Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A halott emberek miért maradna...

A halott emberek miért maradnak fent Facebookon?

Figyelt kérdés

Meglehetősen furcsa kérdés lesz. de kapásból 10 profilt tudnék említeni ami halott emberekhez tartozik, csak mert kicsit nyitott szemmel járok az internetes hírekben stb.. ha 5 percig jobban kutakodnék akkor sokkal több olyan profilt tudnék mondani aminek a gazdája már nem él és a profil áll jó ideje.

Nem értem hogy ilyenkor előtte miért nem törlik le magukat az emberek? Jó, hogyha hirtelen baleset vagy pl szívroham jön rá az emberre akkor ez nehezen kivitelezhető, de pl az olyan profiloknak a zöme amikről tudok fiatal öngyilkos volt. Olyan profilról is tudok ami 10 éve áll (Budaörsi öngyilkos lányok egyike) meg Szolnokon is történt egy hasonló, ott mindkét érintett fent maradt facebookon.


Na aki ilyet tett pl miért nem törölte le magát a tette előtt? Ha tudták azt hogy mit fognak csinálni akkor minek akartak fent maradni ott?

Én ha ilyet tennék lehet letörölném magam vagy ha súlyos beteg lennék és érezném hogy nagyon nem vagyok rendben akkor is.

Vagy ez hogy működik?



2021. szept. 20. 22:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azon jár az agya, hogy jaj, a Facebook! Még le kell törölnöm magam! Hanem hogy mit miért mikor hogyan, biztosan? Meg lehet hogy észrevennék, amit meg nem akar.

A súlyos beteg konkrétan feladná a reményt és vele az életet egy ilyen húzással. Még ha az orvosok szerint nincs is sok, azt is semmissé tenné, hiszen ha túlélné, már nem lenne profilja, így "egyértelmű". Aki meg tudja, az szerintem nem tud mit kezdeni vele, nem tudja felfogni mi lesz ez után. Tudja hogy ő nem, ezért nem is gondol a következményekre, többiekre kicsit szerintem olyan mintha megőrülne a tudattól, hogy ennyi, és mi fog történni vele. Tényleg szörnyű lehet ezt így megpróbálni felfogni, valószínűleg lehetetlen is és kicsit sem a prfofilján forog az agya.

Utána a családtagok meg ha törlik, akkor valahogy úgy érezhetik, hogy az emlékét is törlik ezzel együtt.

Egyébként jó kérdés, a kedvencem, amikor egy családtag átveszi a profilt és jön az értesítés: xy kedveli a bejegyzésed…

2021. szept. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
9 -köszi. De pl tudok olyanról is aki direkt túladagolta magát drogokkal (Reni nevu lany) és közben végig a telefonon lógott mert hajnalban halt meg és még 0 óra valamikor is volt egy kommentje valahol. Akkor inkább törölhette volna magát. Mégis fent maradt.
2021. szept. 20. 23:16
 13/25 A kérdező kommentje:
Nekem kevés ismerősöm van, szerencsére ez nem fordulhat elő.. be is tojnék.:D
2021. szept. 20. 23:19
 14/25 anonim ***** válasza:
23%

Én sem értem, hogy egy halott miért nem törli magát a Facebookról?

Viszont lehetne olyan, hogy aki bizonyos ideig nem jelentkezik be, azt automatikusan törlik.

2021. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ki a fenét érdekelne a Facebook, amikor éppen öngyilkosságra készül? Olyan ezred rangú semmiség, nem is értem miért foglalkozol vele ennyit.
2021. szept. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nem szoktam vele sokat foglalkozni csak most nemrég olvastam egy hírt egy balesetről és annak hatására kiírtam a kérdést
2021. szept. 20. 23:39
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Csaladja vagy valaki tuti tud valamit tenni.

Meg csomószor oda van irva, hogy emlekere. Olyan ismerősömnél is, akit a ferje lőtt le, nem keszult rá

2021. szept. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
A hozzátartozói, ismerősei tudják emlékoldallá nyilváníttatni ilyen esetben.
2021. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz a halálos betegek haldoklásáról, sem az öngyilkosokról. Hát tudod mit, jó neked.


A halálos beteg REMÉL. Vár a csodára. Nem akar meghalni.

Az öngyilkos meg mentálisan más állapotban van. Meg akar halni, és tojik rá, mit hagy maga után.


A drogos lány, akiről írtál, nem volt tudatánál. Akár posztolhatott is előtte. Megvan az a könyv, hogy Veronika meg akar halni (Coelho)? Lány bevette a gyogyókat, aztán nekiállt e-mailt írni egy újságnak, kommentelve egy rovatot.


+ az emlékoldal megmaradása vigasz a gyászolóknak. Ők igenis emlékezni akarnak. Nekem sok elhunyt "ismerősöm" van.


Nyitott szemű internetes Tóbiás, az vagy :) - nem bántásból

2021. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Öööö, kérdező, ez most komoly?

Ez egy elég tapintatlan és durván másokba taposó kérdés volt.

Aki halálos beteg vagy öngyilkosságra készül, annak pont az a legutolsó gondja, hogy mi lesz a Facebook profiljával.

Láthatóan elképzelésed sincs arról, hogy mi mehet végbe ezeknek az embereknek a lelkében. Az empátiának is nagyon híján vagy.

2021. szept. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!