Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2re egyedül felkészülni...

Angol B2re egyedül felkészülni szeptemberig?

Figyelt kérdés

Munka mellett januárban elkezdtem

egyedül nyelvvizsgára keszulni.

Magamtól tudok témákról beszélni. De hiányoznak a jo kifejezések, inkabb sokat beszélek, de egyszeru mondatokkal.

Tippek (esetleg könyvek, gyakorlók), hogy szeptemberig kellő szorgalommal bátran mehessek vizsgára?



2021. ápr. 17. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Anyanyelvű szöveg hallgatása, olvasása. Nekem sose jutottak eszembe azok a dolgok amiket szándékosan tanulva tanultam, de amióta elkezdtem filmeket, sorozatokat nézni, könyveket olvasni angolul a kifejezések is könnyebben eszembe jutnak.
2021. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nezek angolul filmeket. Angol felirattal. Te hogy szoktad?

De valahogy megse gördülékeny a megértése a filmnek.

Tudod/tudjatok mi nehez nekem?

Meg mindig szo szerint probalok fordítani. Nagyon nehezen all at az agyam a szerkezetekre. Mas is van igy?

2021. ápr. 17. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az elején, nem igazán sikerült megértenem amit mondtak a sorozatok többségében aztán egyszer rákerestem egy sorozatra amit piciként szerettem nézni(magyarul) de angolul találtam meg és megörültem mert jobban értettem. Végig néztem az összes évadot meg még néhány másikat is és utána már a "rendes" sorozatokat is megértettem. Tudom ezt ajánlani neked is. (Elején még a gyerek filmeket is felirattal néztem de rövid időn belül nem kellett már)
2021. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyi kimaradt hogy ha nem értesz valamit ne ess kétségbe, menj tovább, ne állj meg. Előbb utóbb belejössz majd:)
2021. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!:) megfogadom ezt a par jo tanácsot!:)
2021. ápr. 17. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az jo ha mondjuk fozes, utazas vagy barmi mas tevekenyseg ami nem igenyel nagy figyelmet kozben letoltesz es hallgatsz valamit angolul. Nezzel angol dalszovegeket, amelyek magyarra le vannak forditva.

Van egy csomo jo tanar a Youtube-on: English with Lucy, English like a native, Eat sleep dream english. Hasznalj angol feliratot ezekhez

Allitsd be barmilyen keszulekedet angolra, ha magabiztosabb leszel.

2021. ápr. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!