert jobban ki tudom felyezni magam, reagálni arra amit a másik mond, látjuk egymás gesztusait, halljuk higy milyen hangsújjal beszél stb...ez a neten mind kimarad.

2021. júl. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
A nárciaztikus ember nem ilyen. Ez mind elfojtott frusztráció , nem tudják kezelni az indulatokat. A nárciaztikus ember mindet tudatosan csinál ,tudja hogy keverje a lapokat, de ha viszont egy vita kózepén mikor teged degradál annyit mondasz neki hogy sajnálom hogy ilyen képzeted van rólam ,lefagy mert arra ném számít hogy igazat adsz neki.
2021. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Előző, sajna pont volt egy olyan vita, ahol eléggé tudatosan meg lettek azok a bizonyos zavaró dolgok fogalma az illető részéről. Egyetlen személy volt, aki megpróbálta ezt a pszchilógiát, onnan kezdve neki panaszkodott a fickó, hogy mindenki milyen szemét vele meg nem ismerik el a képességeit.
2021. júl. 21. 15:45
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező valószínűleg a nárcisztikus vonásokra gondol, hiszen nagyon sok emberre jellemző a kapzsiság, a grandiozitás, beszólogatás, oltogatás, önzőség, lenézés, manipulálás. Ennek kulturális okai vannak, az emberek az alacsony bérek, családi és egészségügyi problémák miatt nehezen tudják levezetni a feszültségeiket. De mindez nem egyenlő a nárcisztikus személyiségzavarral.

A nárcisztikus személyiségzavar egy mások pszichés egészségére rendkívül veszélyes betegség. Gusztustalan módon és szüntelenül, bűntudat nélkül használják ki a másik embert, patológiásan hazudnak, soha nem mondják el, hogy mit éreznek (többnyire lenéznek, a hibát keresik benned), de mindig a szemedbe mosolyognak, mert sose tudni, mikor leszel nekik jó. Ha a sátánnak emberi formája lenne, akkor ők lennének azok. Nincs önbizalmuk, de még személyiségük sem, szükségük van az állandó pozitív visszacsatolásra, de utána úgy dobnak ki, mintha soha nem jelentettél volna számukra semmit. Mert nem is jelentettél.

Azt mondják, hogy a borderline a legsúlyosabb személyiségzavar, de én ezzel vitatkoznék. A borderline az egyén számára a legsúlyosabb, a nárcisztikus pedig a környezet számára.


Mi a kialakulásának az oka? Elég ha gyermekkorban érzelmi fogyatékost nevel a szülő a gyerekből. Gyakran a szülőnek is nárcisztikus személyiségzavara van, ilyenkor könnyen átveheti a káros magatartást a szülőtől a gyerek, de ehhez szükség van genetikai hajlamra is.

2021. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!