Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emlékszel, hogy tudtad meg,...

Emlékszel, hogy tudtad meg, hol voltál mikor 2001. szeptember 11-én tudósítottak a terrortámadásról?

Figyelt kérdés
Hogy emlékszel vissza rá?

2021. szept. 10. 19:13
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

#6: Tényleg így van. Akivel beszélgetek erről, mindenki tudja, hogy hol volt, mit csinált mikor meghallotta mi történt. Nagyon fura.

Én is csak 7 éves voltam, de tisztán emlékszem rá.

Azóta hány terrortámadás történt... de egyiket sem tudom így felidézni. Bár lehet azért, mert neten már egyből látjuk a híreket.

2021. szept. 10. 19:43
 12/40 anonim ***** válasza:
93%
Pici voltam, elsős, otthon láttam a tv-ben. Nem foglalkoztam vele egyáltalán, mert lefoglalt az, hogy megtalaljam a helyem az osztalyban :)
2021. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
74%
Épp költözés utáni lakásfelújításunk volt, így délelőtt otthon voltam a szobafestőkkel. Fura volt, hogy bárhová kapcsoltam a TV-n, mindenhol ugyanaz ment. De ahol nem volt rendkívüli adás, ott is futott egy csík a képernyő alján, ahol olvasható volt, hogy terrortámadás történt az USA-ban. Ekkor már sejtettem, hogy ez több mint a "szokásos" terrorakciók. Ekkor eszembe jutott, hogy az Al-Kaida pár hónappal korábban már fenyegetőzött egy nagyszabású terror támadással, amit ezúttal véghez is vittek. Bár maga a látvány is ijesztő volt, ahogy a 2 gép becsapódik a WTC-be, de leginkább attól féltem, hogy mi lesz, ha ezután akár rendszerese fog ilyesmi történni (akár Európában is), ami akár háborúhoz is vezethet. Szerencsére ilyen mértékű akciót ezután már nem tudtak végrehajtani.
2021. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Én még pont nem voltam megszületve, de a szüleim kint voltak Washingtonban (ott dolgoztak) így ők sokat tudnak róla mesélni hogy milyen volt közelebbről is. Nagyszüleimnek még nehezebb volt amikor próbálták őket elérni, hogy náluk minden rendben van-e.
2021. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
67%
Számítógépet piszkáltam a szobámban, amikor bejött hozzám szörnyülködni az egyik rokonom, - hogy menjek, nézem meg, mi történt. Bementem, megnéztem, de hidegen hagyott a történet.
2021. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
62%

Harmadikos voltam, egy osztálytársammal játszottam a szobámban.

Amikor jöttek érte, akkor az ősök épp a híradót nézték és a szokásosnál is fegyelmezettebben, csendesen kellett kivonulnunk, majd miután a kislány elment, be lettem zavarva a szobámban. Őseim kifejezetten megrendültek voltak, furcsa légkör volt.

New York City-ben illetve államban is laktak akkor ismerőseink. Nem voltak érintettek, bááár egyikük azt hiszem, közel tartózkodott.

2021. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
87%
Kisgyerek voltam még, uncsitesóméknál filmeztünk épp. Talán valamelyik régi Jackie Chan film ment az egyik csatornán, ha jól rémlik. De leginkább csak az maradt meg, milyen bosszúsak voltunk amikor a különleges hírek miatt megszakították a filmet. Konkrétan fel se fogtuk még az események súlyát, kb annyi volt bennünk, hogy ajh, már megint a hírek? Annyit felfogtunk hogy valami rossz történt, de kb mindennap teli voltak rossz dolgokkal a hírek, szóval nem értettük hogy ezért miért nem nézhettük a jó kis filmünket...
2021. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
83%
Dolgoztam a munkahelyemen és valami idióta azzal rohant be hozzánk, hogy "bombázzák az usát, valaki megtámadta őket" erre konkrétan emlékszem. Aztán mi is bekapcsoltuk a rádiót és hallgattuk, hogy mi van.
2021. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
92%

Mikor délután hazaértem a suliból, akkor ahogy beléptem, hallottam, hogy anya nézi a tévét, és olyan furán két nyelv ment egyszerre. Azt hittem, Discoveryt néz, ahol áthallatszik az eredeti hang is. Aztán mondta, hogy becsapódtak a repülők, és azt néztük egész nap.


Egyébként nem 9/11 különleges emlékek szempontjából, hanem a nagy események. Arra is emlékezni fogsz, mit csináltál, mikor anyukád halálhírét megkaptad, vagy mikor megszületett a gyereked.

2021. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom, én nem emlékszem rá teljesen tisztán.


Arra emlékszem, hogy TV-ben bemondták, hogy most repült bele a második gép.

Vagy lehet hogy az már előtte történt, nem tudom.


Nyilván mindenki erről beszélt, hiszen a "modern világ" egyik legnagyobb terrortámadása az akkoriban elterjedő internet világában pedig gyorsan terjedtek a hírek.


Olyan szempontból volt megrázó, hogy a filmekben is mindig New York volt támadva, és most gyakorlatilag valósággá vált.

2021. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!