Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel vidítjátok fel magatokat...

Mivel vidítjátok fel magatokat, ha egy kicsit elrontja a kedveteket az élet?

Figyelt kérdés

Sajnos néha megesik, hogy túl sokat filózom az életemen, a jövőmön, magamon, hasonlók és ez eléggé elveszi a kedvem. Ráébredek a szomorú valóságra, reménytelen az egész.

Próbálnék nem erre gondolni, de nem tudok. Probálnám utánna felvidítani magam, de nem megy. Tettetni a gondtalanságot meg nagyon fárasztó és csak mégjobban elszomorít.

Nem is tudom, hogy milyen válaszokat várok. :D Talán valamit, ami segíthet.


2021. aug. 18. 22:08
 1/8 anonim válasza:
100%

Én ugyan igy voltam kb 2 hete. Sokat segitett hogy kibeszéltem magamból. Ha van valaki akivel elég közel vagytok, mond el neki hogy mi nyomja a lelked. Még ha nem is tud megoldást rá, akkor is sokat fog segiteni, legalábbis nekem igy volt.

Nem jó ha az ember elfolytja, eltemeti és magában tartja ezt.

2021. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs senki. Leginkább a jövőm az, ami nyomaszt és az is leginkább amiatt, mert meleg vagyok. Szarul érzem magam az egész miatt, pedig tudom, hogy nem kéne. Nem mondtam még el senkinek, egyelőre nem is tervezem, mert tudom, hogy nem fogadnák jól. Ettől is nagyon félek, mert tudom, hogy nem titkolhatom örökké.
2021. aug. 18. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg valakivel anonim módon beszélgetni? Nem a legideálisabb de sokan vagyunk így, hogy néha nagyon nehéz.

Hány éves vagy egyébként ,kérdező?

2021. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyenre több lehetőség is van.

Az egyik, hogy semmi sem számít igazán.

Vagyis akármilyen is az életed most, hosszú távon maga az életed sem számít. Nagy eséllyel úgy halsz meg hogy a világ nagy részének semmi különbség nem lesz. Épp ezért mi lenne olyan tragikus abban, hogy rossz ez az élet épp most?

A második, hogy van ház a fejed felett, naponta eszel, van víz a falban. Ezzel a világ legalább 80%a rosszabbul él mint te. Biztos hog, ez olyan rossz?

2021. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
lemék coxxba , szaunába v a ligetbe oszt jó napot
2021. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Szia. Ismerős. Bár igaz, hogy nekem a barátaim eddig mind jól fogadták, de ettől függetlenül nagyon bizonytalan vagyok én is a jövőmmel kapcsolatban. Csak bízok benne, hogy minden elrendeződik :)
2021. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már másokkal beszélni, itt gyakorin. Egy darabig segít, de aztán csak még rosszabb, mert úgy érzem, hogy másokra hárítottam a problémáim, pedig nekik is biztosan megvan a maguk baja. 16 éves vagyok, amúgy.

Lehet, hogy a Föld, a világ, vagy a történelem szempontjából lényegtelen az életem, de nekem nagyon is lényeges. Tudom, hogy sokaknak rosszabb a helyzete, nem állítom, higy nagyon szerencsétlen lennék, de más az, amikor ebbe belenő az ember. Nekem kisgyerekként mindenem megvolt, aztán lassanként elveszítettem nagy részét.

5-ös, nem Budapesti vagyok és amúgy is inkább hosszútávú kapcsolatra vágynék. Az más kérdés, hogy ez lehetetlen.

Én még nem szeretném elmondani senkinek, túl sok a homofób körülöttem. Legjobb barátom egyszer azt mondta, hogy mindet (melegeket) ki kellene nyírni, mert csak elfajzott kis selejtek. Borzasztóan esett, de még rosszabb volt, hogy erre anélkül kellett reagálnom, hogy kimutassam a fájdalmam. Nincs senki, akiben megbíznék. Elég régóta reménykedem én is abban, hogy majd jobb lesz. Eddig mindig csak még rosszabb lett. Kibírtam már 4 évet, mióta tudom, már csak kettő-három kell, de egyre nehezebb. Emlékszem, hogy négy évvel ezelőtt még úgy gondoltam, hogy majd 16 évesen elmondom és már biztos lesz valakim. Ehelyett még gondolattól is rosszul vagyok, hogy elmondjam és nem merek ismerkedni, mert félek, hogy kiderül. (Sajnos sokan vannak fent kamu profillal a faluban, mert egy tanárról kiderült és őt szivatják Romeón.) Amúgy se lenne kivel (senkinek sincs normális profilja) és nekem sincs valami jó fizikumom (bár ezen szeretnék változtatni). Jelenleg a legnagyobb reményem az egyetem, ami, ahogy írtam, még 3 év. Az meg még nagyon messze van.

2021. aug. 19. 09:43
 8/8 anonim válasza:
52%

1-es vagyok. Tusom milyen ez, és ebben a korban amugy is tomboonak a hormonok, és igy még nehezebb. De muszály túlélni. Az egy jó hir hogy van célod (egyetem). Én a helyedben most arra koncentrálnék. Már az egyetemen is más lesz a helyzet, attol függöen hogy mire mész elfogadobbak az emberek.

Ha pedig sikeresen elvégzed és lesz egy jo munkahelyed, akkor meg már ugy alakitod az életed ahogy szeretnéd.

A jelenlegi helyzetedben sajnos nemigazán tudsz mit tenni, de már most elkezdheted ugy formálni az életed hogy a jövöben boldogan élhess. És a helyedban amugy nem tartos kapcsolatban gobdolkodném még ilyen fiatalon. Mármint ez nem baj, dicséretes és tiszteletreméltó de ha azt erőlteted akkor nagyobb csalodás ér majd, ha a partner nem ezt szeretne.

Most peobáld élvezni az életet. Sokminden más van, sportolj, müvelödj, ha vannak haverok szervezzetek programokat.

Eltellik ez a pár év gyorsan hidd el.

2021. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!