Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak önbizalomhiány...

Mit csináljak önbizalomhiány ellen?

Figyelt kérdés
Nincs valami sok önbizalmam lányok terén, a húsz évem alatt nem volt semmi kapcsolatom se lánnyal, még csak csók se volt soha. Pedig egyébként alapvetően kortól és nemtől függetlenül eltudok beszélgetni bárkivel, de ha párkeresésről van szó, áh, az fejeltős. Nem tudom mit tehetnék. Nem vagyok megelégedve egyébként a külsőmmel, arcra nem vagyok szerintem csúnya, inkább átlagos, a hajam hosszabb, de vagy levágatom, vagy valami más hajstíluson gondolkozom. Leginkább az alkatommal van bajom, alacsony vagyok és vékony, hiába eszem, nem hízok egy cseppet sem, tini koromban rengeteget bicikliztem, szinte mindent a lábamba edzettem emiatt, na meg tesi órán, ha nem akartam kosarazni, akkor felüléseztem egész végig, úgyhogy hasizmom is van. De hiába. Hiába javasolják sokan fiúknak önbizalom növelésre, hogy gyúrjanak, nálam ez sem segít. Azt is mondják, hogy menjek olyan helyre, ahol hasonló érdeklődésű lányok vannak, mert akkor lesz közös témánk, könnyebben eltudunk majd beszélgetni, de hát az a baj, hogy érdekelni sem sokminden érdekel. Leginkább zenét hallgatok, de úgy érzem, hogy az ilyen zenés fesztiválok, koncertek nem az én világom, túl sokan vannak, nem szeretem a tömeget. Ezen kívül játszani szoktam még, de nem vagyok egy nagy gamer, nem is lenne annyira szimpatikus, ha a lány túlsokat ülne a gép előtt. Szóval ja, nincs olyan hobbim, hogy tudjak ismerkedni. Iskola felejtős, mert már nem iskolába járok, munkahelyen tetszett egy lány, de ő már a múlté, más lány meg nincs ott, aki nekem szimpatikus lenne(Vannak persze nagyon szép és kedves lányok, csak nincs meg bennük az a plusz, amit keresek). Nincs egyébként egy nagy elvárásom se, tehát nincs is az, hogy én most a világon a legdögösebb nőket akarom magamnak, legyen szép/átlagos arca, pozitív kisugárzása, legyen kedves, intelligens, mint írtam nem kell modell alkatúnak se lennie, csak annyi, hogy figyeljen az egészségére(Ne legyen elhízva, se anorexiás) és ne pakolja ki mindenét, öltözködjön csinosan, de akár lehet picit alternatívabb öltözködésű is. Ha ezek megvannak és meg is van benne az a plusz is akkor tökéletes. Első körben egyébként a 17-22 év közötti lányok közt keresek, de van egy olyan érzésem, hogy a kinézetem miatt nem is vesznek komolyan a lányok, elég kisfiúsnak tűnök így még az arcszőrzetem ellenére is, sokan 14-15-nek néznek, volt ismerősöm, aki azzal "poénkodott", hogy örüljek, ha egy 12 évest feltudok így szedni! Hát mit ne mondjak, ezek se sokat segítenek az önbizalmamon. Hiába olvasok ilyen önbizalom növelésről szóló cikkeket, semmi. Megfordult a fejemben már az is, hogy itt már sokkal mélyebbre kéne ásni és pszichológushoz kéne fordulnom, de nem tudom, senkinek nem beszélek az érzéseimről, pszichológusnak se mondanék semmit.

2021. szept. 5. 02:18
 1/10 A kérdező kommentje:

*felejtős


Elnézést az elírások miatt!

2021. szept. 5. 02:26
 2/10 anonim válasza:

Tesó ne aggódj ezen. Ilyen voltam én is, még mai napig ilyen lennék de talán még teljesen most sem múlt el. Egyszerű a dolog, agyban dől el minden.


Éld az életed, fotózd magad többször mert gondolom nem sokat fotóztad eddig magad. Nekem az segített elfogadtatni magamat, amin változtatni nem tudsz, azzal békélj meg, én eljutottam arra a pontra hogy elfogadtam magam ilyennek amilyen vagyok külsőre, a belsőn viszont tudok változtatni és olyan irányba amilyen irányba szeretnék. Ezt tanácsolom én is, ne aggódj valahol megvan a te párod is. 😊


Fel a fejjel, és ne magadba fordulj. Semmi baj nincs se veled, se velem, se senkivel. Gondolj ilyenkor arra, hogy neked ez a legnagyobb gondod, más pedig a másnapért küzd, vagy lehet hogy végtag nélkül éli az életét, még is pozitív próbál maradni.


Vékony vagyok, fiú, magas. Aminél jobban kiüt hogy vékony vagyok, nem tudok hízni, próbáltam edzéssel, 5-6 étkezéssel, akkor sem sikerült mert lemozogtam, szóval hatástalan volt. Egyelőre lemondtam erről a dologról, ha úgy sikerül majd úgyis el fogsz indulni abba az irányba hogy felszedj kilókat, ahogyan én is.


Aki pedig emiatt ellök mert vékony vagy, tudom sajnálni. Ettől se nem több se nem kevesebb nem vagy. Szóval ezen ne aggódj, hidd el rendbe vagy, de 100% osan sosem fogsz elégedett lenni magaddal. Mert olyan ember nincs. Szóval csak élj és ne aggódj ilyen apró dolgokon.

