Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Friss jogsisok, először...

Friss jogsisok, először egyedül az autóban?

Figyelt kérdés

2 gyerek mellett letettem a jogosítványomat. Viszont van bennem félelem a vezetéssel kapcsolatban. Nem is feltétlenül a vezetéstől félek, hanem a hirtelen akadályoktól és a türelmetlen emberektől.

Írnátok néhány jó tanácsot, hogy egyedül is (oktató nélkül) nyugodtan merjek elindulni kisebb utakra?

Olyan hozzászólásokat nem kérek, hogy ne vezess, mert ha tehetném akkor vitetném magam, de nem tehetem meg.



2018. jún. 12. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hú, én is rettegtem az elején. az oktatóm azt mondta ha mellettem ül, akkor teljesen jól vezetek, csak egyedül félek. vegyek egy gps-t. vettem is. szinte mindig használom. az ember leginkább az ismeretlen helyzetektől fél. nemindul el a kocsi mikor ki kéne kanyarodni, lefullad, lejtőn kell megállni, elindulni.

én azt javaslom vezess a környékeden ahol laksz, ahol ismered az utakat. hosszabb távra vegyél egy olcsó gps-t. krúzolgass a saját városodban, és keress olyan helyet ahol pl van egy kis emelkedő. gyakorold a megállást, elindulást rajta. gyakorold a parkolást, a tolatást, az elindulást. gyakorold azt hogy hármasban 100ig felgyorsult majd lelassulsz (ez kell az előzéshez ha nagyon lassú járművel lesz dolgod az úton). ne menj gyorsan. 70-80-al elég ha mész. ne zavarjon ha ledudálnak meg ilyenek. majd kielőznek ha nem tetszik nekik valami. 70-80al menő kocsit simán kielőz bárki, főleg az aki sietni akar.

egy idő után lesz rutinod és elmúlik a félelem, élvezet lesz a vezetés. ez egy ilyen dolog, bele kell tanulni, megszokni, rutint szerezni.

2018. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ja és tegyél egy szép nagy T betűt a kocsid hátsó ablakába hogy lássák tanuló vezető vagy, akkor mindenki előzékeny lesz veled. én ezt csináltam és mindneki rendes volt az autósok közül, mikor meg már biztonságban éreztem magam, már levettem.
2018. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok mit tanácsolni. Letettem a jogsimat, évekig nem vezettem, aztán amikor muszáj lett, én is hasonló dolgoktól féltem, de ahogy egyre többet vezettem, ez elmúlt.

Első körben ne foglalkozz senki mással, csak saját magaddal, és légy körültekintő. Ha nem tudsz gyorsan menni, akkor ne előzgess, figyelj oda a sebességekre, stb. Ha valakinek útban vagy, az majd kikerül.

Aztán minél többet fogsz vezetni, előbb-utóbb megszokod, és saját szokásaid alakulnak ki, de ez mind-mind idő.

2018. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Fölösleges túllihegni és rémképeket gyártani.

Van jogosítványod, gondolom azért mert sikeresen levizsgáztál, és van egy -remélhetőleg- jó műszaki állapotú autód.

Tanácsolhatnám, hogy készülj föl váratlan közlekedési szituációkra, és ostoba agresszív emberekre, de ezekre sajnos nem lehet tuti tippet adni.

Bízzál önmagadban, próbálj meg minden szükséges körülményre odafigyelni, a többi az jön majd magától.

Legyen nálad GPS és telefon, és nyugodtan indulj neki!

Meg lehet hallgatni a mások tanácsait is, de úgyis csak a saját magad által megélt helyzeteket tanulsz.

Sok szerencsét!

2018. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a gyakorlat segít, a tanácsok nem sokat. Nyilván igyekezz nem annyira forgalmas, nehéz helyeken menni először, elég neked önmagad, az autó és az út összes problémája, nem kellenek még türelmetlen vezetők is nagy tömegben. Persze bizonyos helyzetekben nem tudod kikerülni a nagy forgalmat, de elmehetnél direkt lazább utakra valami kihaltabb helyen, hogy szokd a dolgot. Azzal nem gyakorlod a forgalmas helyen vezetést, de magát a vezetést igen, valamiféle rutint ad az is. S úgyis lesznek benne helyzetek, míg kijutsz egy nyugis részre, ha nem eleve olyanon laksz.


