Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nőknek meddig van megnagyobb...

A nőknek meddig van megnagyobbodva a mellük szülés után?

Figyelt kérdés
Valahol azt írták, hogy amíg tejelnek, addig nagyobb. Mikor éri el a végleges méretét?

2021. júl. 28. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Kifogások mindig vannak.
2021. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Megdagad szoptatás előtt meg közbe, de nem lesz nagyobb. Lógni fog esetleg.
2021. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi értesz "végleges méret" alatt?

Egyébként a mell már a terhesség alatt nagyobb lesz, felkészül a tejtermelésre. Szülés utáni pár napban beindul a tejtermelés, általában akkor a legnagyobb a mell (tele tejjel, és fájóan kőkemény is lehet, ha időben nem fejik le, vagy eszik belőle eleget a baba), mert még nincs mihez viszonyítania a szervezetnek, nem tudja mennyi tejre és milyen időközönként lesz szüksége a babának. A szoptatás során ez beáll és a baba igényei szerint (kényelmes esetben pár óránként) termelődik meg a mellben a szükséges tejmennyiség, ilyenkor nagyobb a mell, szoptatás után meg nagyjából kiürül és kisebb lesz. És így tovább. Minél idősebb a baba, minél kevesebbet kell szoptatni, annál kevesebb lesz a termelt tejmennyiség is, és ideális esetben, mire elválasztódik a gyerek, addigra a mell szép lassan visszaáll a szoptatás előtti formájára és méretére. Nem ideális esetben meg sajnos megereszkedik.

2021. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szüléstől nem nőtt meg, a tejbelövellésnél nőtt meg szülés után 3 nappal. Akkor hatalmas lett ahhoz képest, hogy előtte csak két pattanás volt a mellem. Utána már csak kisebb lett. Nem tudom, mikor ment összébb. 3 hónapig a hormonok miatt ömlik a tej, ha beindult, akkor a mell is nagyobb. Utána már nem annyira a hormonok szabályozzák a tejelválasztást, hanem az, hogy a baba mennyit szopik (ürül a mell, utána visszatermeli amennyi ürül, a baba igényéhez igazodva). Szerintem ekkor kezd el kisebb lenni. Valószínű akinek hirtelen apad el a teje, annak hirtelen fog bekövetkezni a mellméret csökkenése, neki valószínű lógni fog. Én nagyon fokozatosan hagytam abba a szoptatást, évek alatt, így szép formás maradt és szerencsére soha nem ment vissza két pattanásba. Sokkal kisebb, mint amikor az első 3 hónapban rengeteg tejem volt, de akkor is formás maradt. Szerintem akinek nagyobb a melle, nála nem ilyen drasztikus a méretváltozás sem.
2021. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Amíg meg nem savanyodik bennük a tej. :D

-Bocsánat, de ezt a "poént" nem hagyhattam ki!

2021. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!