Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tanulást hogyan vegyem komolyan?

Tanulást hogyan vegyem komolyan?

Figyelt kérdés

Esti gimnáziumba járok, nagy részt itthon kell tanulnom.

Éréttségire tanulok, nagyon fontos lenne a segítség!


Válaszokat nagyon köszönöm!



2021. szept. 8. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Vedd figyelembe, hogy ez az életed egy olyan pontja, ami felkészít a munka világába, kiinduló pont, hogy el tudj kezdeni élni.
2021. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1, Gondold át, hogy miért kezdtél neki az esti sulinak, ez már önmagában lehetne elég motiváció

2, Ha már ennyi időt/energiát beleraktál, akkor kár lenne ha kárba veszne amiatt, hogy nem tanulsz eleget az utolsó fél (?) évben.

3, Ha nem lesz érettségid, akkor nem lesz sok esélyed normális munka találásra

4, Ha nem érettségizel le, akkor valószínűleg olyan helyen kell majd dolgoznod, ahol a kollégáid 8 általánost végzett emberek lesznek.

2021. szept. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
keresd meg azt a módszert ami legjobban beválik neked. én online oktatás után érettségiztem, szóval kb egyedül készültem fel az összes érettségire (410 pontom lett végül). nekem az vált be, hogy régi érettségiket csináltam
2021. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elég motiváló erő, hogy tudod milyen az élet érettségi nélkül és ha ezt megcsinálod sokkal több lehetőséged lesz, akár még továbbtanulni is és szó szerint bármi lehetsz.


Még akkor is ha most mondjuk 35 éves vagy.


Ha ez nem motivál és elkényelmesedtél a mostani helyzetedben, akkor nem is akarsz igazán változtatni rajta.

2021. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!