Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lehetek ilyen selejtes,...

Mitől lehetek ilyen selejtes, hogy dolgozzam fel? (Nem depis, hanem kicsit szomorkás kérdés.)

Figyelt kérdés

Nem diagnosztizált autista vagyok, ami még valószínű nálam, az a szorongás.

Anyámtól elvettek, amúgy cigizett, ivott terhessége alatt.


Namost agyilag és fizikailag is nagyon gyenge, ügyetlen, selejtes vagyok. Ami némileg segít ezen, hogy akkora szorgalmam és akaraterőm van, mint keveseknek. Nyilván ezt tudni kell jóra használni.


Nincs párom és egy komolyabb kapcsolatom volt csak. Mondjuk élethelyzet miatt évekig nem ismerkedtem.

Több krónikus betegségem is van 30 alatt.

A vérképem nagyon rossz.

A náthákból lassan gyógyulok, gyakran is vagyok náthás, a korona elleni oltástól is alig lett antitestem.

Minden érzékszervem tompa, gyenge, például szemüveget hordok.

Ha sportolok, abban lassan fejlődök és a soha nem sportoló elhízottakkal vagyok egy szinten. Irtó lassan bicajozok fel az emelkedőkre, a futástempóm nem akar 7 p/km alá menni. Mondjuk jól úszom.

A logikai készségem rossz, szinte képtelen vagyok magamtól rájönni valamire.

Rövidtávú memóriám szinte nem is létezik.

Jó, tény, stabilan, alaposan, hosszú távra tudok megtanulni dolgokat, de egy munkahelyen ez azt eredményezi, hogy az elején elmaradok, akadozok, nehezen lendülök bele. Most is alig lettem kész határidőre...

Nehezen tanultam meg a cipőfűző bekötését, nekem kötődött ki a legtöbbször és alapvetően mindenben ügyetlen voltam. A fagyival és ettem le magam mindig és olyan lassan tudtam csak enni, hogy már folyt.

Rossz a tartásom, tornázom, kirakat előtt belenézek, korrigálok, sőt, ablakok előtt elhaladva is korrigálom, de egyéb esetekben nem jut eszembe és fotókat visszanézve kegyetlen.

16 éves koromig mondjuk úgy volt egy gusztustalanabb testi hibám, ami tovább nehezítette a beilleszkedést.

Az autizmus miatt a társadalmi készségeim is a béka hátsója alatt, társadalmi érettségben kb 20-22 éves szinten állhatok.


Ha valakinek mondok valamit ezek közül, nem hiszi el.

Viszont


Van még, aki ilyen selejtes?

Hogy alakul(t) az életetek?


Alapvetően nem vagyok mindig magam alatt és nem vagyok teszetosza, de azért nem jó érzés mindenben gyengének lenni.



2021. szept. 24. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom azokat amiket leírtál!

Nem neveznélek selejtesnek, mert nem vagy az. Más vagy mint a többi. Nehezebben tanulsz. Viszont a kitartásod előbb utóbb meghozza mindig a gyümölcsét. Próbálj meg hasonló sorstársat találni magad mellé, aki szintén hasonló gondokkal küzd. Hatalmas lelki támasz tud lenni. A bántó embereket a legnehezebb elviselni. Ilyenkor gondolj arra, hogy amúgy szuperinteligens embernek gondolják magukat, de az érzelmi inteligenciájuk a béka feneke alatt van. Egy kisgyerek szintjén. Ne add f ezeket a dolgokat, mint a sport. Legyenek továbbra is reális céljaid és igyekezz megtalálni azt amiben jó vagy. Lehetne youtube csatornád és segíthetnél ha erre van kedved/kapacitásod. Munka terén is olyat érdemes ami nem megerőltető. Lehet egyszerű szalag munka vagy hasonló betanulható és nem komplikált munka. Szégyelned nem kell magad semmi miatt.

Kitartás!

2021. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!