Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit mondanátok egy embernek,...

Mit mondanátok egy embernek, hogy meggyőzzétek afelől, hogy ne legyen öngyilkos?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 10:34
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Olyan embernek, aki mindenben elveszítette már a hitét. Tehát sem párkapcsolatban, sem a családban, se máshol nem talál támaszt
2021. aug. 11. 10:36
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Lelki elsősegély telefonszolgálatok


Tudtad, hogy


működik Magyarországon ingyenesen hívható, anonim telefonos lelkisegély-szolgálat?

bármilyen lelki problémával fordulhatsz hozzájuk?

akkor is van, aki meghallgat, ha úgy érzed, teljesen egyedül vagy, senki sem ért meg, mindenki ellened van?

a szenvedélybetegségek, a magány, a depresszió és a kilátástalanság fogságából is mindig van kiút?

ha úgy érzed, mindennek vége, akkor is VAN SEGÍTSÉG?



Kapcsolj egyből


ha te, vagy a baráti körödben valaki bajban van!

ha magányosnak érzed magad, úgy érzed, mindenki elhagyott!

ha személyesen, online vagy telefonon bántanak, zaklatnak!

ha nem látod a kiutat a függőségek rabságából!

ha már túl sok a para, és úgy érzed, nincs tovább!


Hívd ezt a számot, mert kézenfekvő a segítség:

116-123


A nap 24 órájában, bármely szolgáltatótól ingyenesen hívható!


[link]

2021. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

A felhők felett mindig ragyog a nap. Csak képzelje el magát 10év múlva ,mennyi mindent elérhet még az életben. Vagy idézet a Rockyból. Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet, de nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont és muszáj menni tovább. Csak így lehet győzni. Ha tudod, hogy mit érsz, menj és küzdj meg azért, ami jár és közben viseld el a pofonokat!Ne mutogass másra, ne mondd, hogy -nem te vagy a hibás, hanem ővagy ő vagy akárki-, ez gyáva duma és te nem vagy gyáva!

A lényeg az hogy megkell vele értetni ,hogy egy értékes ember,hiába csalódik mindenben/mindenkiben ,akkor is van az életnek értelme.

2021. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Queen - Don't try suicide
2021. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Viszont még szívesen fogadnék többet is

2021. aug. 11. 10:49
 6/20 anonim ***** válasza:
28%

"Olyan embernek, aki mindenben elveszítette már a hitét. Tehát sem párkapcsolatban, sem a családban, se máshol nem talál támaszt"


Miért támasz neki az emberi kapcsolatok? Miért kell neki támasz? Akkor legyen ő a támasz, és segítsen másokon, én elmennék önkéntesnek, vagy szerzetesnek. Ha nem sikerülnek az emberi kapcsolatok, el kell engedni azokat az embereket akik megbetegítenek, új életet kell kezdeni, nem pedig eldobni. Az élet pedig nem csak abból áll, hogy kapunk (támaszt, stb) hanem van aki hivatásának érzi hogy ad (nővérek, orvosok, tűzoltók, önkéntesek, stb), és mivel adni legalább ugyanolyan jó, mint kapni...



A lelkisegély vonalak egyébként nem működnek, többször próbáltam már én is hívni.

2021. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, teljesen igazad van. Viszont ha kezdetektől kezdve az ember saját szülei sem álltak mellette, akkor sajnos nagyon nehéz önmagában támaszt találni.

Így nehéz lehet adni is, főleg, ha az, amit adni tudna még nincs karnyújtásnyira sem, pedig hogy oda elérjen még sok idő kell, de nincsen motivációja :(

2021. aug. 11. 11:14
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Az egyik válaszoló jót írt.

Nem szabad öngyilkosnak lenni, mert az csak ront a helyzeten, nem véletlenül írt róla számot a Queen is.

2021. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Gáspár Keve Balázs ***** válasza:
32%
Én azt mondanám az illetőnek hogy gondolja végig hogy addigi barátai élményei nélküle hogy néztek volna ki, és hiányolta -e volna magát a szituációból. Ha értelmet adott valaminek az életben mekkora fájdalmat fog okozni másnak ha ő már nincs, ne azért akarjon halni mert most rossz, hanem élni azért mert tud jót adni és tenni akkor is ha neki éppen rossz. Mondjuk ez így egy jó kérdés ilyenkor: A jóért, élni vagy halni szebb? Abszurd de gondolkozik rajta, és rájöhet hogy butaság eldobni egy életet.
2021. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Gáspár Keve Balázs ***** válasza:
53%
Engem se támogattak soha érzelmileg, de nem vagyok gyáva megtartani a sz@romat. Az csak az enyém. Így lehet túljutni ilyen gondolatokon. Örüljön neki hogy van valamilye, másrészről most akkor a saját sz@rját akarja másokra dobni, vagy van olyan kedves hagyni hogy más esetleg ültessen bele idővel és lehet belül rózsakert. Sokaknak nincs is a sz@ron kívül más, de élnek ugyanezért. Ez így kemény és vulgáris. Ez volt az egyetlen nekem pozitív érzelmi támogatásom barátoktól amikor ilyeneken agyaltam mint az illető.
2021. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!