Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a könnyebb? Fizikai...

Melyik a könnyebb? Fizikai vs. szellemi munka?

Figyelt kérdés
2021. szept. 9. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági őr legalábbis én most az akarok lenni, mert dolgozni azt nem szeretek.
2021. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

#1

Remélem tudod, hogy ott a legrosszabb az órabér! Éjjel nappal bent lehetsz majd a munkahelyen, esetleg majd akkor kapsz elfogadhatóbb fizetést...

2021. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kaphatnék választ a kérdésemre?
2021. szept. 9. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
2 tudom :d de elég volt a fizikai munkából nekem,szóval a kérdésre is ez a válaszom a fizikai szarabb max annyiban jobb, hogy általában nincsen akkora felelősség.
2021. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Én fizikai munkás voltam eddig és csak ebben a körben keresgéltem így fogalmam sincs milyen szellemi munkák vannak amúgy.

De így is elég nehezek a fizikai munkák, bármiről is legyen szó. Ha lehetne csak szellemi munkát csinálnék de érettségi nélkül lehetetlen pedig csak a matek hiányozna belőle és lenne..:(

2021. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon a fizikai munka fárasztobb

Én dolgoztam már mind a kettőben


Vannak előnyei baranyai mindegyiknek


Míg a fizikai munkánál napi 20-25e lépést tettem meg pakoltam... Fogytam 15kg

De állandóan fáradt voltam és álmos,nem volt kedvem semmihez, hazaértem tv és már 18 aludtam mint valami óvodás


Váltottam irodai munkára

Feljött 7kg,agyilag lefáraszt,de én nem bánom

Végre nem vagyok fáradt se álmos,hétköznap van időm,főzni mosni,takarítani,eljárni ide oda.

És 22.fele megyek aludni


Én a szellemi munkát részesítem előnybe

2021. szept. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, kinek mit jelent az a szó hogy "könnyű". Például sokan mondják, hogy a portás, vagy az olyan munkák ahol konkrétan semmit nem csinálsz csak ügyelsz, könnyűek. Hát nem tudom... Nekem pl ilyen a rémálom melóm, és mondhatjuk hogy "el tudod magad foglalni közben", de az nem ugyanaz, főleg ha még figyelned is kell valamire, szóval csinálsz is valamit de mégse.

A szellemi munka se feltétlenül könnyű. Nagyon rossz egész nap ülni, és az ülőmunkásoknál megszámllhatatlanul sok a sérves.

Egyébként mozgásszervi rehabon dolgoztam, és a 60 alatti korosztályban 2 féle embert láttam: aki csak szellemi, vagy csak fizikai munkát végez...

Számomra a könnyű azt jelenti, hogy a lehető legkevesebb szellemi és fizikai kárt szenveded. Sőt, vannak amiktől még épülsz is. Az a legjobb, az én értelmezésemben legkönnyebb munka, ami szellemi és fizikai is. Emellett nem kell 12 vagy 24 órázni, éjszakázni, nem borítja fel a bioritmusod. Nekem a "legkönnyebb" (=legkevésbé kártékony) munka a gyógytornász. Mozogsz a beteggel/vendéggel együtt, gép előtt ülve adminisztrálsz, járkálsz össze-vissza, beszélgetsz (ugye a szociális kapcsolatok is kellenek, a napod harmadát/felét egyedül tölteni nem egészséges a pszichédnek), emelsz/mozgatsz, de mindezt úgy, hogy magas szinten tanultál ergonómiát, és nem okozol kárt magadban.

Én masszőrködni is szerettem, bár nem nevezném könnyűnek. Igazából az a könnyű ami amellett hogy nem tesz kárt benned, szívesen is végzed. Annak aki nem bír megülni a säggén, nehezebb egy óra irodai munka mint 4 óra költöztetés.

2021. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy fizikai munka és mi az, hogy szellemi munka? Kinek mi a könnyű?


Én például világ életemben rossz voltam a kétkezi dolgokból, egy csavart nem tudok behajtani kis túlzással. Viszont van "nyers" fizikai munka amit diákként simán csináltam és szerettem is.


De csináltam gyári munkát is hát az se nem fizikai, se nem szellemi. Leginkább csak leépülsz mind fizikailag mind szellemileg a céltalan robotolásban.


Én fizikai munkánál kimerültem estére, viszont reggelre feltöltődtem. Szellemi munkánál a folyamatos stressz miatt sokkal durvábban ki lehet merülni és nem tudsz 1 éjszaka alatt regenerálódni, ami egy idő után fizikai problémákban is jelentkezik.

2021. szept. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai és fizikai munka közt is van különbség, sőt van olyan fizikai munka, ami szellemileg is terhel. Pl nem mindegy, hogy te vagy kőműves, neked kell anyagot számolni, precízen rakni, megoldásokat kitalálni vagy csak téglát adogatsz egy építkezésen.

Sok fizikai melónál nem kell gondolkodni, csak csinálni a kiadott feladatot, viszont a testileg nagyon el tudsz fáradni, hosszabb távon jönnek az ízületi problémák stb, szóval aki világ életében fizikai melós volt, annak 50 éves korára tuti lesz valami derék, láb vagy más problémája.

A szellemi munkában az ember agya fárad el jobban, de ez a szellemi fáradtság sokszor testiben jelentkezik. Általában nagyobb a felelősség, ezért folyamatos a stressz, ami más úton nyírja ki a szervezetet. Meg a másik, írtak is előttem, a fizikai melónál vége van hazamész ledőlsz, pihensz, a szelleminél meg még nagyon sokszor álmában is pörög az ember, nehezebb kikapcsolni.

2021. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!