Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted képes lehetek...

Szerinted képes lehetek Szeptembertől iskola mellett Finnt tanulni egyedül?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hete kezdtem el itthon finnt tanulni egyedül,hiszen a kurzusok és tanárok Xtra drágák tudnak lenni,és az interneten fellelhető elég tartalom ahhoz,hogy tanulni tudjak. Jelenleg a motivációm elég nagy,amint a gimit,és az egyetemet elvégeztem ki szeretnék költözni (tudom hogy nagyon nem lesz egyszerű de ezzel most ne foglalkozzatok) A baj csak az hogy a tavalyi évet eléggé elrontottam,szóval idén szeretnék kitűnő lenni (előtte nem tanultam rosszul sosem,lelki és családi okok miatt rontottam sokat tavaly) Tehát a suli elég sok tanulást igényel,a finn nyelvvel egyetemben. A "fontossági" sorrend nyilván egyértelmű, a sulival kezdem. A tanulás leckeírással együtt egy 1,5-2 órát igénybe vehet hétköznaponta.


Egy finn "órám" ezekből áll:

-Duolingo (20 perc)

-Finn tankönyv(szavak)

-2. finn tankönyv(nyelvtanos)

-Finnish with Anna(yt csatorna)

-KatChats Finnish (yt csatorna)

-Szókártyázás

- 5-7 szó megtanulása minden nap

-Mondatalkotgatás (esetleg könyv/net segítségével)


Jelenleg időm mint a tenger,a nyarat úgyis gyűlölöm,szóval egész nap bent vagyok. Szeretem a finn nyelvet is,és tanulni is nagyon szeretem, nem bizonyul számomra unalmasnak.(Eddig) Még nem volt probléma a motivációval. Egészen Szeptemberig. A suli mellett ezt a délutáni "rutint" rohadt nehéz lesz tartani. Attól félek,hogy tanulok majd egy csomót,és a végén azt mondom hogy na én ezt nem bírom,és kidőlök Netflixezni...


Szerintetek képes leszek tanulni?



2021. aug. 22. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Akarat kérdése
2021. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Te tudod, hogy ált. idegen nyelvet mennyire tudsz önállóan tanulni. ha az angol/német megy, a finn is fog.
2021. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Angolt alapszinten beszélem,Németet pedig majdnem anyanyelvi szinten (félig onnan származom,de ettől függetlenül csak 8 évesen kezdtem el tanulni). Orosz szintén valahol alapszinten,csakmert szimplán tetszett a nyelv.


Viszont ne felejtsük el hogy ezek valószínüleg a világ legkönnyebb nyelvei közé sorolhatók,míg a Finn a világ 10. legnehezebb nyelve. Lehet valamivel megkönnyíti a dolgom,hogy magyar az anyanyelvem,ezáltal a finn nyelvtant könnyebb megérteni,de attól még a finn mindenben eléggé elüt a többi nyelvtől. (Pl.:kb minden sz*rr@ saját szavuk van,nem használják semmire a nemzetközit)

2021. aug. 22. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egyedül egy A2-es szintet el tudsz érni.

De mivel komolyabban gondolod ezt,ezért egy tanárt is érdemes lenne a későbbiekben felkeresni.


Szerintem keress is egy olyan gimnáziumot,aholt tudod a finnt tanulni (talan van olyan is az országban,nem tudom).

2021. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Aki lepontozott, elárulja miért tette? Akarat kell a nyelvtanuláshoz, anélkül nem megy. Azzal meg simán. Egyedül is.
2021. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

Én sem tudom... Én adtam neked a zöld pipát, hiszen lényegében egy tényt közöltél velem,miszerint akarat nélkül nem megy. És ez így van. Ugyan ezt eddig is tudtam,alias a válaszoddal nem lettem előrébb,nagyon szépen köszönöm hogy próbáltál segíteni. Ugyanakkor a többieket is kérem,hogy próbáljátok meg ezt látni a válaszban.

2021. aug. 22. 12:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Siman meg lehet tanulni B2 szintre is otthon, egyedül, internet nélkül is akár egy idegen nyelvet.


Én munka+család mellett tanultam meg kicsit több mint fél ev alatt németül, csak tankönyvekből meg hangoskönyvekkel. A végén még egy sikeres nyelvvizsgával (TELC) is megkoronáztam a dolgot. Elsőre meglett az is, meg is lepődtem :)

2021. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

"alias"? Alias helyettesítésre szolgál. Pl Penczi Mária Ilona, alias Dolly, a Dolly roll-bol.

A szó amit keresel, az ergo. Ebből következően, tehát. Cogito ergo sum. Gondolkodom, tehát vagyok.

Ne használj idegen szavakat, ha nem érted a jelentésüket.


A kérdésedre a válasz még mindig az, hogy csak akarni kell. Ha akarod, menni fog, ha nem akarod, nem fog menni. Ennyi.

2021. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

+ Interpals oldalt javaslom, ahol tudnál találni anyanyelvűeket beszélgetni.

Illetve a média is fontos lenne. Találj finn filmeket, sorozatokat, jobb esetben felirattal.

2021. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Ez a Probléma. A finneknél minden sz*r csak a "Netflix Suomi"-n érhető el,gondolom ott rohadt sok előfizetőjük lehet,és megéri mindent levédetniük. Finn szinkronos sorit lehetetlen találni,Finn YouTuber meg alig-alig akad. 2-3 ASMR-os csajszit találtam,és itt kb. ki is fulladt a választék... Szóval jelenleg random 10 órás "Tanulj pozitív finn szavakat alvás közben" videókat hallgatok Takarítás,Főzés,Neten Szörfözgetés,Buszon ülés közben,Természetesen odafigyelve rá,írogatva az ismeretlen szavakat telefonon.
2021. aug. 22. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!