Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Figyelemzavaros lennék?

Figyelemzavaros lennék?

Figyelt kérdés
Sokszornem figyelek oda, ha valaki valamit mond, ignorálom ha hozzám beszélnek. Mindig máson jár az agyam, mint amin kéne, semmi sem érdekel, az se ha az az életembe kerülne. Pillanatokra kikapcsol az agyam és csak vegetálok, ez vezetés közben is észrevettem, ezért is nincs jogosítványom, mert egyszerűen fogja magát és fél percre kikapcsol, mintha egy szobor lennék. Ha valaki mond nekem valamit csak le "aha"-zom és 2 másodperc múlva rákérdezek, hogy "szóltál?". Vagy simán "mi?". Memóriám az borzasztó, rövidtávon kifejezetten rossz. 20 éves vagyok, tehát nem valami öregkori betegséggel küzdő. Ez figyelemzavar? betegség vagy tulajdonság?

2020. máj. 18. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
A figyelemzavar hiperaktivitassal pàrosul. Neked talàn az agyi erekben nem lehet jo a keringésed. Esetleg dohanyzol.kevés az oxigen, keringes.
2020. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Iskolaban hogyhogy nem volt problema? Ilyesmit ovodaban kiszurjak.
2020. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem vagyok hiperaktív, sőt egész nap alszom, picit jobban pörgök este 10 és hajnlai 3 között, ekkor nem is tudok aludni, fordított életet élek. Nem dohányzom szerencsére. Suliban nemvolt probléma ezzel, érdekes módon, csak egyetemen, ott már ténylegesen nem tudok semmire sem figyelni. Egy dologra nem tudok figyelni, mindig többet akarok, hogy több dologgal foglalkozzak, folyamatosan felváltva, aztán meg besokallok és semmire sem figyelek.
2020. máj. 18. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ADHD-s vagyok. A figyelemzavar nem okvetlenül jár együtt hiperaktivitással. (ADD)

Illetve az ADHD esetében sem okvetlenül. Pontosabban az a zavar ami valakinél hiperaktivitásban nyilvánul meg, másnál nem okvetlenül vehető észre külső megnyilvánulásban. Lehet hogy valaki az agyában, a zakatoló gondolataiban éli meg ezt a hiperaktivitást, nem tettekben.

Akartam is kérdezni a kérdés feltevőjétől, hogy mi történik amikor "fél percre kikapcsol" az agya? Olyankor nem gondol semmire, vagy csak elmerült a gondolataiban? Szerintem nagyon nem mindegy a továbbiakat illetően, ha esetleg diagnosztizáltatni szeretné magát.

2020. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!