Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudom hogy ez már nem normális...

Tudom hogy ez már nem normális. Pszihológushoz menjek, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval nekem már vagy egy éve szociális szorongásom van. Nem mindenhol és nem minden esetben, de ha van, akkor nagyon durván. Általában akkor szorongok, amikor felelni kell a suliba, kiállni emberek elé, vagy ha valamiért engem néznek sokan, idegenekkel beszélgetni, meg hasonlók. Ilyenkor nagyon durván ver a szívem, leizzadok, konkrétan beszélni alig bírok, és brutálisan ideges/feszült vagyok. Nálam ez a szorongás. Valamiért ha a figyelem középpontjába kerülök, leblokkolok. Nem akarok idegenekkel beszélgetni, ha idejön hozzám valaki akkor totális agyhalál. Néha olyan kínos szitukba kerülök emiatt, hogy hihetetlen. Viszont! Nekem van egy legjobb barátom, és ha vele vagyok, ez valamiért teljesen elmúlik. Mint akit kicseréltek. Vidám, nevetős, és felszabadult vagyok. Ezért ő a legjobb barátom. Csak ugye vele ritkán találkozunk, nem egy iskolába járunk. Pszihológushoz nem szeretnék elmenni, egy idegennek megnyílni a privát dolgaimról, és hogy sokszor mindenen is szorongok...

Nemtudom ez miért van, és lehet bután hangzik, de a suliba, utcán nincs önbizalmam. Csúnyának érzem magam. ha elmegyek egy ablak mellett és meglátom magam, akkor picit rossz kedvem lesz. Pedig tudom hogy nem vagyok csúnya. Van is önbizalmam, de valamiért ez néha eltűnik. Itthon annyival sokkal jobban érzem magam, mint idegenekkel/egyedül akárhol... Nemtudom mit tegyek, borzalmas érzés.

Esetleg van itt olyan aki szintén nagyon szorongós típus? Vagy valakinek van valami tippje mit tegyek hogy ne legyek ilyen?



2021. szept. 15. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ide pszichologus kell..

Nalam is volt ijen, annyira hogy én nem hogy magam, még párommal sem mentem sehova, e mellé társult a pánikroham is.

Ha nem fordulsz szak emberhez, csak rosszabodni fog.

Ha meg előzöd, és el mész meg uszod a gyogyszer szedést.

A pszichologus azért van, hogy segítsen, ő nem fog le nézni, tekinthetsz ugy rá mint egy barátra. Hidd el sokkal jobb lesz.

De ha nem mesz időben, lassan a haveroddal sem fogsz tudni menni, mert felni fogsz.

Nem tudom a szüleiddel mijen viszonyban vagy, de gondolom ha itt gyakorin kérdezel embereket, akkor nem tudsz nekik sem nyitni, félsz hogy ki röhögnek hogy ilyen nincs.

Cselekedj most, keress bátran pszichologust, ezt nem kell szégyelni, rengeteg ember, meg se gondolod mennyien vannak ebben a helyzetben.

Én 3 honapja járok, és magamtol jövök megyek, közvetlen vagyok idegen emberekkel, dolgozom.

Eddig én is ugyan abban a cipőben jártam mint te..

2021. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!