2021. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 Értem mit írsz, de egyszerűen nem megy ennyire pozitívnak lennem. Hiába szeretném, egyszerűen nincs meg az a löket, hogy menjen is. Munkahelyen is, nekem kell egy löket, hogy pozitívabban lássam a dolgokat, mert egyébként meg ott is sokszor feleslegesnek érzem magam, meg úgy érzem, mint ha kevesebbnek néznének, mint aki vagyok, de egyébként egy dicséret ad egy kis löketet, hogy jobban érezzem magam. De a külsőmmel kapcsolatban nem kaptam még semmilyen dicséretet sem, inkább piszkálnak, hogy miért vagyok ilyen vékony, miért nem edzek, stb. A nővéremtől meg egy munkatársnőmtől kaptam egyedül meg azt is, hogy szerintük jobban áll ez a félhosszú haj, egyébként meg a srácok meg mindig azt mondják, hogy vágassam le. De valószínűleg inkább a lányokra kéne hallgassak, ezért is gondoltam egy frizurára. Meg még egy lány a munkahelyen, amikor segítettem neki ebben-abban, viszonylag sokat mondogatta, hogy ügyes vagyok meg kedves vagyok, de szerintem ő látja is rajtam, hogy 0 önbizalmam van(Neki barátja van, akit nagyon szeret, szóval nem azért, mert tetszenék neki), mindenesetre ezek is természetesen feldobták egy kicsit a hangulatom... egy nap erejéig. Úgy érzem nekem az kéne, hogy egy lány kezdeményezzen és ne én, biztos nagyot dobna az önbizalmamon, ha tudom, hogy tetszem valakinek.


Egyébként azt vettem észre, hogy önbizalomhiányos, vagy magányosabbnak tűnő emberek mellett, mint ha picit nagyobb önbizalmam lenne, mint alapból. Pl. munkahelyen volt egy nálam idősebb nő, én kerestem a társaságát, elbeszélgettünk, csak ő meg elment máshova dolgozni eléghamar.

2021. szept. 5. 22:30
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne nyavajogly! Vedd eszre a pozitiv tulajdonsagaid is! Mindaddig, amíg te magad nem fogadod el, hogy varod másoktól hogy el fogadjanak? Ami nem tetszik változtatni kell, új haj, dragabb fodrászat, hozzád illő ruha, új barátok. Ja, hogy itt nyavalyogni hisztizni konnyebb.. Tenni kell érte! És pozitivan állj hozza a dolgokhoz!
2021. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A zene az segít, kib@szott sok zenét hallgatok, ha szar a kedvem felvidit, ha jó akkor éppen azért. Mindig minden esetben tud segíteni.


Egyébként pedig eléggé introvertált vagyok / voltam.. idő kell hogy megnyíljak mások felé, és munkahelyen például nagyon jól elkacagunk a többiekkel és ez eléggé feltölti az embert, még a sok szar ellenére is.

Beszélgess minél több lánnyal, nem feltétlenül olyan komolyan, és hidd el javulni fog a helyzeted. Az meg, míg magad tényleg nem tudod elfogadni, addig más sem fog. Először neked kell fejben megelégedni azzal amilyen vagy, vagy pedig amin tudsz változtass hogy elégedettebb legyél. Illetve a pozitív tulajdonságaid miatt szeresd főképp magad.. Ha eljutsz erre a pontra, már az életben is könnyebb lesz, barátság kialakításában, párkapcsolat stb!

Sok sikert! Sajnos ezen csak te tudsz változtatni. 💪🔥💣


Felesleges szerintem pszichológushoz fordulni, max ha tényleg nem megy..

2021. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az agyad, a gondolataid erősebbek, mint gondolnád, tudni illik a bizonytalanság teljes egészében fejben dől el. Annyira erősek a gondolataid, hogy ami a fejedben lejátszódik, azt szinte a valóságként érzékeli. Fontos, hogy ne hivatkozz magadra önbizalom hiányosként, mert pont a negatív önképet kell megszüntetni.


Minden nap, rendszeresen képzeld bele magad szituációkba, ahol magabiztos vagy. Képzeld el, hogy odamész egy csomó csajhoz vékonyként, hosszú hajjal (fontos, hogy úgy képzeld el az egészet, amilyen jelenleg vagy, pl ne kigyúrtként 200 centisen Lamborghinivel) és szinte megölik egymást, csak hogy őket válaszd, vagy mondjuk a barátnőddel sétálsz és egy csapat faszi beszólogat, aztán odamész hozzájuk és tiszteletre tanítod őket. Ezek a gondolatok egy idő után elkezdenek valósággá válni.

2021. szept. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4 Az önbizalomhiány nem "nyavajgás", hanem egy komoly probléma.


#5 A zene felvidít, de az sem tart sajnos örökké.


#6 Vannak ilyen gondolataim, de inkább csak rontanak a helyzetemen.

2021. szept. 7. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Én hatalmas pénzlenyúlásnak tartom a PUA-kat és a csajozó tanfolyamokat, szerencsére egy petákot sem adtam nekik soha, csak videóikat néztem, cikkeiket olvastam. VISZONT, javasoltak egy szociális gyakorlatot.


Állításuk szerint Csökkenti a szociális gátlásokat, ha odamész vadidegen emberekhez és illedelmesen megkérdezed tőlük, hogy mennyi idő. És valóban. Jól éreztem magam ettől a gyakorlattól. Kevesebb a gátlásom azóta.

2021. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan embert kell megismerned, aki téged szeret.
2021. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Haverkodj magabiztos emberekkel, a gyávákat pattintsd le.


Idővel átveszed a szokásaikat, és magabiztossá válsz. Nekem ez jött be. Azóta nem félek semmitől.

2021. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!