Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen nagy divat lett a...

Ilyen nagy divat lett a fiatalok körében a korai házasság?

Figyelt kérdés
A környezetemben 9 embert számoltam meg, akik 20-21 évesen már menyasszonyok/vőlegényék vagy pedig már össze is házasodtak. Azt hittem mostanság az a tendencia, hogy minden kitolódik. Ti is tapasztaljátok ezt?

2021. júl. 21. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kezem is megkérte a párom, de mi még nem akarunk házasodni.

Amúgy sokan a gyerek, hitel, meg miegymás miatt hazasodnak csak.

2021. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerőseimnél nem jellemző.
2021. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A támogatásokra én is gondoltam, de ilyen fiatalon számomra nem lenne ösztönző csak ezek miatt elköteleződni egy életre.
2021. júl. 21. 15:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam mostanában jó pár ilyen posztot, de valószínű ez csak a korai gyerekvállalás miatt van. Amúgy inkább csak az együttélés/élettárs viszony jellemző. Persze ez csak az én ismeretségi köröm, nem lehet ebből egyértelmű következtetést levonni.
2021. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Első házasok kedvezménye, CSOK,stb.
2021. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem igen, most elkezdodott egy ellentétes tendencia is. Persze biztos nem egyformán minden társadalmi rétegben, de őszintén most 40 az első szex és New York réteg és nem hiszem hogy jobb lett nekik hogy nem elváltak 2 gyerekkel hanem szinglik több élettársi kapcsolat után.

Akinek meg nem lehetnek valódi karrierceljai mert nem olyanok a képességei vagy a lehetőségei, azoknak mire kéne várni?

2021. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az én csemetéim mind verik a harmincat, és noha harmonikus párkapcsolatban élnek, eszük ágában sincs házasodni.
2021. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#6 Én most vagyok 40, és sose értettem, miért hiszi mindenki, hogy az egész generációm egy limonádé tévésorozatra alapozta az életét.
2021. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
#8 nem a sorozatra, a sorozat csak a lekepzese volt a korszellemnek. Ezért vált ikonikus elcsépelt szimbólummá. (Amúgy én pl nem is láttam egy részt se mondjuk meg csak 30 vagyok)
2021. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is abszolút ezt látom a környezetemben. Ha megnyitom a facebookot vagy az instagramot, akkor mást sem látok csak azt, hogy ennek megkérték a kezét, azok összeházasodtak, amazok gyereket vállaltak. A volt általános iskolás osztályomból már négy embernek van gyereke és rajtuk kívül még azt hiszem ketten házasok. A gimis osztályomból már ketten házasok és született gyerekük. Az egyetemi szaktársaim közül hárman házasok. Viszont rajtuk kívül a tágabb ismerősi körömben (évfolyamtársak, barátok vagy ismerősök ismerősi stb.) olyan sok korombeli házasodott mostanában (és akár vállalt gyereket is), hogy talán a két kezem sem lenne elég arra, hogy összeszámoljam. Nem tudom mi lehet az oka, legalábbis én nem nagyon értem és én nem tudnám elképzelni, hogy ilyen fiatalon házasodjak vagy szüljek. Emiatt nekem inkább picit furcsa, hogy ez a tendencia.

22/L

2021. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!