Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolja sok ember,...

Miért gondolja sok ember, hogy akinek krónikus betegségei vannak, annak a helytelen életmód miatt van így? Olykor még kicsit bántó is.

Figyelt kérdés

2021. aug. 2. 19:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Most ez olyan, hogy felhoztál két ellenpéldát attól még a többségnek igenis hatással van/lesz az életmódja az egészségére és betegségeinek alakulására.
2021. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Attól, hogy 2 ellenpéldát hoztam fel, tudok többet is (saját másik alapbetegségeimet is akár), illetve a zöme nem életmód miatt van. Esetleg az életmód ront rajta, de nem amiatt alakul ki.
2021. aug. 3. 09:26
 13/20 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb krónikus betegségek összefüggnek az életmóddal: az elhízással, mozgásszegény élettel és helytelen táplálkozással.

Ilyen a cukorbetegség (diabétesz) és magas vérnyomás.


Azonban tudnunk kell azt is, hogy mind2 betegség lehet örökletes, a diabétesz simán lehet veleszületett és ilyenkor az egyén végképp nem tehet róla.


Vannak olyan krónikus betegségek is persze, amelyek többek között a környezettel függnek össze, mint pl. a tüdőasztma. Ezeknek a gyógyítása is pl. sóbarlang, stb.


Vannak olyanok is, amelyek egy kezeletlen akut betegségből alakulnak krónikussá.


Persze nem mindegy a gyakoriság, szerintem ez lehet az oka a nagy általánosításoknak.

2021. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mert az esetek 99%-ában a legtöbb civilizációs betegség a helytelen étrendre vezethető vissza.
2021. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Nemeg attól, hogy te azt állítod, hogy nincs hiba az életmódodben, még nem biztos, hogy így is van... lehet, hogy csak egy egyszerű önbecsapás áldozata vagy.
2021. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

A koleszterin szintednek pedig igenis van köze az étrendedhez, akár tetszik, akár nem...

Tetszik vagy nem, a koleszterined a táplálékodból származik... tehát ha neked magas, akkor valamit nem számodra megfelelően fogyasztasz... tény, hogy ez nem hús hússalt jelent feltétlenül.

2021. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy minden betegség az életmódra vezethető vissza... mind... kivétel nélkül.

Mivel hogy élünk és minden valaminek a következménye.

2021. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

15


Vállalom, hogy elbeszélgetünk arról, ki sportol többet, ki eszik több rostosat, ki eszik több halat, ki iszik több sima vizet, ki iszik több alkoholt, ki eszik arányaiban több disznóhúst, kifejezetten zsíros húst kettőnk közül.


13


A magas vérnyomás is sokszor genetikai. Ahogy a reflux is. Az autoimmun betegségek meg pláne.

2021. aug. 4. 12:35
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne arról beszélgessünk ki mit eszik, beszéljünk arról, mit nem eszünk... mikor böjtöltél utoljára pl?
2021. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Ja, kuruzsló hókuszpókuszokra nem vagyok kíváncsi.


Amikor látatlanban közölted, hogy szerinted nem eszem egészsegesen, két dologra gondoltam, az egyik, hogy te se és magadból indulsz ki, a másik, hogy valami kuruzsló étrendet követsz.



Nem tudom, TE mit értesz böjt alatt, de sokan nem böjtölnek, mégsincs 7-es koleszterinjük.

2021. aug. 4. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!