Ha normál ember vagy s nem egy különleges géniusz e téren, nyilván fogsz bénázni az elején. De ha óvatos vagy, akkor a nagyobb gondokat általában elkerülheted. Én nemcsak kis forgalmú helyeket kerestem, de lassan is mentem az elején. Elnézve a türelmetlen rutinos vezetőket, én vezettem biztonságosabban... Egyenes úton persze nem tötymörögtem, hisz egyenesen könnyű biztonságosan menni és nem is akartam veszélyhelyzetet teremteni azzal, hogy megelőznek, akkor is, ha jönnek szembe (van itt egy főút, ahol ezt szokták tenni, lassabb jármű sem kell hozzá, ha lehet, nem megyek arra).


Én már nem emlékszem, nálam mi volt, de nekem úgyis motorom van.

A párom volt humoros. Rengeteg óra után levizsgázott s vett egy autót. S hazavezette. Óvatosan. Én pedig mentem utána motorral. A körforgalomban majdnem eldőltem a sebesség alig létező volta miatt :D De ezt így kell. Ha bizonytalan vagy, presztízsből ne menj megfelelő tempóban. Inkább előzzenek meg (persze nem a körforgóban, máskor), mintsem baleset legyen.


Az autóvezetés nem nagy ügy, szinte mindenki belejön. Óvatosan, körültekintően máris nem te leszel a legrosszabb az utakon, a többiek pedig általában néznek a szemükkel és a te kis hibáidon is tudnak korrigálni. Nyugi :) Gyakorolj és gyorsan fejlődsz, nagy élmény egyedül vezetni, zavaró oktatók nélkül (legalábbis a páromnak az volt s nekem is, bár én ugye, egyedül vezettem előtte is, csak volt rádió). Kár, hogy vannak más közlekedők, de általában azért annyira nem vészes s vannak remek reflexeink is, hamarabb lépsz a fékre, mint ahogy igazán tudatosul benned a dolog. Ráadásul négy kereked van és rosszabb terepen is nehezebben borulsz fel, mint én, ABS nélküli motorral :)


Röviden: ha kell vezetni, hát kell. Gyakorolj és meglátod, nem annyira vészes ez. Max. néha, de néha akkor is érhet baleset, ha sétálgatsz a járdán, élni veszélyes. Ettől még nem maradhatunk egy pontban (ami szintén nem lenne tuti).

2018. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kiautóztam egy tank benzint kicsiny városomban, mert volt minden, főút, kereszteződés, több sáv, körforgalom és persze délutáni csúcs idegbajjal. Mire ismeretlen helyre kellett mennem, már szereztem némi rutint.
2018. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Az első időszakban esetleg kérj meg egy ismerőst, aki már rutinosan vezet, hogy üljön be melléd az anyósülésre. Öcsém így csinálja.
2018. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi a baj az utolsó válasszal? Érdekelne a lepontozás indoklása...
2018. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz.

Természetesen a Férjem mellettem fog ülni, csak ügye ott nincs pedál.

Mögöttem meg a két gyerek, szóval kezdetben max. az oviba és vissza út lenne "begyakorolva". Aztán a Férjem munkahelye és így tovább kibővítve az útvonalat. Izgulok, de tudom, hogy nem vagyok béna csak rutintalan. Szóval ha sokaknak megy, nekem se lesz másképpen.

A szavaitokból azt vettem ki, hogy legyek magamhoz türelmes és akkor minden oké lesz. Szóval igyekszem. Köszönöm.


Ha valakinek van még jótanácsa, ne tartsa magában. 😊

2018. jún. 12. 13:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A rutin majd jön, de az is segítség, ha valaki ott ül melletted, pl. a férjed, ahogy most utólag írtad. Öcsémnek meg ott vannak a haverok vagy apánk. Nincs pedál azon az oldalon, de attól még tud segíteni egy rutinosabb ember. Továbbra sem értem a lepontozást, mert segítségnek szántam és példát is írtam, miért, mindegy.
2018. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!