Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Torrentoo kérdése:

Hogyan tudnám leküzdeni a figyelemzavaromat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sajnos olyan helyzetben vagyok hogy komolyabban el kellene kezdenem tanulni ráadásul egy olyan dolgot amely még érdekel is és szeretem is.Azonban egyszerűen elvonja a figyelmemet gyakorlatilag minden.Képtelen vagyok hosszabb ideig a tanulásra koncentrálni és ez szörnyen zavar.Mivel programozásról van szó ezért nyílván kénytelen vagyok gépet használni..így fél óra múlva mindig azon kapom magam hogy vagy a youtubeot böngészem,vagy a twitchet vagy éppen játszom.Tudom hogy nem kellene azonban ha elkezdem akkor az teljesen elvonja a figyelmem,nem gondolok arra hogy tanulnom kéne és így nem is stresszelek azon hogy tanulnom kellene.Pedig tényleg kellene.Tudnátok esetleg tanácsolni valami hatékony módszert amellyel végre ki tudnék zárni minden dolgot,nem kalandoznék el hanem tényleg csak a tanulásra tudnék koncentrálni?



2021. aug. 25. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Jutalmazd magad, ne jutalmazd magad, ha nem jön össze. Nem ennyire egyszerű, de, ha csak motivációhiány, akkor elég ennyi.

Esetleg gyere ra, hogy ez miért alakulhatott ki nálad gyerekkorodban.

2021. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pomodoro módszer nem segítene? Azt mondják 25 perc a normális, de ha csak 10 perccel kezdenéd? Tehát 10 perc tényleges tanulás, amikor 100%-ig csak arra figyelsz és utána 5 perc szünet.
2021. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!