Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem vonz a gondolat,...

Csak engem vonz a gondolat, hogy tök jó lenne egyszer pénz "nélkül" bejárni a világot?

Figyelt kérdés
Nyilván nem szó szerint pénz nélkül, csak a lehető legjobban minimalizálva a költségeket, hogy ne kelljen sietni, aggódni amiatt, hogy elfogy az utazásra szánt pénz. Tök jó lenne hátrahagyni a hétköznapi monotonitást és szerencsét próbálni, persze nagyon sok tervezést igényelne egy ilyen út, szóval egyelőre csak gondolkodok rajta. Vannak itt olyanok, akik gondolkodtak már hasonlón / bele mernének vágni egy ilyen útba?
2021. aug. 13. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha lenne mögöttem pár 100 milla, akkor mennék föld körüli útra. Csövezni, meg éhezni nincs kedvem.
2021. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pénzzel szeretném :))
2021. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszene, de inkább azt kéne kitalálni, hogy hogyan oldjam meg a tisztálkodást és a tiszta ruhát. Ja meg hogyan ne raboljanak ki... :D
2021. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, pénzzel is lehetne, de nem erre vonatkozik a kérdés. Ha mindig a pénzt vennénk alapul és mellette reálisak akarnánk lenni, akkor a magyar átlagfizetésekből nem jutnánk messzire vagy nagyon rövid nyaralás lenne az.


Hogy kicsit konkrétabb legyek, én sem éhezésre meg koldulásra gondoltam külföldön, hanem az éppen szükséges dolgokhoz alkalmi / idény munkákat vállalnék, aztán ha valami "apróságra" (apróság - nem kocsi, ház nagyságrendű érték) kell a pénz és megvan, akkor mennék tovább a következő országba. Nekem ez azért lenne nagyon érdekes, mert ez próbára tenné a talpraesettségemet, alkalmazkodóképességemet, kreativitásomat, szervező készségemet is.

2021. aug. 13. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csináljak ezt. Nem csak önjelölt kalandvágyók, ez egy ilyen életforma. Mint az ír cigányok Angliában. Vagy nézd meg a nomádok földjén (nomadland) című filmet
2021. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

360fokbringa.hu

Ők megcsinálták kb, amiről írsz.

Nagyjából végig követtem az útjukat.

Nagyon fel tudok nézni az ilyen mentalitású emberekre.

Egyrészt volt bennük kitartás,mert elég rendesen megdolgoztak azért ,hogy ez létrejött.

Másrészt elég ügyesek és leleményesek voltak,hogy némi szponzori segítséget is el tudtak érni.

Legtöbb ember azt hiszi,hogy az ilyen világjárás kizárólag pénz kérdése.

Persze hogy kell hozzá az is,de a töredék összeg elég hozzá hogy a legtöbbet lásd a világból, mint amit legtöbbször hozzá társítunk.


Amúgy igen, mennék.

Gyalog vagy bringával akár.

De sajnos túlságosan bedarált a hétköznapi taposómalom, amiből nem lenne olyan egyszerű kiszállni, akár csak egy évre is.

Azt sajnálom,hogy nem vagyok 15 éves legalább fele ennyi "értelemmel",mert sok apróság amin ha változtatni tudnék hatalmas változásokat okozott volna az életemben.

Igaz az is,hogy az elmúlt évek nagyon sok lehetőséget hoztak,ami régen nem volt,de talán ha nyugdíjas leszek még egy része megvalósulhat az ábrándozásnak.

2021. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 és ha nem találsz munkát akkor mi lesz? vagy ha nem beszéled az ország nyelvét és megsérülsz? ne adj isten, mikor meglátod majd a kórházi számlát külföldön.. arra lehet nem lesz elég az idénymunka.
2021. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: Az ország nyelvét pénzzel sem ismerném, egy esetleges sérülés meg benne van a pakliban.
2021. aug. 13. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszene az, hogy mindenhol élek egy kicsit. Nem csak mint turista átszaladok, hanem akár dolgozom, mellette jövök-megyek megismerem az embereket, tájat, városokat.
2021. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én imádnám, de egyedül nem vagyok elég bátor.
2021. aug. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!