Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a magyar...

Lehetséges, hogy a magyar emberek azért vannak híján a racionális gondolkodásnak mert pletykalapok olvasásával (pl. Bors magazin) és szennyműsorokat nézésével (pl. Mónika show) szocializálódtak?

Figyelt kérdés

Elnézve a neten levő kommenteket a magyar felnőtt lakosság:

- egyáltalán nem képes logikus érvelésre (ha mondandója ellen érvelsz, akkor is hülye vagy, ha ő nem tudja alátámasztani a dolgokat, ellenben te igen)

- nem lát komplexebb összefüggéseket (pl. a politikai pártok érdekeit kiszolgáló kommunikáció nem mindig jelent tettet is, sőt gyakran a nép érdekeivel ellentétes cselekvéseket rejt el)

- nem objektív (mindegy hogyan érvelsz, de az alátámasztatlan, látszólag igaznak tűnő dolgokat könnyebben fogadják el, pl. szinte alig van, aki nem háttérhatalmakat, libsiket, balosokat hibáztatna saját kormányaink hibája miatt)

- egyszerű marketing és kommunikációs eszközökkel könnyen átverhető


Persze, nem mindenkinek kell kommunikációs vagy érveléstechnikai szakértőnek, esetleg komplexebb összefüggéseket átlátó mérnöknek, természettudósnak stb. lenni, de azért egy alap objektív szemlélet, önkritika csak elvárható lenne a kevésbé iskolázott rétegektől is, nem?



2015. nov. 25. 07:32
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
69%
Az irracionális gondolkodásmódra te vagy a legjobb példa!
2015. nov. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

#1-es

köszönöm, hogy voltál olyan kedves és egy tökéletes példát is bemutattál a fent leírtakra..

(nem azért, de ha már példaként hozol fel valamit, azt szokás megérvelni, paraszt...)

2015. nov. 25. 07:42
 3/51 anonim válasza:
Szerintem inkább pont fordítva.
2015. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
49%

Mindenki magából indul ki; tett így a jelen kérdező is.

Attól még hogy a kérdésedben lévő hablaty téged jellemez, még nem fogja jellemezni az egész magyar társadalmat.

Az nem igényel semmiféle "érvelést" hogy miért téged jellemez, hiszen csak el kell olvasni a kérdésed és a kommented, ami törölve is lesz a stílusa miatt.


A kérdés okafogyott.

2015. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Előző,


"Attól még hogy a kérdésedben lévő hablaty téged jellemez"

-> nem fejtetted ki, hogy ezt mire alapozod... Attól még hogy az "attól még hogy" szókapcsolattal kezded a mondatod, még nem lett megalapozva..


"Az nem igényel semmiféle "érvelést" hogy miért téged jellemez"

-> Észrevetted, hogy itt az előbbi (megalapozatlan) gondolatodra építettél, melyet sem logikailag, sem érveléstechnikailag nem erősítettél meg?


"hiszen csak el kell olvasni a kérdésed"

-> Ezzel megint 0 információt közöltél


Egyszóval kedves előző, te is az általam jellemzett csoportot erősíted:

- 0 állítás alátámasztva

- 0 érvelés

- 0 logika

Gratulálok a tanáraidnak, akárkik is voltak!

2015. nov. 25. 09:45
 6/51 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a kérdezőnek igaza van. Ezt már az ókori filozófusok is nehezményezték a demokrácia működésképtelensége kapcsán (mármint az ókori demokrácia kapcsán). A "plebs" ilyen volt, ilyen most is és ilyen lesz. Ez ellen tenni nem lehet, csal elfogadni és alkalmazkodni hozzá. Komoly, komplex problémákra csak egyszerű választ tudnak elfogadni, mert nem képesek, csak fekete-fehérnek látni a világot. Ez van. Ezután jön a lepontozás, mert ők is vannak többségben. :) Gauss-görbével ábrázolható a jelenség. Kevés nagyon buta, gyermeki szinten lévő ember van, van egy hatalmas átlag, akik megeszik a populista szövegeket, és egy buták számával megegyező értelmiségi réteg van (nem az iskolázottságot értem alatta), aki tud és mer is gondolkodni, komplexen vizsgálni a világot, logikusan gondolkodik és érvel (még ha nincs is feltétlen igaza, de próbálkozik legalább).
2015. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

- a racionalitás hiánya csak a magyarokra jellemző?

- csak a magyarok olvasnak, néznek bulvárt?


Inkább az számít, hogy milyen környezetben nőtt fel, milyen oktatást kapott.

Sajnos sokszor az a jellemző, hogy aki hátrányosabb környezetből jön, azt az iskolában sem segítik, hanem még ott is belerúgnak párat, így esélye sincs a fejlődésre.

És a magyar oktatási rendszer egyébként sem a logikus gondolkodásra épít, hanem a magolásra.

2015. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Előző,


"a racionalitás hiánya csak a magyarokra jellemző?"

-> igazad van, rosszul fogalmaztam, valóban kizárólag csak a magyarokra jellemző..

én az összes eddig meglátogatott ország/nép közül leginkább Magyarországon vettem észre ezt e jelenséget, pedig jó néhány magyarlakta (de nem magyarországi) helyen jártam már a világban..

Az iskolarendszer valóban lesújtó, nem a tesiórák és énekórák számát kellene bővíteni..

2015. nov. 25. 10:02
 9/51 A kérdező kommentje:
*** valóban NEM kizárólag csak a magyarokra jellemző
2015. nov. 25. 10:03
 10/51 anonim ***** válasza:

8-9: Örülök neki, hogy leírtad, mert én munkám kapcsán már rengeteg helyen jártam, a világban és nincs ilyen, hogy a magyar ilyen, olyan, a nem magyar meg ilyen, olyan. Mindenhol vannak okos emberek, ostoba emberek, kedvesek, bunkók, stb.

Szóval a magyarok ilyenek vagyok olyanok kijelentésektől mindig feláll a szőr a hátamon.

2015. nov. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!