Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet lekűzdeni az...

Hogyan lehet lekűzdeni az ilyen szocializálódási problémát?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen barátkozok, oldódok fel társaságban. Általában egész végig csak csöndben ülök, mert mások egymással elvannak. Egyszerűen nem tudom mit mondjak, mikor mondjam, nevetni se tudok felszabadultan. Nem tudom, mások hogyan tudnak összebarátkozni egymással, nekem nem megy ez a dolog, pedig szeretnék.

Nagyon rosszul érzem magam emiatt, mert direkt megyek ilyen eseményekre, de csak az lesz a vége, hogy beégek és hülyének néznek, hogy meg se szólalok. Mit lehetne tenni?


2021. szept. 22. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dettó, 30N
2021. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerj meg valakit úgy, hogy csak ketten vagytok ott, így nem tudsz kimaradni. Ha vele már tudsz beszélgetni, akkor menjetek el együtt egy társaságba.

Az is segít, ha a társasággal van közös témád.

Illetve, ha jófejek, akkor próbálnak bevonni, hozzád szólnak stb. és nem hagyják, hogy csendben ülj végig a sarokban (itt nem a "Miért vagy ilyen csöndben, mondj valamit" jellegű kérdésre gondolok, ami rosszabb, mintha hozzád sem szólnának).

2021. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok én is.. 29F
2021. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, plusz ha kérdeznek tőlem válaszkifejtősebb kérdést akkor még el is vörösödök. 😕
2021. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aki hasonló problémával küzd, megkérdezhetem, hogy nektek hány barátotok van?

Köszi a válaszokat egyébként!

2021. szept. 22. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egy igaz barátom van akivel bármit megtudok beszélni, és szinte bármiben számíthatok rá. És egy haver féle.
2021. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok én is ezzel. De vannak jobb pillanatok amikor klikkelek az emberekkel, és megy minden simán-ez egyébként ritka, ha nincs közös ismerősünk.


Egyébként, amit a #2 írt, hogy ismerj meg egy embert, legalább kicsit is, az nálam bevált,segít nekem.


Barátok,hát, ismerőseim nagy része inkább ismerős, aztán van kb 3 ember, akiket a barátaimnak tartok, belőlük 1 emberrel beszélek messengeren a leggyakrabban, a másik kettővel meg ritkábban, de akkor sokáig beszélek.


Most melóhelyen is nekem nehéz 30-40 évesekkel "barátkozni", hiszen nagy részük már családos, és máson jár az eszük, mint nekem 20 évesként.


Meghát eléggé önbizalom hiányos vagyok, ami párkapcsolatnál se segít. A srácok közelében rendesen zavarba jövök, megszólalni is alig merek, néha dadogok, összevissza beszélek stb-legalábbis olyanok esetében, akit úgymond potenciális célpontnak 😂😂 tartok.

2021. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább "kicsiben" kell kezdeni, egy valakivel beszélgess kettesben, majd, mint előttem is írták, együtt menjetek el társaságba. Fokozatosan haladva, és türelemmel.

Sajnos én is pont így vagyok, de (lekopogtam) nálam eddig beválni látszik az, hogy először csak kettesben beszélgetünk, utána meg már társaságban. Kicsit néha még mindig döcögős a dolog, de próbálok pozitív maradni és javítani ezen.

Igaz barátom most nem igazán van sajnos. 1-2 esetben (messze) én tettem többet a barátságba, és a végére már belefáradtam, mert egyoldalúnak éreztem.. pár felületesebb barátság azért akad (3-4 talán?), de többre vágynék :c De legfőképp igazbarátokra.

2021. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!